XVI Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2022 już za kilka dni. Poznaj program wydarzenia.

17 maja 2022, 15:37

Po trzech latach przerwy wraca największa konferencja branży badań technicznych pojazdów w Polsce. Znany jest już jej szczegółowy program.

Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2022 – program

Konferencja szkoleniowa, organizowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów odbędzie się w dniach 25-27 maja 2022 r. w Zakopanem, pod hasłem: „Nowa dekada, nierozwiązane problemy”. Jak zwykle w trakcie jej trwania odbędzie się wiele wystąpień i sesji tematycznych, poruszających najbardziej aktualne problemy branży.

– Hasło przewodnie konferencji „Nowa dekada – nierozwiązane problemy” było szykowane na rok 2020. Wtedy jak wiadomo konferencja się nie odbyła. Podobnie zresztą jak w roku 2021. Okazało się, że mimo upływu tych dwóch lat, pozostaje ono cały czas aktualne. – mówi Marcin Barankiewicz, prezes PISKP. – Ponieważ cały czas trwają prace związane z wdrożeniem Dyrektywy 2014/45/UE, temat nowelizacji przepisów dot. SKP będzie wiodący, podobnie jak kwestia waloryzacji opłat za badania techniczne. Niemniej ważne będą sprawy dotyczące wpływu stanu technicznego pojazdów na bezpieczeństwo na polskich drogach czy też kwestia prawnej odpowiedzialności diagnostów, zarówno obecnie, jak i też w myśl projektowanych przepisów. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć o aktualnym stanie systemu CEP 2.0. Również Partnerzy konferencji przygotowali ciekawe wystąpienia zarówno w części technicznej jak i głównego dnia konferencji, dotyczące przyszłości branży. – dodaje prezes PISKP.

Jak co roku, konferencji będą towarzyszyły stoiska dostawców wyposażenia SKP, prezentujących najnowsze rozwiązania techniczne zastosowane w urządzeniach służących do przeprowadzania badań technicznych.

W programie konferencji nie zabraknie również elementów rozrywki, a dodatkowym atutem będzie górski klimat oraz bardzo bogata oferta części relaksacyjnej hotelu, w którym odbywa się wydarzenie.

 

Szczegółowy program konferencji można pobrać TUTAJ.

 

XVI Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2022 odbędzie się w dniach 25-27 maja 2022 r. w Zakopanem. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z jej organizatorem. Portal MotoFocus.pl został patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!