Elektryczne ogrzewanie postojowe WarmUp DEFA w ofercie Inter Cars SA

, 6 listopada 2013, 13:21

System niezależnego elektrycznego ogrzewania postojowego WarmUp norweskiej firmy DEFA zasilany napięciem sieciowym 230 V jest alternatywą dla drogich ogrzewaczy spalinowych. Dodatkowe urządzenie grzewcze utrzymuje silnik w temperaturze gotowości do pracy.

Zaledwie kilka sezonów zimowych wystarczyło, żeby niezależne elektryczne ogrzewanie postojowe norweskiej firmy DEFA znalazło w naszym kraju duże grono zwolenników. Dzięki niezawodności, funkcjonalności oraz przystępnej cenie jest to produkt bardzo często wybierany jako alternatywa dla drogich ogrzewań paliwowych.

Modułowa budowa pozwala dopasować system do indywidualnych potrzeb klienta, który ma do wyboru trzy rozwiązania, tzw. pakiety:

  • Pakiet I – zawiera ogrzewacz silnika wraz z zestawem przyłączeniowym i elementami montażowymi. Jest to pakiet podstawowy, który jednak umożliwia rozruch silnika nawet w skrajnie niskich temperaturach. Dodatkową korzyścią jest fakt, że zaraz po uruchomieniu auta z nawiewów zaczyna się wydobywać ciepłe powietrze.
  • Pakiet II – jest rozszerzony o ogrzewacz wnętrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu auto nie tylko zapali nawet w najmroźniejsze dni, ale także nagrzane zostanie wnętrze, a szyby nie będą wymagały uciążliwego skrobania.
  • Pakiet III – najbardziej zaawansowany zestaw jest praktycznie całkowicie bezobsługowy. Posiada dodatkowo ładowarkę akumulatora, czujnik temperatury zewnętrznej oraz programator sterujący lub dla bardziej wymagających pilot zdalnego sterowania. Użytkownik w przypadku tego zestawu musi jedynie wprowadzić godzinę, na którą chce mieć auto przygotowane do jazdy. System DEFA WarmUp włączy się samoczynnie (odpowiednio wcześnie w zależności od temperatury zewnętrznej), żeby ogrzać silnik i wnętrze na wyznaczoną godzinę. Ładowarka akumulatora, w którą wyposażony jest ten pakiet, zaczyna pracę natychmiast po podłączeniu zasilania zewnętrznego 230 V – nawet wtedy, gdy podgrzewanie silnika i przedziału kierowcy jest wyłączone. Po całkowitym naładowaniu akumulatora ładowarka przechodzi w tryb podtrzymania, zabezpieczając akumulatory przed przeładowaniem. W celu ochrony akumulatora przed uszkodzeniem, napięcie ładowania korygowane jest w zależności od temperatury otoczenia.

Dowiedz się więcej

Nowości Fortune Line w Inter Cars SA
Nowości Fortune Line w Inter Cars SA

Fortune Line wprowadza kolejne nowości do gamy oferowanych elementów gumowo-metalowych, zawieszenia twardego oraz układu kierowniczego. Tym razem dotyczą one pojazdów marek Audi, BMW, Dacia, Opel, Volvo, Ford i wielu innych. W listopadzie oferta została rozszerzona o kolejne nowości z asortymentu końcówek drążka kierowniczego, drążków kierowniczych, łączników stabilizatora, sworzni wahacza, tulejek wahacza, poduszek stabilizatora oraz poduszek […]

Szkolenia Inter Cars w listopadzie
Szkolenia Inter Cars w listopadzie

Firma Inter Cars SA przygotowała na listopad bogatą ofertę ponad 60 szkoleń technicznych i produktowo-technicznych. Będą one poświęcone między innymi akumulatorom, układom klimatyzacji, układom hamulcowym, zawieszeniu i układom wtryskowym. Firmy, które będą prowadziły szkolenia, to: Akumulatory Inter Cars, Ate, Betis, Bosch, Contitech, Dariusz Panek Inter Cars, Dayco, Denso, Febi, Hella, IC – Szkoleniowcy RPU, Inter […]

Zestaw do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF w Inter Cars SA
Zestaw do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF w Inter Cars SA

DPF Flush, DPF Rinse i DPF Flush Kit to pełny zestaw przeznaczony do czyszczenia filtrów cząstek stałych. Produkty są dostępne w sieci Inter Cars. DPF Flush, DPF Rinse i DPF Flush Kit DPF Flush to niepalna ciecz przeznaczona do czyszczenia filtrów cząstek stałych. Dzięki swoim szczególnym właściwościom chemicznym produkt ten jest w stanie wnikać głęboko […]

Ogrzewanie postojowe DEFA – symulacja kosztów
Ogrzewanie postojowe DEFA – symulacja kosztów

Niezależne, elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA składa się z trzech niezależnych modułów (ogrzewanie silnika, ogrzewanie wnętrza, ładowanie akumulatorów). Zaletą jest to, że można składać je w dowolnej kompletacji w zależności od zapotrzebowania ostatecznego odbiorcy. Warto zwrócić uwagę, że ogrzewanie postojowe DEFA to nie tylko bezpieczeństwo – pewny rozruch pojazdu oraz komfort – ciepła kabina, ale także […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!