Trost przejęty przez Wessels Müller – zmiany na międzynarodowym rynku dystrybucji

, 28 listopada 2014, 13:44

Jeden z największych dystrybutorów części samochodowych w Europie – firma Trost – został przejęty przez spółkę Wessels Müller. Oznacza to połączenie dwóch gigantów i perspektywę dużych zmian na rynku.

W oficjalnym komunikacie z 26 listopada 2014 r. podano, że właściciele spółki Wessels Müller dogadali się z akcjonariuszami Trosta i parafowali umowę przejęcia firmy. Wessels + Müller AG stanie się posiadaczem całości akcji Trost. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Posiadając ok. 150 lokalizacji w Europie, zatrudniając około 4 000 pracowników i generując roczne obroty na poziomie 825 mln Euro, Trost Auto Service Technik SE jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych i wyposażenia warsztatów w Europie.

Spółka Wessels Müller zatrudnia 3300 pracowników w Niemczech, Holandii, Austrii i Stanach Zjednoczonych, generując roczny obrót na poziomie ponad 840 milionów euro.

Transakcja wymaga zgody odpowiednich urzędów antymonopolowych.

Dowiedz się więcej

Zakup TRW przez ZF potwierdzony
Zakup TRW przez ZF potwierdzony

Akcjonariusze zatwierdzili umowę nabycia akcji TRW Automotive Holdings Corp. przez ZF Friedrichshafen AG. Cena jednej akcji wyniesie 105,6 dolarów. Udziałowcy TRW spotkali się na specjalnie zwołanej konferencji, na której odbyło się głosowanie. 79% właścicieli akcji amerykańskiego koncernu zagłosowało na "tak". Wartość całej operacji wyniesie 13,5 miliarda dolarów. Cena jednej akcji, jaką zapłaci ZF, wyniesie 105,6 […]

Inter Land z Nexus Automotive
Inter Land z Nexus Automotive

Zarząd Spółki Inter Land Sp. z o.o. Sp. K., reprezentującej Auto Land Polska S.A. oraz Inter Parts Sp. z o.o. Sp. K., poinformował, że od 1 stycznia 2015 r. Inter Land będzie reprezentował na polskim rynku międzynarodową grupę zakupową Nexus Automotive International S.A. z siedzibą w Genewie. Komunikat kończy się zdaniem: „Nexus Automotive Int. to […]

GlobalOne – nowa grupa zakupowa na rynku części
GlobalOne – nowa grupa zakupowa na rynku części

Na rynku dystrybucji części motoryzacyjnych pojawiła się nowa grupa zakupowa. Powołana pod nazwą GlobalOne organizacja od samego początku może być silnym graczem. Wskazuje na to pozycja jej założycieli. Gdy w 2014 roku, jeden z największych dystrybutorów części samochodowych w Europie – Trost – został przejęty przez spółkę Wessels Müller, wiadomo było, że międzynarodowy rynek dystrybucji […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Rotsen, 1 grudnia 2014, 8:29 0 0

Zenobiusz, przecież 840 milionów euro to prawie tyle co generuje IC. I to jest gówno?

Odpowiedz

Anonim, 1 grudnia 2014, 20:14 0 0

IC tyle nie generuje jeszcze :D

Odpowiedz

scania88, 4 grudnia 2014, 3:10 0 0

hehe...150 lokalizacji co to jest przy sieci IC , Sudera czy Autosu w samej tylko PL :D

Odpowiedz