10 lat fabryki Delphi w Gdańsku

9 lutego 2005, 0:00

Fabryka przełączników Delphi Mechatronics Systems w Gdańsku obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę istnienia. Stało się to okazją do podsumowania osiągnięć zakładu oraz wyróżnienia dziewięciorga pracowników, którzy pracują w gdańskiej fabryce od samego początku. Podczas specjalnej uroczystości, która miała miejsce w styczniu 2005, również Prezydent Miasta Gdańska docenił wkład zakładu w rozwój gospodarczy regionu, przyznając okazyjny medal.
Fabryka przełączników w Gdańsku założona została w roku 1995 przez holenderski IKU Holding, a następnie zakupiona przez Eaton Corporation. W roku 1997 w pobliżu lotniska w zbudowany został nowy zakład. W marcu 2001 roku fabryka przełączników weszła w skład polskiej organizacji koncernu Delphi. W roku 2003 powierzchnia produkcyjna zakładu rozbudowana została z 2 do 4 tysięcy m2. Sprowadzenie nowych linii produkcyjnych spowodowało również wzrost zatrudnienia w zakładzie.
Gdańska fabryka, zatrudniająca obecnie 700 pracowników, wytwarza szeroką gamę przełączników dla największych producentów samochodów, jak koncerny BMW, General Motors, PSA Peugeot Citroen, Renault oraz Ford.
Fabryka posiada system jakości w oparciu o prestiżową międzynarodową normę rynku motoryzacyjnego ISO/TS 16949 oraz certyfikat zarządzania środowiskiem ISO 14001. W grudniu 2004 roku zakład pomyślnie przeszedł również certyfikację na zgodność z normą bezpieczeństwa i higieny pracy, OSHAS 18001.
Systemy mechatroniczne, to układy integrujące urządzenia mechaniczne ze sterownikami elektrycznymi. Dział Delphi Mechatronic Systems jest częścią koncernu Delhi.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!