Oleje Repsol do samochodów osobowych

13 sierpnia 2019, 23:46

Oferta hiszpańskiego koncernu Repsol obejmuje kilkaset referencji. Czym charakteryzują się oleje samochodowe, znajdujące się w ofercie tej marki?

Koncern naftowy Repsol jest jedną z największych światowych firm energetycznych. Repsol posiada swoje złoża ropy naftowej i gazu, jest obecny w 100 krajach całego świata, a dziennie przerabia ponad 700000 baryłek ropy. Jednym z najważniejszych działów koncernu jest Repsol Technology Lab – laboratoria, w których 400 naukowców pracuje nad środkami smarnymi do samochodów, motocykli i przemysłu.

Czym charakteryzują się oleje samochodowe Repsol? Przede wszystkim do ich produkcji używane są tylko i wyłącznie najwyższej klasy bazy olejowe pozyskiwane ze złóż własnych koncernu. Pakiety dodatków opracowywane są w laboratoriach Repsol i produkowane w zakładach należących do hiszpańskiego giganta. Najważniejszym celem, który stawiają sobie naukowcy Repsola jest ciągłe wprowadzanie innowacji. Dlatego oleje silnikowe Repsol zapewniają najlepszą ochronę najbardziej wymagającym silnikom na rynku, poprawiają trwałość silników i układów oczyszczania spalin oraz gwarantują oszczędność w spalaniu paliwa i redukują emisję CO2 w najbardziej zaawansowanych jednostkach napędowych.

Oleje samochodowe Repsol podzielone są na kilka kategorii:

  • Carrera: oleje opracowane specjalnie dla samochodów o dużej mocy i wysokich osiągach. Używane w najbardziej wymagających zawodach, takich jak Dakar.
  • Elite: linia najwyższej jakości środków smarnych opracowanych przez naukowców z Repsol Technology Lab dla samochodów wymagających zatwierdzenia producenta pojazdu.
  • Premium: gama środków smarnych dla samochodów wymagających poziomu jakości zalecanego przez ACEA i API
  • Performance: oleje dla pojazdów wymagających wielosezonowych produktów o podstawowej jakości API
  • Autogas: rodzina olejów opracowana specjalnie dla pojazdów napędzanych LPG, NGV lub CNG. Zapewnia ulepszone smarowanie i większą odporność na utlenianie, tym samym wydłużając żywotność silnika napędzanego paliwem gazowym.
  • Single G: gama olejów opracowanych dla samochodów wymagających podstawowej jakości API.

 

Szczegółowe informacje nt. produktów Repsol oraz sieci dystrybucji znajdziecie Państwo na stronie https://repsoloil.pl

Artykuł sponsorowany Repsol

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Adam T., 19 sierpnia 2019, 20:13 1 0

Co za ściema z tymi olejami do LPG ! Czyli wchodzi coś ala Lotos tylko z wyższymi cenami :(

Odpowiedz

Seba, 26 sierpnia 2019, 12:08 0 -1

Skąd wiesz? Badałeś skład tego Repsola? Testowałeś na swoim aucie i porównywałeś z produktami konkurencji? I porównać Repsol do Lotosa? Trzeba mieć fantazję :)

Odpowiedz