Aut nie buduje się z Lego, między innymi dlatego

Redakcja, 26 maja 2017, 16:16

Kto z nas nie budował z Lego między innymi samochodów. Arcy popularne niegdyś klocki rozwijały nasza wyobraźnię za młodu i niejednemu dały obraz tego, co chce w życiu robić.

Zastanawialiście się kiedyś, czy dałoby się zbudować z klocków pełnowymiarowy samochód? Brzmi jak genialny pomysł, prawda? Otóż nie. I nie chodzi wyłącznie o wagę karoserii zrobionej z takiego budulca, czy raczej wysokie koszty (patrząc na ceny zestawów Lego).

Największy problem w tym, że taka konstrukcja nie najlepiej radziłaby sobie w crashtestach.

Problem świetnie ilustruje materiał filmowy nagrany przez niemiecki ADAC, gdzie testowi zderzeniowemu zostaje poddany model Porsche 911 GT3 RS, zbudowany właśnie z klocków Lego.

Prędkość w momencie zderzenia wynosiła 28 MPH (45 km/h). Sama kolizja wygląda dość przerażająco, jednak zdaniem jednego z przedstawicieli ADAC:
– Rezultat testu był imponujący i inny, niż się spodziewaliśmy. Podwozie modelu zniosło uderzenie bez większego szwanku i tylko nieliczne z jego części uległy zniszczeniu. Słabymi punktami auta okazały się głównie połączenia między klockami”.

Czy wynik testu Was też zaskoczył? Szczęście w nieszczęściu, że auto zbudowane z klocków, można byłoby samodzielnie zmontować na poboczu drogi zaraz po samej stłuczce.

Komentarze

Brak komentarzy