GlobalOne – nowa grupa zakupowa na rynku części

, 24 czerwca 2016, 13:41

Na rynku dystrybucji części motoryzacyjnych pojawiła się nowa grupa zakupowa. Powołana pod nazwą GlobalOne organizacja od samego początku może być silnym graczem. Wskazuje na to pozycja jej założycieli.

Gdy w 2014 roku, jeden z największych dystrybutorów części samochodowych w Europie – Trost – został przejęty przez spółkę Wessels Müller, wiadomo było, że międzynarodowy rynek dystrybucji czekają rychłe zmiany. Utworzony z połączenia dwóch spółek gigant został szybko zmuszony do przeprowadzania zmian organizacyjnych. Wessels & Müller musiał opuścić szeregi grupy zakupowej ATR w konsekwencji decyzji wydanej przez niemiecki urząd do spraw konkurencji.

Powołana właśnie nowa grupa zakupowa GlobalOne to twór zainicjowany właśnie przez Grupę Wessels & Müller we współpracy z potężnym amerykańskim dystrybutorem – firmą SSF.

GlobalOne zaczyna z "wysokiego C". Już na starcie przedstawia bardzo długą listę dostawców, posiadanych przez swoich akcjonariuszy. Znajdują się tam m.in. najwięksi producenci części na świecie, nie brakuje takich firm jak: Bosch, Federal Mogul, Schaeffler czy Valeo. GlobalOne zachęca do członkowstwa dystrybutorów części motoryzacyjnych, akcesoriów i wyposażenia warsztatowego. Kładzie nacisk głównie na europejskie i północnoamerykańskie rynki.

Gerald Forster GlobalOneGrupa rozpoczęła swoją międzynarodową działalność 1 maja 2016 r. Jej siedziba znajduje się we Frankfurcie nad Menem. Na czele stanął Gerald Forster, związany z branżą od 35 lat, przez ostatnich 16 odpowiadzialny za dział aftermarketowy firmy Eberspächer.

Więcej informacji na temat grupy można znaleźć na stronie: www.global-one.com

Dowiedz się więcej

Trost przejęty przez Wessels Müller – zmiany na międzynarodowym rynku dystrybucji
Trost przejęty przez Wessels Müller – zmiany na międzynarodowym rynku dystrybucji

Jeden z największych dystrybutorów części samochodowych w Europie – firma Trost – został przejęty przez spółkę Wessels Müller. Oznacza to połączenie dwóch gigantów i perspektywę dużych zmian na rynku. W oficjalnym komunikacie z 26 listopada 2014 r. podano, że właściciele spółki Wessels Müller dogadali się z akcjonariuszami Trosta i parafowali umowę przejęcia firmy. Wessels + […]

Auto Partner dołączy do międzynarodowej grupy zakupowej?
Auto Partner dołączy do międzynarodowej grupy zakupowej?

Firma Auto Partner SA negocjuje warunki przystąpienia do niedawno utworzonej międzynarodowej grupy zakupowej Global One Automotive. Grupa GlobalOne to dysponujący dużym kapitałem, nowy gracz na międzynarodowym rynku dystrybucji części motoryzacyjnych. O jego powstaniu informowaliśmy w czerwcu. Grupa stworzona przez niemiecką spółkę Wessels&Müller i amerykańskiego dystrybutora SSF oferuje swoim członkom współpracę z największymi producentami części na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!