Sięgnij po dofinansowanie – szansa dla producentów i dystrybutorów

, 24 lutego 2014, 14:47

Branża motoryzacyjna planuje wystąpienie z wnioskiem do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o ustanowienie sektorowego programu badawczego INNOMOTO, dzięki któremu firmy motoryzacyjne będą mogły otrzymać z NCBiR znaczne środki finansowe na rozwój. Do pozyskania jest nawet kilkaset milionów złotych. SDCM zbiera zgłoszenia tylko do końca lutego.

Dla kogo jest ten program?

Założeniem programu jest wsparcie finansowe przedsiębiorców z sektora motoryzacji gotowych inwestować w innowacyjność i rozwój, np. modernizację, udoskonalanie obecnie istniejącej linii produkcyjnej lub też tworzenie nowych technologii produkcyjnych.

Program będzie obejmował projekty badawcze prowadzone na terenie własnej firmy, przy udziale dotychczasowych pracowników firmy oraz dodatkowo przedstawicieli placówek badawczych i naukowych. Oznacza to, że projekty podlegające dofinansowaniu nie będą musiały odbywać się wyłącznie w zewnętrznych jednostkach badawczych, lecz także w miejscach wskazanych przez przedsiębiorców czyli przyszłych beneficjentów programu INNOMOTO.

Duże szanse na zdobycie środków

Z racji tego, iż ma to być program sektorowy, wnioski o granty złożone przez przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej nie będą konkurować z wnioskami przedstawicieli innych sektorów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie pozyskać środki finansowe.

Jak będzie wyglądało wsparcie?

Finansowanie w ramach programu INNOMOTO będzie odbywało się w następujący sposób:

  • 50% – wkład własny wnioskodawców
  • 50% – dotacja – będzie to wkład Narodowego Centrum Badań i Rozwoju;

Inni już zyskali

Warto podkreślić, iż takie projekty zostały uruchomione już dla Przemysłu Lotniczego (INNOLOT) i Medycyny (INNOMED). Więcej na temat INNOLOT i INNOMED można przeczytać na stronie www.ncbir.pl/programy-krajowe/programy-sektorowe/.

Prześlij zgłoszenie – tylko do 27 lutego

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: magdalena.pytkowska@sdcm.pl do 27 lutego. Formularz zgłoszeniowy można pobrać pod tym adresem. W razie wątpliwości lub pytań należy dzwonić pod tel: 22 773 00 18.

Zachęcamy do udziału i nadsyłania zgłoszeń, ponieważ w przypadku zbyt małej ilości wstępnych deklaracji zainteresowania tym projektem nie zostanie on uruchomiony.

Dowiedz się więcej

Europoseł z wizytą w centrum dystrybucyjnym Inter Cars
Europoseł z wizytą w centrum dystrybucyjnym Inter Cars

Prof. Adam Gierek, poseł do Parlamentu Europejskiego zaangażowany w prace Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii zwiedził centrum dystrybucyjne firmy Inter Cars w Mysłowicach. Wizytę zorganizowano z inicjatywy Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Niezależny rynek motoryzacyjny – znaczenie i potrzeby Mysłowicki magazyn największego polskiego dystrybutora części motoryzacyjnych ma powierzchnię 17 000 m2. Codziennie […]

Finansowy zastrzyk dla producentów części
Finansowy zastrzyk dla producentów części

Przedstawiciele branży motoryzacyjnej w obecności ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego podpisali porozumienie dotyczące ustanowienia sektorowego programu badań naukowych i prac rozwojowych „INNOMOTO”. Dzięki temu programowi, firmy motoryzacyjne będą mogły otrzymać nawet kilkaset milionów złotych na rozwój. Dlaczego program INNOMOTO jest ważny dla branży? Porozumienie nt. ustanowienia sektorowego programu badań naukowych i prac rozwojowych „INNOMOTO” dla branży […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!