Nietypowe awarie: Suzuki SX 4 i niegrzeczny mechanik – rozwiązanie

15 stycznia 2014, 11:15

Po przykrej awarii pod centrum handlowym oraz interwencji wyjątkowo niepomocnego mechanika, Suzuki SX4 zaczęło wychodzić na prostą. Nowy warsztat okazał się skuteczny i zdiagnozował przypadłość japońskiego crossovera.

SX 4 nie odpala – rozwiązanie problemu

Mechanicy długo zastanawiali się nad przypadłością Suzuki SX 4. Gdy jednak przystąpili do działania, diagnoza wcale nie okazała się trudna. Po rozgrzaniu silnika samochodu OBD wychwyciło błąd:

  • P0402
    Układ recyrkulacji spalin
    Exhaust Gas Recirculation Flow Excessive Detected – wykryty nadmierny przepływ

 

Po udanej diagnozie wystarczyło przystąpić do działania. Okazało się, że winny zamieszaniu był uchylony zawór EGR. Nadmiar spalin uniemożliwiał prawidłowy zapłon mieszanki. Po naprawie auto odpalało już bez problemów.

Współautorem artykułu jest mgr inż. Dawid Cempiel, przedstawiciel firmy Mechanika Pojazdowa Stanisław Cempiel www.cempiel.pl

Uprzejmie dziękujemy za podejmowane próby odnalezienia diagnozy. Tym razem najbliższa prawidłowemu rozwiązaniu była odpowiedź użytkownika o loginie riko. Skontaktujemy się z nim drogą elektroniczną.

Przypominamy, że w celu ubiegania się o nagrodę niezbędne jest zalogowanie się przed wpisaniem komentarza (jeśli nie jesteś posiadaczem konta na MotoFocus.pl, zarejestruj się klikając w link).

Zachęcamy do nadsyłania swoich propozycji z opisem przypadku do cyklu „Nietypowe awarie”:

Dowiedz się więcej

Nietypowe awarie: Suzuki SX 4 i niegrzeczny mechanik
Nietypowe awarie: Suzuki SX 4 i niegrzeczny mechanik

Usterki samochodów, zwłaszcza te nietypowe, wymagają od mechaników fachowego podejścia i koncentracji nad konkretnym przypadkiem. Niestety właściciel Suzuki SX4 miał podwójnego pecha. Nie dość, że jego auto utknęło pod centrum handlowym, to jeszcze trafił na wyjątkowo niepomocnego „specjalistę”… Komputerek  z allegro i 50 zł za fatygę Suzuki SX4 (silnik 1.6 benzyna) pana Włodzimierza odmówiło posłuszeństwa […]

Nietypowe Awarie: Fiat Panda na sprzedaż
Nietypowe Awarie: Fiat Panda na sprzedaż

Świeżo upieczony właściciel Fiata Pandy (silnik 1.1 2006 r.) prosto z giełdy samochodowej pojechał do warsztatu, aby sprawdzić stan swojego nowego pojazdu. Była to dobra decyzja. Niestety o wiele gorszą popełnił kilka godzin wcześniej – decydując się na zakup auta. Panda "przygotowana do sprzedaży" Mechanik, którego zadaniem było przeprowadzenie standardowego przeglądu pojazdu spodziewał się szybkiego […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!