Targi Inter Cars 2013 – fotorelacja

, 9 września 2013, 8:06

13. Targi Inter Cars przejdą do historii jako pokaz siły i potencjału polskiego aftermarketu. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami oraz informacjami na temat stoisk najważniejszych wystawców.

Ogromna przestrzeń, tłumy zwiedzających i atrakcje na międzynarodowym poziomie. Tak w skrócie można by opisać 13. Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów, które odbyły się w miniony weekend (6-8 września) na lotnisku Bemowo w Warszawie. Swoje stoiska zaprezentowały firmy, współpracujące z Inter Cars SA. Także sam dystrybutor przygotował kilka stoisk, pokazując swoją ofertę oraz paletę usług dodatkowych.

Pisząc o atrakcjach targów nie sposób pominąć naszego zaangażowania w to wydarzenie. Grupa MotoFocus przygotowała aż siedem stoisk, na których można było wziąć udział w przygotowanych przez nas konkursach Bieg po wiedzę oraz MotoInnowacje 2013 i wygrać ciekawe gadżety. Nasze hostessy zachęcały także do odwiedzania for Mechaników oraz Lakierników. Kilkaset osób zwiedzało targi w otrzymanych od nas koszulkach. Zainteresowanie odwiedzających przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Więcej informacji o rozstrzygnięciach konkursów podamy wkrótce.

Inter Cars SA zajął się organizacją targów od strony technicznej oraz przygotował własne stoiska i atrakcje. Swoją ofertę zaprezentowały m.in.: Dział Szkoleń Technicznych, Feber, program IC Premia Plus, projekt Koło, laboratorium Labo – Tech czy Motointegrator. Dla gości przygotowano bogaty program Motor Show oraz, zorganizowane po raz pierwszy, Nocne Motor Show. O tych wydarzeniach napiszemy więcej w najbliższym czasie.

Polska firma Asmet wciąż rozszerza swój asortyment, a co za tym idzie pokrycie parku samochodowego. Konstrukcje tłumików dzięki stosowaniu „bezspoinowych” rur perforowanych, charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością na drgania i korozję. Ta technologia, dzięki głosom Czytelników znalazła się w finale konkursu MotoInnowacje.

Stanowisko ATE należało do najpopularniejszych na targach. Wszystko za sprawą przygotowanych przez firmę atrakcji i prezentacji asortymentu. Po raz kolejny firma zwróciła uwagę na zdobywające coraz więcej wyróżnień niepylące klocki hamulcowe. Hasło reklamowe: ,,Prawdziwi mężczyźni nie ścierają kurzu” przypadło go gustu męskiej części widowni.

Brembo to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących części hamulcowe. Być może z tego powodu przez jej stoisko przewinęły się tłumy. Goście mogli tam m.in. zagłosować w konkursie MotoInnowacje, ponieważ produkt Brembo (tarcze malowane w technologii UV) awansował do finałowej szóstki.

Stoisko Bosch tradycyjnie należało do największych na terenie targów. Zaprezentowano bogatą ofertę części oraz wyposażenia warsztatów. Jedną z głównych nowości były zestawy do diagnozy Denoxtronic przeznaczone do samochodów ciężarowych. Ten produkt zakwalifikował się finału konkursu MotoInnowacje.

Jak zwykle niezawodne Corteco pojawiło się na targach z prezentacją oferty nowoczesnych technologii uszczelnień. Firma promowała również nowości, które pojawiły się w gamie ze względu na bliską współpracę z grupą Freudenberg – m.in. elastyczne przewody hamulcowe i filtry kabinowe w jakości OE. Więcej na ten temat w publikowanym przez nas niedawno wywiadzie.

Cartec zaprezentował urządzenia do przeprowadzania napraw oraz kontroli stanu technicznego pojazdów. Nie zabrakło także nowości, dzięki którym można znacznie skrócić czas przeznaczony na naprawę, m.in. nowe urządzenie do przetaczania tarcz hamulcowych, które nie wymaga wymontowania ich z pojazdu.

ContiTech to jeden z finalistów naszego konkursu MotoInnowacje. Za pomocą narzędzia laserowego LASER TOOL można wykonać dokładny pomiar współosiowości kół napędu. Układ rozrządu i napędy pasowe były głównym tematem ekspozycji.

Dayco specjalizuje się w częściach układu rozrządu. Oferta producenta jest jednak wciąż rozszerzana. Jedną z nowych linii są resory pneumatyczne. Dayco buduje swoją pozycję oferując części jakości OE na niezależnym rynku.

