KYB współpracuje przy projektowaniu platformy EV

, 24 lipca 2020, 10:27

KYB Corporation nawiązała współpracę i strategiczne partnerstwo z izraelską firmą EE Automotive (REE), która zwróciła się z prośbą o opracowanie nowych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań w układzie zawieszenia dla swoich przyszłych platform przeznaczonych do pojazdów elektrycznych.

KYB ma doświadczenie w dziedzinie półaktywnych i aktywnych systemów zawieszeń, które wzmocnią platformę REE EV nowej generacji. Zapewni to swobodę projektowania oraz opłacalne, modułowe rozwiązania dla e-mobilności.

REE pracuje nad umieszczeniem nie tylko zawieszenia, ale także układu hamulcowego, układu kierowniczego i silnika elektrycznego w nadkolu pojazdu. Zaangażowanie KYB w projekt polega na opracowaniu zawieszenia „in-wheel suspension” znajdującego się w kole. Rozwiązanie to nazywa się REEcorner. Każdy z modułów jest całkowicie niezależny i zasilany przez najnowocześniejszy ECU REEboard, który jest kontrolowany przez zaawansowaną technologię x-by-wire. Technologia ta pozwala na ekstremalną modułowość, ponieważ platformę można dostosować do wymagań dowolnego pojazdu, co skutkuje kompatybilnością, wydajnością i redukcją kosztów.

REEboard to całkowicie płaska, regulowana i modułowa platforma. Umożliwia nieograniczone konfiguracje nadwozia z pełną swobodą projektowania i większą oszczędnością miejsca. W związku, iż nie ma potrzeby projektowania nowej platformy dla każdego typu pojazdu, pozwala to zaoszczędzić znaczne koszty i czas. Zapewnia więcej miejsca na mniejszej powierzchni, umożliwiając przenoszenie większej liczby akumulatorów w specjalnej obudowie.

To partnerstwo to pierwsza współpraca KYB z firmą technologiczną, oparta na platformach pojazdów elektrycznych.

– KYB ma doświadczenie w opracowywaniu i produkcji zaawansowanych systemów zawieszenia. Cieszymy się, że możemy współpracować z REE Automotive i dzielić się jego rewolucyjną wizją pojazdów elektrycznych, projektując system zawieszenia, który wspiera potrzeby ekosystemu mobilności jutra – powiedział Kazunori Masumoto, General Manager of Engineering Headquarters w KYB Automotive Component Business Division.

– REE z przyjemnością wita KYB w naszej sieci globalnych strategicznych partnerów motoryzacyjnych, wnoszących doświadczenie w zakresie zaawansowanych układów zawieszeń. Technologia KYB odegra kluczową rolę w szybkim rozwoju naszych projektów platform EV nowej generacji, które na nowo tworzą pojazd elektryczny za pomocą całkowicie płaskiej, regulowanej i w pełni modułowej platformy, gotowej na przyszłość elektromobilności – skomentował Współzałożyciel i dyrektor generalny REE, Daniel Barel.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!