Już wkrótce IX Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego

10 września 2014, 13:15

Po raz dziewiąty Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych organizuje konferencję niezależnego rynku motoryzacyjnego. Tym razem odbędzie się ona w budynku Ministerstwa Gospodarki.

Konferencja odbędzie się 27 listopada 2014 r. w Sali pod Kopułą Ministerstwa Gospodarki, przy Placu Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie. Została objęta Patronatem Honorowym Ministra Gospodarki oraz patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Co roku na Konferencji spotykają się reprezentanci producentów i dystrybutorów części oraz firm z nimi współpracujących, aby porozmawiać o ważnych dla nich sprawach. Konferencja to doskonała okazja do wymiany poglądów i podzielenia się własnym doświadczeniem w gronie liczącym ponad 200 osób.

W czasie ośmioletniej historii konferencji organizatorzy gościli setki osób związanych z branżą motoryzacyjną, dziesiątki prelegentów i dziennikarzy. Uczestnikami konferencji są przedstawiciele ministerstw, parlamentu, instytucji europejskich. Gościem honorowym był Philippe Jean, szef Zespołu ds. Przemysłu Motoryzacyjne­go Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. przedsiębiorstw i przemysłu. Do uczestników spotkania zwracali się Minister Grażyna Henclewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki czy Wiceminister Infrastruktury. Swoją obecnością zaszczycili nas Posłowie: Beata Bublewicz, Leszek Aleksandrzak, Andrzej Czerwiński, Jerzy Szmit i Wojciech Jasiński. Z prelekcjami występowali reprezentanci PAIiIZ, Komisji Europejskiej w Polsce, instytucji motoryzacyjnych jak PIMOT czy ITS.

W dyskusjach biorą udział prezesi organizacji i stowarzyszeń motoryzacyjnych, omawiając m.in. kwestie związane z funkcjonowaniem stacji kontroli pojazdów czy bezpieczeństwa na drogach. Poruszane są  ważne z punktu widzenia niezależnego ryku motoryzacyjnego kwestie, często trudne i kontrowersyjne tematy, sukcesy i problemy sektora oraz o szanse i zagrożenia dla branży.

Co roku na konferencji omawiane są wyniki dystrybutorów części, dokonywane jest ogólne podsumowanie kondycji aftermarketu, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Ocenie poddawane są bieżące trendy rynkowe mające wpływ na funkcjonowanie niezależnego sektora. Goście spotkania biorą udział w interaktywnych głosowaniach, których wyniki są prezentowane na bieżąco na podstawie zebranych głosów.

Poziom merytoryczny organizowanych konferencji jest doceniany nie tylko przez instytucje obejmujące spotkania Patronatem Honorowych, ale także przez firmy, które decydują się na wspieranie inicjatywy jako Partnerzy Konferencji.

Zgłoszenia do udziału w konferencji można już przesyłać poprzez formularz na stronie: moto-konferencja.pl

Dowiedz się więcej

VIII Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego – relacja
VIII Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego – relacja

Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego jest swego rodzaju zwieńczeniem i podsumowaniem tego, co wydarzyło się w branży w ciągu całego roku. Tak było i przy okazji VIII edycji tego wydarzenia. Jaki dla firm z sektora motoryzacyjnego był rok 2013? Tradycyjnie już, Konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych miała naświetlić obraz niezależnego rynku motoryzacyjnego […]

Części zasypują dziurę po jabłkach
Części zasypują dziurę po jabłkach

Produkcja, sprzedaż krajowa i eksport części samochodowych z roku na rok dynamicznie rosną. To niezwykle istotne w kontekście kłopotów innych branż, spowodowanych napiętą sytuacją międzynarodową. Producenci części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce to 900 firm zatrudniających ponad 116 tysięcy osób. Ich przychody ze sprzedaży sięgają 60 mld zł, eksportują towary o wartości 30 mld zł. […]

IX Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego już wkrótce
IX Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego już wkrótce

IX Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego będzie wyjątkowa z kilku względów. Po raz pierwszy spotkanie najważniejszych przedstawicieli branży odbędzie się w Ministerstwie Gospodarki. Weź udział w konferencji bezpłatnie! IX Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się 27 listopada 2014 r. w Sali pod Kopułą Ministerstwa Gospodarki, w godz. 9.00-15.00. W tym roku będzie ona integralną częścią Dni […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 11 września 2014, 16:27 0 0

Proszę poruszyć sprawę odtwarzalności i naprawialności podzespołów samochodowych w pewnych grupach technicznych, co ma coraz większy wpływ na kondycję i stan niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce. O tym była mowa na TransComp - XVII INTERNATIONAL CONFERENCECOMPUTER SYSTEMS AIDED SCIENCE, INDUSTRY AND TRANSPORT. Prelegentami byli, S. Olszowski i T. Olszowski. W dzisiejszej dobie, uwzględniając tendencje przenoszenia produkcji do krajów azjatyckich, zasadnym byłaby polityka UE wywierania nacisku na promowanie lub wręcz bezwzględne wymaganie odtwarzalności wyrobu w danej grupie technicznej, co skutkowałoby tworzeniem nowych miejsc pracy na lokalnych rynkach UE w tym także i w Polsce. Dzięki Państwu może w końcu ktoś zauważy problem.

Odpowiedz