Firma Denso zdaje sobie sprawę, że największe sukcesy osiągają zawodnicy, którzy prezentują równą formę przez lata. Na targach Inter Cars zaprezentowano produkty jakości OE, dostępne na rynku wtórnym. Ważnym fragmentem ekspozycji były świece zapłonowe TT.

Ważnym elementem wystawy Delphi były urządzenia do obsługi wtryskiwaczy CR. Nie zabrakło także innych produktów z szerokiej oferty, a także konkursu dla zwiedzających. Polegał on na jak najszybszym zmontowaniu sprężarki klimatyzacji. Więcej o stoisku Delphi napiszemy w najbliższym czasie.

Elring słynie z produkcji niezawodnych systemów uszczelnień. Aby pokazać zwiedzającym jak ważnym elementem naprawy jest prawidłowe uszczelnienie, firma przygotowała praktyczne konkursy z nagrodami. Sądząc po kolejce uczestników było to dobre posunięcie.

Filtron przeszedł niedawno rewolucję…stylistyczną. Marka zaprezentowała się z nową szatą graficzną oraz logo. Według zapowiedzi przedstawicieli firmy, coraz bardziej nowoczesne będą także produkty. Więcej informacji o nich pojawi się na naszych stronach jeszcze tej jesieni.

Osoby, które chciały pogłębić swoją wiedzę na temat amortyzatorów mogły udać się na stoisko KYB. Przedstawiciele firmy odpowiadali na wszystkie pytania i wręczali biuletyny produktowe.

Hella Polska postawiła na prezentację urządzeń przydatnych w warsztacie. Szczególną pozycję na wystawie zająl tester Mega Macs 42 SE, nominowany do MotoInnowacji 2013.

Lumag jest specjalistą w branży hamulców do samochodów ciężarowych. Na bemowskich targach zaprezentował swoją wciąż rozbudowywaną ofertę.

Hiszpańska firma FAE słynie z produkcji niezawodnych czujników i innych elementów układów elektrycznych w pojazdach. Podczas targów Inter Cars szczególny nacisk położono na prezentację czujników ciśnienia różnicowego w filtrach cząstek stałych DPF.

Jakiej specyfikacji odpowiada najnowszy koncentrat chłodniczy firmy febi? Takie pytanie często zadawali goście stoiska febi, a wszystko dlatego, że było ono elementem naszego konkursu Bieg po wiedzę. Koncentrat o specyfikacji G13 był jedną z nowości na stoisku producenta. Nie zabrakło także produktów znanych już od jakiegoś czasu, a także atrakcji: odrestaurowanego zabytkowego Volkswagena oraz wyjątkowo urodziwych hostess.

Federal Mogul zaprezentował znane produkty swoich marek. Można było zapoznać się z częściami hamulcowymi Ferodo czy elementami do układu zawieszenia marki MOOG. Nacisk położono także na świece zapłonowe Beru, których dywizja niedawno dołączyła do oferty koncernu. Więcej na temat firmy w jednym z naszych wywiadów.

Swoje stoisko miała także marka Hüco, działająca w motoryzacji w branży elektronicznej i elektrycznej.

Lauber już od prawie 20 lat zajmuje się regeneracją części samochodowych, w ofercie posiada także części nowe. Starannie przygotowane stoisko targowe miało podkreślić fakt, że firma dynamicznie się rozwija, rozbudowuje swoją gamę produktów i coraz dalej ucieka konkurencji. Można było zapoznać się z pełną gamą produktów firmy, porozmawiać z osobami zarządzającymi wszystkimi liniami produktowymi Laubera, a także wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. W kuluarach mówiło się, że już wkrótce firma zaskoczy nas nowymi inwestycjami.

Zestaw świateł DRL (Daytime Running Lights) i Tester Alternatorów MasterAlt – te dwa produkty Magneti Marelli zakwalifikowały się do finału naszego konkursu MotoInnowacje w dwóch kategoriach. Były także główną atrakcją stoiska producenta.

Coraz częstsze stosowanie w nowoczesnych silnikach turbosprężarek cieszy specjalistów z firmy Moto Remo. Dokładne zapoznanie się z tymi elementami jest niezbędne dla każdego mechanika. Firma pokazała, że jej oferta rozwija się i zawiera coraz ciekawsze produkty (np. turbosprężarki wykorzystywane do tuningu).

Grupa Motor Service jest wiodącym na aftermarkecie dostawcą komponentów silnikowych marek premium Kolbenschmidt, Pierburg oraz TRW Engine Components. Jak łatwo się domyślić, na stoisku firmy można było dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat silników oraz ich naprawy z pomocą części wysokiej jakości. Polecamy nasz wywiad z przedstawicielem MS.

