Kongres FIGIEFA/SDCM w Warszawie

14 września 2011, 11:03

Już 29 września 2011 r. Warszawa stanie się motoryzacyjną stolicą Europy: w stołecznym Hotelu InterContinetal odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla niezależnej branży motoryzacyjnej – Kongres FIGIEFA/SDCM. Spotkają się tam przedstawiciele producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych z Polski i zagranicy, reprezentanci europejskich organizacji i stowarzyszeń branżowych, politycy i decydenci, by w tak szerokim gronie rozmawiać o przyszłości motoryzacji.

Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie FIGIEFA/SDCM mogą zarejestrować się na stronie www.moto-konferencja.pl.

Otwarcia Kongresu dokona m.in.  Pani Minister Grażyna Henclewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Z prezentacją wystąpi m.in. przedstawiciel Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej. W międzynarodowym gronie poruszone zostaną tematy, które są ważne i dotyczą wszystkich operatorów niezależnego rynku motoryzacyjnego.

Specjalnie dla reprezentantów firm działających w Polsce, Kongres będzie przedłużony o panel poświęcony implementacji Dyrektywy 2007/46/EC, związanej m.in. z kwestią homologacji części motoryzacyjnych. W gronie osób, których bezpośrednio dotyczy ta kwestia, czyli przedstawicieli firm zajmujących się produkcją i dystrybucją części samochodowych, toczyć się będzie dyskusja o tym, w jaki sposób uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Rangę wydarzenia potwierdza patronat Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Organizowany co dwa lata Kongres FIGIEFA, międzynarodowej federacji skupiającej niezależnych dystrybutorów części zamiennych , w bieżącym roku ma miejsce w Polsce. Gospodarzem spotkania jest Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Coroczna konferencja SDCM została w 2011 roku zastąpiona właśnie Kongresem.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Nowe opakowanie niezgodnego z UE projektu ustawy
Nowe opakowanie niezgodnego z UE projektu ustawy

Przed tygodniem Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych informowało o zagrożeniach płynących z projektu Ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego. W ciągu zaledwie kilku dni otrzymaliśmy informację, że Ministerstwo Infrastruktury zaniechało jej wprowadzenia. Ale tu niespodzianka – zaniechało pod dotychczasową nazwą. Wiele szkodliwych zapisów zawartych w projekcie wraca jak bumerang w nowelizacji ustawy Prawo […]

Od samego zaostrzania norm emisja spalin nie spada
Od samego zaostrzania norm emisja spalin nie spada

Dane z ostatnich lat wskazują, że mimo coraz ostrzejszych norm czystości spalin faktyczna emisja spalin przez samochody jest o wiele wyższa niż oczekiwano. W tej sytuacji wymuszanie wymiany parku samochodowego na nowszy wcale nie gwarantuje odczuwalnej poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Do tak interesujących spostrzeżeń doszła grupa ekspertów pracująca na rzecz Grupy Wysokiego Szczebla CARS21 […]

Wbrew unijnemu prawu, środowisku i kierowcom
Wbrew unijnemu prawu, środowisku i kierowcom

W czasie prezydencji naszego kraju w Radzie UE w Polsce mogą wejść w życie przepisy sprzeczne z prawodawstwem unijnym, które dodatkowo cofnęłyby polską motoryzację do lat 90. ubiegłego wieku. To konsekwencje przyjęcia projektu Ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego w jego obecnym kształcie. „Szczególnie szkodliwe, także z punktu widzenia wiarygodności naszego kraju w Unii […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!