Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
16:00 Czy ekologiczny samochód przyszłości zrobiony będzie z konopi? Reintrodukcja marihuany w przemyśle motoryzacyjnym. 15:45 Ważne zmiany w prawie zostały odwołane! Co z podatkiem od aut spalinowych? 14:15 Montaż DKZ w Audi krok po kroku [FILM] 12:06 Jak działają inteligentne pasy bezpieczeństwa? [FILM] 02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki.

Elektromobilność

Polskie auto będzie bardzo trudno zbudować

Na przełomie 2022 i 2023 roku ma ruszyć produkcja polskich samochodów elektrycznych – zapowiada spółka ElectroMobility Poland odpowiedzialna za realizację tego projektu. Zdaniem ekspertów w dziedzinie elektromobilności będzie to bardzo ambitny, a zarazem trudny do zrealizowania plan. Jedynymi szansami na sukces takiego auta mogą się okazać względy związane z patriotyzmem ekonomicznym, niska cena i zamówienia rządowe oraz płynące z samorządów.

Plany, działania i wyniki koncernu ZF w 2018 roku

Koncern ZF Friedrichshafen AG zwiększył swój obrót w roku 2018. Obrót koncernu – skorygowany o wpływy kursu walutowego i działalność związaną z fuzjami i przejęciami wzrósł o około 6% do 36,9 mld euro (w roku poprzednim: 36,4 mld euro). Skorygowany EBIT wyniósł 2,1 mld euro (w roku poprzednim: 2,3 mld euro). Skorygowana marża EBIT wyniosła […]

Petronas angażuje się w elektromobilność

Petronas Lubricants International (PLI) wprowadza na rynek elektrycznych samochodów osobowych gamę płynów Petronas IONA, przeznaczonych do aut z takim właśnie napędem.

Byliśmy w warsztacie naprawiającym samochody elektryczne

Temat elektromobilności nieustannie przewija się w branżowych dyskusjach. Mimo to niezależne warsztaty, które specjalizują się w naprawach pojazdów elektrycznych i hybrydowych można liczyć na palcach jednej ręki. Odwiedziliśmy JD Serwis w stolicy, który pod wieloma względami jest miejscem wyjątkowym. Pokazuje, że konkurencja wobec warsztatów naprawczych może nadejść z zupełnie niespodziewanego kierunku.

60 lat organizacji CLEPA. Wywiad z Pilar Perez.

CLEPA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części. Działalność organizacji opiera się na integracji środowiska motoryzacyjnego i dbaniu o jego wspólne cele, które w dobie rozwoju nowych technologii często okazują się bardzo problematyczne. O historii i nowych wyzwaniach rozmawiamy z Pilar Perez, Director Communications & Operations w CLEPA.

Do miliona elektryków brakuje nam 997 tysięcy

W ostatnim czasie, nie sposób żyjąc w Polsce choć raz nie usłyszeć o elektromobilności, pojazdach elektrycznych (ich milionie), transporcie niskoemisyjnym etc. Mija rok od wejścia w życie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Co się zmieniło na polskich drogach?

Pozycja Polski na motoryzacyjnej mapie Europy

W najbliższej perspektywie największe wyzwania, jakie stoją przed przemysłem i rynkiem motoryzacyjnym, to bez wątpienia Brexit, szybko rozwijające się dalekowschodnie internetowe platformy handlowe, światowe wojny cenowe i regulacje dotyczące redukcji CO2 – wynika z raportu SDCM na rok 2019.

Auta elektryczne i hybrydowe zwolnione z akcyzy – co to zmieni? Niewiele…

Ministerstwo Energii opublikowało jednoznaczne oświadczenie o obowiązywaniu przepisów Ustawy z dnia 11 stycznia 2018. r. o elektromobilności i paliwach w zakresie zwolnienia od podatku akcyzowego pojazdów ekologicznych.

Polski mechanik w Norwegii – wywiad

Najczęściej wybieranym przez Polaków kierunkiem emigracji są Wyspy Brytyjskie. Jednak w związku z Brexitem wielu doświadcza teraz czasu niepewności o  przyszłość. Coraz popularniejszym kierunkiem wyjazdów naszych rodaków są także kraje skandynawskie. Dlatego też o pracy w Norwegii i mentalności tamtejszych ludzi rozmawiamy z Gustawem*, mechanikiem, który spędził tam 5 lat.

Przyszłość motoryzacji – wodór i autonomiczność?

Samochody wodorowe i autonomiczne nie są odległą przyszłością. To megatrendy, które mają szansę zmienić branżę motoryzacyjną w przeciągu kilkunastu najbliższych lat. Były to najważniejsze tematy rozmów podczas V edycji Konferencji “Motoryzacja-Przemysł-Nauka”.

W jaki sposób wzrost popularności samochodów elektrycznych wpływa na działalność warsztatów samochodowych? Czy dotychczasowe stanowiska pracy są zagrożone? Jakich nowych kompetencji wymaga serwisowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną? O tym przeczytasz w dziale “Elektromobilność”. Jest on odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektromobilnością i zmianą lub rozszerzeniem profilu działalności wielu warsztatów samochodowych. 

Znajdziesz tu rzetelne i aktualne informacje dotyczące samochodów elektrycznych, baterii i innych komponentów niezbędnych do ich prawidłowego działania i serwisowania.