Dla firmy Nissens bardzo istotne jest promowanie nowej linii produktów, która niedawno znalazła się w ofercie. Są to sprężarki klimatyzacji (nasz wywiad).

Szczególnie promowanym podczas targów elementem asortymentu NGK były cewki zapłonowe.

Urodziwe hostessy firmy OSRAM zachęcały do zapoznawania się z nowościami producenta systemów oświetlenia samochodowego. Jedną ze szczególnie polecanych nowości był zestaw LEDriving FOG – finalista konkursu MotoInnowacje.

Philips jest producentem bardzo szerokiej gamy rozwiązań elektronicznych. W jego ofercie dla segmentu motoryzacji znajdują się przede wszystkim produkty związane z oświetleniem pojazdów. Nie brakuje jednak także przydatnych mechanikom lamp warsztatowych. Żarówki Philips X-tremeVision brały udział w tegorocznej edycji konkursu MotoInnowacje.

Oleje firmy Ravenol konsekwentnie budują swoją pozycję na polskim rynku. Na targach Inter Cars szczególną uwagę poświęcono olejom do skrzyń biegów. Dynamicznie rozwija się zwłaszcza oferta firmy skierowana do automatycznych skrzyń biegów wielu producentów.

W dobie coraz bardziej zaawansowanych samochodów i czasochłonnych napraw coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się gotowe zestawy naprawcze, dzięki którym mechanik otrzymuje wszystkie elementy niezbędne do wykonania czynności. W produkcji takich rozwiązań specjalizuje się firma Ruville. Podczas targów można było zapoznać się z najnowszymi propozycjami w tym zakresie.

Większość firm oprócz prezentacji swojej gamy produktów, zdecydowała się także na zorganizowanie konkursów dla odwiedzających stoiska mechaników – Technic Live. Przykładem jest grupa Schaeffler i jej marki INA, FAG, LUK. Przedstawiciele firmy uwijali się sumiennie przez dwa dni targowe, aby zapewnić udział w konkursach jak największej ilości mechaników. Konkurencje polegały na jak najszybszej wymianie części i unikaniu błędów montażowych. Zwycięzcy konkurencji mogli oczywiście liczyć na ciekawe upominki od firmy.

Teflonowe przewody zapłonowe to jeden z najważniejszych punktów ekspozycji pabianickiego producenta – firmy Sentech.

Ozdobą stoiska SKF był bolid wykonany przez studentów Politechniki Warszawskiej z pomocą części dostarczonych przez producenta. Dla odwiedzających stoisko przygotowano gadżety oraz biuletyny techniczne dotyczące produktów SKF oraz ich prawidłowej instalacji w pojeździe.

Grupa Tenneco (nasz wywiad) zaprezentowała części swoich marek Monroe oraz Walker, które oferują jakość OE na rynku wtórnym. Oprócz tego zwiedzający mieli możliwość skorzystania ze specjalnych atrakcji, m.in. symulatora jazdy ze sprawnymi oraz niesprawnymi amortyzatorami, a także aparatury wykonującej zdjęcie z wizerunkiem…postarzonym o kilkanaście lat.

Firma Tedgum wie jak przyciągnąć uwagę zwiedzających. Oprócz bogatej oferty elementów wzmocnionych, które znalazły się w finale naszego konkursu MotoInnowacje, wzrok przyciągała także modelka ubrana jedynie w barwy logo producenta.

Texa prezentowała swoje produkty zarówno wewnątrz hali wystawowej, jak i na zewnątrz. Dzięki temu można było na własne oczy zobaczyć działanie niektórych urządzeń. Najważniejsze punkty ekspozycji? Finalista MotoInnowacji – NanoService Clima oraz tablet warsztatowy Axone Mini 4.

TRW nie obawiało się zaprezentować obok produktów nowych także tych nadszarpniętych zębem czasu. Przesłaniem wystawy miał być fakt, że tylko część wysokiej jakości jest w stanie wytrzymać trudy eksploatacji przez długi czas. Marka zadbała także o pouczającą rozrywkę dla zwiedzających. Mogli oni wsiąść do symulatora dachowania oraz symulatora zderzenia czołowego przy niskiej prędkości.

Stoisko Uni – Trol było ważnym elementem wystawy wyposażenia warsztatowego. Firma specjalizuje się w produkcji wyważarek, montażownic, prostowarek do felg czy podnośników.

Q4Y zaprezentowała bogatą ofertę części oraz akcesoriów samochodowych marek takich jak: Sasic, Dolz czy Vernet.

