Valeo zainwestuje w Polsce kolejne miliony

, 3 stycznia 2017, 12:52

To już pewne. Grupa Valeo zainwestuje ponad 420 milionów złotych w rozbudowę swoich fabryk w Małopolsce. Nowe projekty mają wygenerować 250 nowych miejsc pracy.

valeoValeo jest obecnie największym eksporterem części i komponentów motoryzacyjnych w Polsce. Ta pozycja zostanie w najbliższych latach umocniona za sprawą kolejnych inwestycji. Zostaną one zrealizowane w Skawinie oraz Chrzanowie, gdzie już dziś znajdują się fabryki Grupy zatrudniające ok. 2,5 tysiąca osób. Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego kilka dni przed końcem minionego roku wydał niezbędne pozwolenia.

Najwięcej (około 323 mln zł) francuski koncern zainwestuje w Skawinie, gdzie dziś znajduje się wytwórnia części układu chłodzenia silnika oraz wytwórnia wycieraczek. Fabryki nie zmienią profilu produkcji, zostaną za to zakupione nowe urządzenia oraz kompletne linie produkcyjne. Podczas grudniowego Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, przedstawiciele producentów części mówili między innymi o znaczeniu centr badań i rozwoju, działających przy fabrykach. Wspominano wówczas, że przeniesienie produkcji w inne miejsce to kwestia zaledwie kilku miesięcy. By zrobić to samo z działami badań i rozwoju potrzeba co najmniej kilku lat. Tym bardziej cieszy fakt, że duża część środków, jakie zainwestuje Valeo zostanie przeznaczona właśnie na działalność badawczą i rozwojową – rozbudowane zostanie działające już obecnie w Skawinie laboratorium.

W Skawinie, w trakcie i po zakończeniu inwestycji, pracę znajdzie 150 osób. Kolejnych 100 zatrudni fabryka Valeo w Chrzanowie. Tam koncern wyda ok. 101,7 mln na rozbudowę działu produkcji lamp samochodowych. Zostaną zakupione nowe linie produkcyjne, maszyny, powstanie też magazyn.

Valeo posiada w Polsce jeszcze jedną fabrykę – w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie powstają alternatory, rozruszniki i kompresory. Łączne koncern zatrudnia w naszym kraju to ok. 6 tys. osób.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!