Yokohama zwycięzcą testu opon sportowych

13 września 2013, 14:15

ADVAN Sport V105 firmy Yokohama – opona sportowa przeznaczona dla aut z grupy premium, zwyciężyła w najnowszym teście opon sportowych. Test został przeprowadzony przez ekspertów Rezulteo oraz ,,Le Magazine de L’Automobile Sportive”.

ADVAN Sport V105 triumfuje w teście

W najnowszym wydaniu francuskiego magazynu motoryzacyjnego „Le Magazine de L’Automobile Sportive”, opublikowano wyniki testu opon sportowych. Zdecydowanym zwycięzcą została japońska Yokohama ADVAN Sport V105. Testowanie obejmowało: hamowanie, szybkość przejazdu jednego okrążenia, zużycie oraz subiektywne odczucia testujących, którzy oceniali precyzję jazdy, przyczepność i wyważenie opon. ADVAN Sport V105 zwyciężył między innymi z takimi oponami jak Michelin Pilot Sport 3, czy Goodyear Eagle F1 asymmetric.

Testy, w których wzięło udział 10 opon sportowych czołowych producentów na świecie, zostały przeprowadzone przez francuski magazyn motoryzacyjny we współpracy z Rezulteo, niezależną, międzynarodową firmą specjalizującą się w porównywaniu opon oraz prowadzeniu testów ogumienia. Na tor testowy wybrano Magny-Cours, który jeszcze kilka lat temu regularnie gościł najlepszych kierowców świata w ramach wyścigów Formuły 1. Aby zagwarantować wiarygodne i obiektywne wyniki, opony biorące udział w teście zostały zakupione w sprzedaży otwartej.

ADVAN Sport V105 zwyciężył w trzech z czterech kategorii, co uczyniło go liderem zestawienia francuskiego magazynu. W przedstawionej obok tabeli widnieją miejsca zajmowane przez poszczególne opony w ramach każdej z testowanych kategorii.

ADVAN Sport V105 to opona zaprojektowana specjalnie dla pojazdów klasy premium oraz samochodów wyczynowych. Część rozmiarów ADVAN Sport V105 została wykonana z wykorzystaniem autorskiej proekologicznej technologii Yokohama – BluEarth. Niski poziom szumów i solidna konstrukcja Matrix Body-Ply to zalety flagowego produktu japońskiego producenta. Opona stanowi pierwsze wyposażenie kilku modeli Mercedesa, m.in. Mercedesa SLK i CLS.

Dowiedz się więcej

Yokohama dostawcą opon dla uczestników Rajdu Polski
Yokohama dostawcą opon dla uczestników Rajdu Polski

Kolejny etap Rajdowych Mistrzostw Europy tym razem odbędzie się w Polsce. Japońska marka Yokohama jest oficjalnym dostawcą opon dla uczestników wydarzenia. Yokohama na Rajdzie Polski 70. Rajd Polski, z udziałem Roberta Kubicy oraz najlepszych rajdowców światowej klasy odbędzie się w dniach 13-15 września 2013 r. w Mikołajkach. To dziewiąta impreza w obecnym sezonie Rajdowych Mistrzostw […]

Nowy model flagowej serii opon Yokohamy
Nowy model flagowej serii opon Yokohamy

Yokohama wprowadza na rynek model Advan Sport V105. Oponę stworzono z myślą o samochodach o dużej mocy, sportowych, wyczynowych, limuzynach i SUV-ach. Nowość będzie dostępna również w Polsce. Opona zostałą stworzona z myślą o samochodach wyścigowych najlepszych marek, w których od lat fabrycznie montowany był model Advan Sport V103, takich jak Mercedes-Benz, Audi, Porsche i […]

Bridgestone na targach samochodowych IAA
Bridgestone na targach samochodowych IAA

Na 65. międzynarodowych Targach Samochodowych we Frankfurcie Bridgestone zaprezentuje swoje bieżące produkty strategiczne oraz opracowane przez siebie opony i technologie przyszłości. Stoisko o łącznej powierzchni 320 m² zostało podzielone na dwie strefy: 1. Strefa teraźniejszości, która stanowi odniesienie do nowej platformy internetowej marki Bridgestone. Wystawione w tej strefie opony reprezentują cztery obszary strategiczne dla Bridgestone: […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!