Brytyjskie auto miejskie na oponach Goodyear

4 grudnia 2013, 14:48

Marka MG wybrała firmę Goodyear na wyłącznego dostawcę opon dla nowego MG3 w Europie. Najnowszy model miejskiego auta opuści fabrykę na oponach Goodyear EfficientGrip Performance w rozmiarze 195/55R16 87V.

– „Jesteśmy zadowoleni i dumni z tego, że nasze opony będą montowane w nowym modelu MG pochodzącym z zakładów w Longbridge” – powiedział Michael Wynn, Kierownik ds. opon osobowych na pierwsze wyposażenie w Goodyearze.

Opony EfficientGrip Performance osiągają jedne z najwyższych ocen w ramach europejskiego systemu etykietowania opon, w tym kategorię A w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni i kategorię B pod względem oporów toczenia (87% z 56 dostępnych zamienników na europejskim rynku ma kategorie BA).

EfficientGrip Performance korzystają z technologii WearControl, dzięki której bieżnik pracuje równomiernie, co przekłada się na zoptymalizowaną przyczepność na mokrej nawierzchni i niższe opory toczenia przez cały okres ich eksploatacji.

Niskie opory toczenia to zasługa specjalnej mieszanki bieżnika, która ogranicza nagrzewanie się dolnej części ściany bocznej. Warstwa CoolCushion również pomaga obniżać temperaturę pracy opony. Zoptymalizowany układ bloków barkowych i bardzo cienkie rowki zapewniają niższy poziom hałasu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!