Ten silnik rozgrzewa się do czerwoności od mocy

27 stycznia 2016, 11:29

Jednostka RB30 znana jest z takich legendarnych modeli jak chociażby Nissan Skyline. Jednak nie jest tajemnicą, że seryjna moc jednostek dla niektórych to zdecydowanie za mało.

Austriacka firma tunerska wzięła na warsztat trzylitrową jednostkę japońskiego producenta samochodów. Ciężko jednak stwierdzić czy jakikolwiek element seryjny zachował się w tym silniku, a już na pewno nie jest nim turbina gigantycznych rozmiarów. Jak podaje firma tunerska JPC turbo pracuje pod obciążeniem w wysokości 50 psi czyli 3.5 bara. Ostateczna moc silnika to 1.250 koni mechanicznych i do 8.500 obrotów na minutę. Cała jednostka napędzana jest Etanolem i to właśnie pewnie z tego powodu kolektor wydechowy na wysokich obrotach rozgrzewa się do czerwności niczym piec hutniczy.

 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Zaskakujący efekt naprawy elektryki
Zaskakujący efekt naprawy elektryki

Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie. Tym powiedzeniem może pocieszać się właściciel Audi, które otrzymał po “naprawie”. Bo, choć efekt naprawy jest nieco zaskakujący, trzeba przyznać, że samochód działa, nawet jakby bardziej… Producenci samochodów przekonują, że odrywanie rąk od kierownicy oraz szukanie przycisków i pokręteł na konsoli środkowej pojazdu rozprasza kierowcę […]

Tak wygląda filtr oleju po 3 latach pracy bez wymiany
Tak wygląda filtr oleju po 3 latach pracy bez wymiany

O tym, że w samochodach należy regularnie wymieniać wszystkie filtry, mechaników nie trzeba przekonywać. Niestety wśród przeciętnych użytkowników auta, wiedza ta nie jest już tak rozpowszechniona. Nieraz klienci warsztatów na propozycję wymiany filtrów, reagują, jakby ktoś ich chciał naciągnąć. Są ludzie, niczym niewierny Tomasz, którzy dopóki nie zobaczą, to nie uwierzą. Można ich przekonywać, mówić i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Austriak, 27 stycznia 2016, 21:37 0 0

Austriacka ;-)

Odpowiedz

Austriak II, 29 stycznia 2016, 11:46 0 0

W moim aucie tez sie kolektor nagrzewa jak sie go spaluje dobrze, znakiem tego, ze jezdze na etanolu ? ;-)

Odpowiedz

Milan, 31 stycznia 2016, 9:24 0 0

Nic nowego, Volvo V40 1.9T4 seryjnie 200KM, boost podniesiony z fabrycznego 0.8 do 1.2bar'a i kilka szybkich prostych zaskutkowalo nie tylko kolektorem rozgrzanym do czerwonosci, czesc wydechowa turbosprezarki rowniez byla az pomaranczowa.

Odpowiedz