Zestawy naprawcze wału Cardana od Meyle Original

, 1 grudnia 2017, 11:54

Meyle, producent z Hamburga, rozszerza swój asortyment zestawów naprawczych wałów Cardana i już od teraz oferuje 15 zestawów w jakości MEYLE ORIGINAL. Znajdują one zastosowanie w ponad 10 milionach samochodów w Europie, producentów takich marek jak: Audi, Seat, Skoda, VW, Porsche i Mercedes Benz. 

Łożysko wału pośredniego wyłapuje drgania wału Cardana i równocześnie utrzymuje go w prawidłowej pozycji, wyrównując różne kąty pomiędzy na stałe zawieszonym silnikiem, a elastyczną osią tylną. Zastosowany tu element gumowy jest bardzo delikatny i przy dużych obciążeniach może się rozkruszyć, a następnie zerwać. Przy tego rodzaju uszkodzeniach nie ma zapewnionego dokładnego prowadzenia i podparcia wału Cardana. Hałas i wzrastające wibracje we wnętrzu samochodu mogą być pierwszymi oznakami uszkodzonego łożyska wału pośredniego.

Przy uszkodzeniu łożyska wału pośredniego, w przypadku wielu samochodów, nie było dotąd innego wyboru – należało wymienić kompletny wał Cardana. Wraz z poszerzeniem swojego asortymentu MEYLE skończył z tak kosztowną naprawą: w kompletnych zestawach typu „Smart Repair” MEYLE ORIGINAL zawarte są wszystkie komponenty konieczne do wymiany łożyska wału pośredniego – łożysko, pierścień zaciskający, mankiet, materiał mocujący i smar. Tym samym warsztat w przypadku uszkodzenia może bez problemów wymienić pojedyncze łożysko wału pośredniego. W ten sposób uniknąć można niepotrzebnych kosztów i tym samym chronić równocześnie surowce naturalne i środowisko.

Dla umożliwienia bezproblemowego montażu, wraz z produktem dostarczana jest szczegółowa instrukcja montażu. Dodatkowo, proces samej naprawy jest także przedstawiony na kanale YouTube „MEYLE Mechanics“:

Co ważne, przy wymianie łożyska wału pośredniego inżynierowie MEYLE zalecają równoczesną wymianę tarczy przegubu po to, aby uniknąć dalszych napraw i dodatkowych kosztów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

myrek, 7 grudnia 2017, 8:26 0 0

Bzdury piszą, w dodatku słabo przetłumaczone. "wał pośredni" - co to jest? Firmy zajmujące się regeneracją wałów napędowych od dawna mają w ofercie takie zestawy naprawcze.

Odpowiedz