Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
30.04 Problem z odpaleniem silnika w samochodzie Opel Astra K 30.04 Senat zajął się badaniami technicznymi pojazdów. Czy zmiany w przeglądach zajdą już wkrótce? 30.04 Problem uszkodzonej tarczy sprzęgłowej w silnikach 3.0 HDi [FILM] 29.04 Chcesz przetestować auto elektryczne? Już wkrótce EV Experience w Modlinie. 29.04 Klonowanie numerów VIN coraz bardziej popularne! Jak się przed tym zabezpieczyć?

Elektromobilność

Inter Cars modernizuje siedzibę

Siedziba Inter Cars w podwarszawskim Czosnowie zyskała nowy, odświeżony wygląd. Firma, idąc z duchem czasu i w zgodzie z obowiązującymi trendami, zaprezentowała niedawno odświeżoną elewację budynku, nowe pomieszczenia w jego wnętrzu oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych, zlokalizowane na parkingu.

Akumulator kwasowo-ołowiowy – wynalazek XIX wieku

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duże znaczenie mają rzeczy, których istnienie jest dla nas oczywiste. Za przykład może nam posłużyć akumulator – pierwsze skojarzenie związane jest zapewne z motoryzacją, bo to jedna z podstawowych części samochodu.

Nowe normy emisji CO2 to koniec diesla?

Ostatnie projekty Komisji Europejskiej w sprawie nowych celów redukcji emisji CO2 dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Unii Europejskiej na okres po 2020 r. wykraczają znacznie poza cele ustalone w pakiecie energetyczno-klimatycznym. Wydaje się również, że promują tylko jedną technologię napędów pojazdów.

Wyniki finansowe Grupy Bosch w Polsce

Grupa Bosch osiągnęła w Polsce w 2017 roku obroty w wysokości 5,2 mld złotych, co oznacza 5-procentowy wzrost obrotów w porównaniu do poprzedniego roku.

Lumag inwestuje 30 milionów złotych w nowoczesne technologie produkcyjne

Lumag, wiodący polski producent materiałów ciernych, kontynuuje proces inwestycji w zlokalizowaną w wielkopolskim Budzyniu fabrykę. Kosztem 30 milionów złotych zakład zostanie wzbogacony o nowe linie technologiczne umożliwiające wytwarzanie precyzyjnych części metalowych m.in. płytek nośnych do klocków hamulcowych. W rezultacie firma nie tylko udoskonali dotychczas oferowane produkty, ale również rozszerzy swoje portfolio zwiększając konkurencyjność na polskim […]

Bosch twierdzi, że może uratować silniki Diesla Hot News

Bosch twierdzi, że może uratować silniki Diesla

Wiszące widmo zagłady nad samochodami z silnikiem Diesla, może odwlec się w czasie lub całkowicie przestać istnieć. W kluczowym momencie, kiedy to elektryfikacja przybiera na sile, a konwencjonalny napęd z silnikiem Diesla jest piętnowany, Bosch twierdzi, że opracował technologię niwelującą w znacznym stopniu zanieczyszczenia wydobywające się z układu wydechowego.

Warsztaty niezależne uciekły spod topora

19 kwietnia 2018 roku to ważna data z punktu widzenia wszystkich warsztatów motoryzacyjnych. Tego dnia Parlament Europejski przyjął ważne rozporządzenie, które gwarantuje konsumentom prawo do wolnego wyboru, gdzie mogą serwisować i naprawiać swoje auta. Gdyby przepisy weszły w życie w pierwotnie proponowanej formie – o prawidłowej diagnostyce samochodów poza autoryzowanymi serwisami moglibyśmy praktycznie zapomnieć.

Silnik w piaście koła, a rozwój branży pojazdów elektrycznych

Elon Musk doprowadził do tego, że przestaliśmy postrzegać pojazdy elektryczne wyłącznie w kategorii ciekawostki, stały się realną alternatywą dla aut spalinowych. Z powodu słabo rozwiniętej sieci stacji szybkiego ładowania i przeciętnemu zasięgowi wciąż ustępują pojazdom z klasycznym napędem.

Finał VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – laureaci

Finał konkursu pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1 odbył się na targach Poznań Motor Show 2018. Zawodnikom najwięcej trudności sprawiło serwisowanie pojazdów hybrydowych, ale dużym zaskoczeniem było również pojawienie się po raz pierwszy w historii Mistrzostw ciągnika rolniczego.

Czysty transport: Polska przyjęła bardzo surowe przepisy

Przyjęta w styczniu ustawa o elektromobilności nie uwzględnia coraz popularniejszych na polskim rynku samochodów hybrydowych. Wyklucza też wstęp do stref czystego transportu dla hybryd typu plug-in, w których napęd można przełączyć na tryb elektryczny. Oznacza to, że w Polsce obowiązują najsurowsze normy wśród wszystkich krajów europejskich.

W jaki sposób wzrost popularności samochodów elektrycznych wpływa na działalność warsztatów samochodowych? Czy dotychczasowe stanowiska pracy są zagrożone? Jakich nowych kompetencji wymaga serwisowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną? O tym przeczytasz w dziale “Elektromobilność”. Jest on odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektromobilnością i zmianą lub rozszerzeniem profilu działalności wielu warsztatów samochodowych. 

Znajdziesz tu rzetelne i aktualne informacje dotyczące samochodów elektrycznych, baterii i innych komponentów niezbędnych do ich prawidłowego działania i serwisowania.