Valeo konsekwentnie stara się przyciągnąć klientów nie tylko poprzez prezentację produktów, ale także poprzez szkolenia techniczne. Były one jednym z najważniejszych elementów tegorocznej wystawy na targach Inter Cars.

Firma Varta (Johnson Controls) chciała zwrócić uwagę zwiedzających na swoją ofertę wyjątkowo wytrzymałych i skutecznych akumulatorów. Sporo uwagi poświęcono także akumulatorom do układów Start/Stop. Wkrótce na naszych łamach napiszemy więcej na temat tego fragmentu rynku. Tymczasem polecamy wywiad z przedstawicielem firmy.

Na stanowisku Vierol/Vemo można było nie tylko podziwiać ofertę zamiennych części mechanicznych i elektronicznych, zestawów naprawczych czy turbosprężarek, ale także zasiąść za kierownicą symulatora jazdy w Formule 1.

ZF poza prezentacją swoich produktów, zdecydowało się na poinformowanie o swoich najbliższych planach na specjalnej konferencji prasowej. Więcej informacji na ten temat podamy wkrótce.

Firma Axes System zaprezentowała swój sztandarowy produkt – system diagnostyczny CDIF/3. Na jej stoisku można było uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tym produktem oraz zobaczyć jego działanie podczas prezentacji.

Producent komponentów układu chłodzenia, Wahler, również gościł na targach Inter Cars. Firma specjalizuje się w produkcji termostatów. Tej tematatyki dotyczył prezentowany niedawno na naszych łamach wywiad.

 

Więcej zdjęć już wkrótce na naszym profilu na Facebooku.

Dowiedz się więcej

Targi Inter Cars 2013 już w najbliższy weekend
Targi Inter Cars 2013 już w najbliższy weekend

Wielkimi krokami zbliżają się 13. targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. W związku z tym przypominamy najważniejsze elementy wystawy oraz atrakcje dla zwiedzających. Weź udział w Targach Inter Cars 13. Targi odbędą się w terminie 6-8 września 2013 w Warszawie na Lotnisku Bemowo. Pierwszy dzień tego wydarzenia, tradycyjne już, będzie dedykowany największym klientom Inter […]

MotoInnowacje 2013 – etap finałowy
MotoInnowacje 2013 – etap finałowy

Zakończyło się internetowe głosowanie na produkty, które awansują do finałowego etapu konkursu MotoInnowacje. Najbardziej innowacyjne części oraz wyposażenie warsztatowe poznamy podczas 13. Targów Inter Cars, gdzie ostatecznego wyboru dokonają zwiedzający. Weź udział w finałowym głosowaniu podczas Targów Inter Cars Głosowanie w świecie wirtualnym dobiegło końca. W finałowym etapie wyboru dokonają goście 13. targów części zamiennych, […]

Premier Piechociński na targach motoryzacyjnego aftermarketu
Premier Piechociński na targach motoryzacyjnego aftermarketu

Na zaproszenie SDCM, specjalnym gościem organizowanych przez Inter Cars targów części, narzędzi i wyposażenia warsztatów był Premier Janusz Piechociński. Wizyta ta była doskonałą okazją do zaprezentowania niezależnego sektora motoryzacyjnego i podkreślenia jego wkładu w polską gospodarkę. Premier Piechociński: produkcja części to polska specjalność Podczas wizyty Premier osobiście odwiedził wiele stoisk wystawców, na których miał okazję […]

Wybieramy najpiękniejszą hostessę Targów Inter Cars
Wybieramy najpiękniejszą hostessę Targów Inter Cars

Na targi motoryzacyjne przyjeżdża się, aby obejrzeć stoiska wystawców, zapoznać się z rynkowymi nowościami, wziąć udział w konkursach. Ok, to wersja dla żony… Prezentujemy zdjęcia hostess, które skutecznie umilały zwiedzającym czas spędzony na Targach Inter Cars 2013. Zagłosuj na najpiękniejszą hostessę Która z przedstawionych na zdjęciach hostess zasługuje na specjalne wyróżnienie? Zachęcamy do obejrzenia zdjęć […]

Inter Cars Castrol Motor Show 2013
Inter Cars Castrol Motor Show 2013

Podczas 13. Targów Inter Cars coś dla siebie mogli znaleźć entuzjaści szeroko pojętej motoryzacji – także sportów motorowych. Tegoroczny Inter Cars Castrol Motor Show przyciągnął tłumy widzów. Motor Show na targach Inter Cars Motocykle Impreza rozpoczęła się od pokazów stuntu i motocyklowego trialu. Swoje umiejętności zaprezentowali stunterzy z Wheeliholix Triumph Stunt Team Polska, Raptowny, Kaban, […]

