Turbo-Tec poszerza zakres regeneracji

Redakcja, 16 listopada 2017, 9:55

Firma Turbo-Tec dotychczas kojarzona była głównie z fabryczną regeneracją turbosprężarek, układów zasilania silników diesla, kompresorów klimatyzacji oraz przekładni kierowniczych. Nowym polem działania firmy będzie czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów SCR.

Nowa oferta jest kierowana do pojazdów osobowych, ciężarowych i maszyn użytkowych. Jej wyjątkowość na tle rynku wynika z faktu, że czyszczone filtry nie są wypalane, a brak wysokiej temperatury nie powoduje dalszych ich uszkodzeń. Nie ingeruje się także mechanicznie w strukturę filtra, a czyszczenie nie wymaga demontażu czujników z obudowy – te czujniki zostają także wyczyszczone.

Specjalna metoda czyszczenia wodnego pozwala na skuteczne usunięcie cząstek PM10, a także osadów z oleju oraz ceru. Specjalny proces pozwala na przywrócenie minimum 98 % sprawności filtra w odniesieniu do jego pierwotnej efektywności. Przywrócenie sprawności filtra jest udokumentowane pomiarami wykonanymi przed, oraz dla porównania po oczyszczeniu i pisemną gwarancją.

Zaletą metody stosowanej przez Turbo-Tec jest również to, że nie dochodzi do mechanicznych oraz termicznych obciążeń silnika, co ma miejsce podczas stosowania procedury regeneracji serwisowej – tym samym jest ona zbędna. Po czyszczeniu pojazd spełnia normy emisji spalin dla których był homologowany, a struktura układu
wydechowego nie jest zmieniona, co wpływa korzystnie na działanie innych komponentów silnika takich jak np. turbosprężarka.

Szczegóły oferty na www.turbo-tec.eu

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Ciekawy (16 listopada 2017, 13:35) ~ Czy takie regenerowanie filtrów i katalizatorów jest legalne?

1 -3 Odpowiedź

Tomek (17 listopada 2017, 8:32) ~ Oczywiście, że legalne. Ja korzystam z usług TurboTec właśnie, bo inne rzeczy u nich robię, ale taka regeneracja, u nich, czy gdzie indziej jest legalna. Taka - bo po takiej filtr ma właściwości takie jak nowy i na tych wszystkich badaniacgh dymomuierzem czy na skp wychodzi pełen legal. Taka regeneracja ma sens.

8 -1 Odpowiedź