SDCM w elitarnym gronie

, 22 marca 2016, 12:05

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA) przyjęło do swoich struktur polskie Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

SDCM powstało w 2005 r. w Warszawie w celu ochrony interesów producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych oraz reprezentowania ich w kontaktach z politykami oraz krajowymi i międzynarodowymi instytucjami.

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków CLEPA, które odbyło się 18 marca, Prezydent CLEPA Roberto Vassori powiedział:

– „Jesteśmy dumni z tego, iż mogliśmy przyjąć kolejną organizację do naszych struktur, zwłaszcza tak istotną jak SDCM. Polska jest trzecim pod względem zatrudnienia w motoryzacji krajem w Europie, zatem akces SDCM znacznie wzmocni CLEPA. To konieczny i ważny krok naprzód dla całego europejskiego przemysłu motoryzacyjnego”.

SDCM zrzesza blisko 100 członków, w tym 63 ze strony producentów części oraz 34 dystrybutorów. SDCM reprezentuje już interesy ponad 20 członków CLEPA, w tym takich firm jak: Bosal, Brembo, Delphi, Denso, Gates, Hella, Mahle, Robert Bosch, Schaeffler, SKF, Sogefi, Tenneco, TRW, Valeo czy ZF.

– „Bardzo nam zależało, by w naszym gronie znalazła się organizacja reprezentująca Polskę, bowiem przemysł motoryzacyjny wytwarzający części i komponenty samochodowe ma tam bardzo silną pozycję. Cieszymy się, że zostało nim SDCM, które od lat podejmuje skuteczne działania na rzecz polskiego sektora motoryzacyjnego” – mówi Dyrektor Zarządzający CLEPA Paul Schockmel.

Przystąpienie SDCM do europejskiej organizacji producentów oznacza, że poszerzy się zakres aktywności Stowarzyszenia. Będzie ono bowiem zajmować się również tematami, które związane są bezpośrednio z działalnością firm produkcyjnych. Do tych spraw należą m.in. techniczne regulacje prawne, badania i rozwój innowacyjności, emisje zanieczyszczeń, funkcjonowanie stref ekonomicznych, handel międzynarodowy.

– „Grono członków stowarzyszenia znacząco się zwiększy, gdyż już teraz zapraszamy wszystkie fabryki do przystąpienia do sekcji OEM (rynku wyposażenia fabrycznego). Ich merytoryczny wkład w działalność naszej organizacji jest nieodzowny. Stowarzyszenie będzie bogatsze o unikatową wiedzę firm bezpośrednio zaangażowanych w produkcję części. Oczywiście nadal będziemy rozwijać bardzo ważną dla nas sekcję IAM (niezależnego rynku), od której zaczęła się nasza historia.” – mówi Alfred Franke, Prezes SDCM.

SDCM od 2007 r. jest również członkiem europejskiej organizacji FIGIEFA i aktywnie wspierało takie inicjatywy jak ECAR (Kampania na Rzecz Swobody Części Samochodowych i Napraw) oraz AFCAR (Sojusz na rzecz swobody napraw samochodów).

 


CLEPA jest Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Części Motoryzacyjnych. Jej członkowie to 116 największych producentów części oraz 23 stowarzyszenia krajowe i europejskie organizacje branżowe. Łącznie reprezentują ponad 3 tysiące firm zatrudniających ponad 5 mln osób i obsługujących cały łańcuch wartości rynku motoryzacyjnego. CLEPA ma swoją siedzibę w Brukseli i jest uważana przez instytucje europejskie, ONZ i pokrewne organizacje za naturalnego partnera do dyskusji (ACEA, JAMA, MEMA, itp.).

Dowiedz się więcej

„Future Mobility” – coroczne spotkanie przedstawicieli branży i decydentów
„Future Mobility” – coroczne spotkanie przedstawicieli branży i decydentów

Ponad 250 przedstawicieli sektora motoryzacyjnego i innych zainteresowanych branż uczestniczyło w siódmej edycji Konferencji Niezależnego Rynku w Brukseli, organizowanej przez CLEPA. Głównym tematem rozmów była przyszłość motoryzacji, stąd hasło przewodnie „Future Mobility”. – „CLEPA broni wolności wyboru kierowcy oraz zabiega o równowagę konkurencyjną dla wszystkich niezależnych operatorów. Chcemy zagwarantować równe szanse na rynku zarówno dla […]

Nowy podatek obniży bezpieczeństwo na drogach
Nowy podatek obniży bezpieczeństwo na drogach

Wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej w obecnie proponowanym kształcie może negatywnie odbić się na jakości usług świadczonych na niezależnym rynku motoryzacyjnym oraz na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Tak wynika z oświadczenia, jakie wydało SDCM. Stowarzyszenie przedstawiło też swoje uwagi do projektu ustawy. Odnosząc się wcześniej do projektu ustawy o podatku od handlu detalicznego z dnia […]

SDCM wkracza na rynek OEM – wywiad
SDCM wkracza na rynek OEM – wywiad

Polskie Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Samochodowych (SDCM) po przyłączeniu się do struktur Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Samochodowych (CLEPA) poszerza obszary swojego działania. Od teraz organizacja bardziej kompleksowo będzie reprezentować interesy producentów części między innymi w obszarach związanych z rynkiem produkcji na tak zwany pierwszy montaż. Na pytania o zmiany jakie zaszły w SDCM odpowiada […]

Najpopularniejszy polski mechanik ambasadorem akcji „Bezpieczny warsztat”
Najpopularniejszy polski mechanik ambasadorem akcji „Bezpieczny warsztat”

Adam Klimek, uważany za najbardziej znanego polskiego mechanika, przy wsparciu Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, pokaże Polakom jak bezpiecznie, nie tracąc jakości, czasu i pieniędzy, a nawet gwarancji, naprawiać samochody. – „Zaprezentujemy jakość i profesjonalizm, jaki cechuje niezależny rynek motoryzacyjny w Polsce, którego elementem są nie tylko producenci części motoryzacyjnych i sieci dystrybucyjne, ale […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

WojciechK, 31 marca 2016, 16:56 0 0

W Krotoszynie dzięki Mahle dzieje sie coraz lepiej. Super, że mamy jej oddział, bo wiele zmienia się na plus. No i pracy nie brakuje, szczególnie młodym.

Odpowiedz