Filmowa relacja z targów Inter Cars 2013
Filmowa relacja z targów Inter Cars 2013

Inter Cars SA udostępnił trzy krótkie filmiki, relacjonujące tegoroczne 13. Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów. Filmiki w telegraficznym skrócie przedstawiają najważniejsze wydarzenia targów, które odbyły się w dniach 6-8 września 2013 r. 13 Targi Inter Cars – oficjalna relacja   Inter Cars Motor Show   Nocne Motor Show 2013  

Targi Inter Cars w pierwszy weekend września
Targi Inter Cars w pierwszy weekend września

Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej po raz kolejny odbędą się na warszawskim Lotnisku Bemowo. W tym roku Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars SA zostaną zorganizowane już po raz 14., w dnia 5-7 września na warszawskim Lotnisku Bemowo. Blisko 200 wystawców na olbrzymim terenie bemowskiego lotniska zaprezentuje rozbudowaną i bogatą ofertę […]

Targi Inter Cars 2014 – fotorelacja
Targi Inter Cars 2014 – fotorelacja

Na trzy dni warszawskie lotnisko Bemowo stało się ogólnopolskim centrum aftermarketu. Tysiące gości odwiedziło największą imprezę branżową roku i z pewnością nie żałuje poświęconego czasu. By usystematyzować wszystkie najważniejsze informacje, przygotowaliśmy fotorelację z części wystawowej targów Inter Cars. Pisząc o najważniejszych stoiskach wystawowych targów, postanowiliśmy zacząć od siebie. Tradycyjnie już, podczas targów Inter Cars zorganizowaliśmy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 9 września 2013, 13:51 0 0

Ciekawe kto za to płaci..... ?

Odpowiedz

Anonim, 9 września 2013, 16:19 0 0

Jest i gwiazda MISIEK Koterski :)

Odpowiedz

Anonim, 9 września 2013, 21:44 0 0

Z calych targow najlepsze byly hostesy

Odpowiedz

Anonim, 10 września 2013, 11:17 0 0

dostawcy płacą haha tak to jest w tej branży ;)

Odpowiedz

Anonim, 10 września 2013, 15:48 0 0

q4y-merytoryczny i wizerunkowy dramat co utrwaliło się nawet na zdjęciu. prosta zasada-jak nie chcesz być dla ludzi, to nie przyjeżdżaj

Odpowiedz

Anonim, 10 września 2013, 22:24 0 0

Nawet nie wiesz o czym piszesz, twoim dramatem jest to że cię nie zaprosili.
IC tymi targami przytopiło jeszcze bardziej już tonącęgo........

Odpowiedz

Anonim, 11 września 2013, 9:54 0 0

A nie bylo "zelteczki" od Ingtercars*u - 4-max*ov, etc?

Odpowiedz

Anonim, 11 września 2013, 10:55 0 0

Czekam na targi Foty w tym roku

Odpowiedz

Anonim, 11 września 2013, 13:43 0 0

Niestety tak jest bogatemu to i pogoda sprzyja, a biednemu to wiatr w oczy i śledź na spodnie

Odpowiedz

Anonim, 11 września 2013, 21:14 0 0

dobra impreza płacił saleta,hołowczyc,kuchar,dudek

Odpowiedz

Anonim, 12 września 2013, 9:26 0 0

Niestety w tej fotorelacji widać tylko tych którzy za to zapłacili :-) Widziałem wiele innych ciekawych rzeczy. Może to przypadek ? :-)

Odpowiedz

Anonim, 12 września 2013, 10:01 0 0

Przedstawione zdjęcia tylko obrazują poziom polskiego klienta: tam gdzie są laski i rozdają reklamówki (torby - nie gadżety) są tłumy. Tam gdzie siedzi facet podejrzany o posiadanie wiedzy nt. tego co oferuje - pustki. I tak jest na każdych targach czegokolwiek... Pustostan umysłowy zwiedzających przeraża ogromem próżni. 95% zwiedzających to faktycznie zwiedzający - niczym w zoo - łażących od stoiska do stoiska niczym "chytra baba z Radomia" łypiąc wzrokiem czy coś rozdają. Nie ważne co - ulotkę, kolorowy papierek, landrynki, cokolwiek. A jak nic nie dają to może uda się zajumać... długopis np którym właśnie ktoś coś napisał i nieopatrznie odłożył na blat zamiast do kieszeni.

Odpowiedz