Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
03.07 Castrol EDGE to najbardziej zaawansowana linia olejów silnikowych firmy 03.07 Systemy pompy ciepła, wymiana sprężarki i płukanie układu 03.07 Warsztaty muszą pilnie zdobyć ten certyfikat! Czym jest SERMI i jakie zmiany wprowadzi? 03.07 Weź udział w tworzeniu raportu o warsztatach – ankieta 03.07 Czy ekologiczny samochód przyszłości zrobiony będzie z konopi? Reintrodukcja marihuany w przemyśle motoryzacyjnym.

Filtry

Nowości w ofercie Delphi Technologies

W ostatnim czasie firma Delphi Technologies wprowadziła do oferty dedykowanej na rynek części zamiennych 198 nowych produktów, w skład których wchodzą części takie jak:

Filtry paliwa Blue Print

Rozwój technologii filtrowania jest bezpośrednią odpowiedzią na zmiany w technice budowy silników. Nowoczesne układy zasilania benzyną i olejem napędowym to najbardziej precyzyjne elementy silnika. 

Nowe referencje w ofercie Dr. Motor

Wśród nowości, o które poszerzyła się oferta firmy, znajdują się między innymi części do samochodów marek Volkswagen, Peugeot, Mazda i Toyota. Dr. Motor planuje dalsze poszerzanie asortymentu.

Filtry powietrza Blue Print

Jakość, trwałość i wydajność – filtry zapewniające wyjątkową ochronę i osiągi.

Opel Insignia z technologią Hengst

W Oplu Insignia jest zainstalowano system filtracyjny oleju Hengst. Duet składający się z filtra oleju i modułu chłodnicy oleju.

Awaria pompy powietrza wtórnego przez zacięcie przekaźnika

Pompa powietrza wtórnego nie działa po zimnym rozruchu? W komorze silnika wyczuwalny jest zapach spalenizny? Styki elektryczne pompy powietrza wtórnego są nadtopione? Możliwe, że pompa powietrza wtórnego uległa awarii wskutek przeciążenia.

Filtry kabinowe są dla nas – wywiad z Arkadiuszem Ostaszewskim z Hengst

Jeden z często lekceważonych elementów eksploatacyjnych jest jednocześnie najbardziej istotnym dla funkcjonowania… kierowców. Mowa o filtrze kabinowym. Z Arkadiuszem Ostaszewskim, Doradcą Technicznym Hengst Filtration, rozmawialiśmy o konstrukcji, ich rodzajach, przydatności i sposobie działania filtrów kabinowych.

Wymiana filtra kabinowego – łatwy zysk

Wymiana filtra kabinowego to czynność, wykonywana mniej więcej raz do roku. Często pokrywa się to w czasie z koniecznością wymiany oleju silnikowego, filtrów oleju i powietrza. Jest to czynność oczywista dla wszystkich mechaników samochodowych, ale wciąż nie zawsze zrozumiała dla klientów warsztatów.

Mechanicy potrafią wymieniać wtryskiwacze

Akcja zorganizowana przez firmę Delphi Technologies wspólnie z Forum Mechaników miała sprawdzić wiedzę warsztatowców w zakresie poprawnej wymiany wtryskiwaczy typu Common Rail.

Konkurs Bosch: filtr kabinowy Filter+. Wyniki.

Trzech uczestników naszego konkursu otrzyma filtry kabinowe Filter+ marki Bosch. Prezentujemy także poprawne odpowiedzi na konkursowe pytania.

Wraz z rozwojem motoryzacji, filtry zaczęły pełnić coraz ważniejszą rolę w samochodach. Są one niezbędnym elementem pojazdów z silnikami spalinowymi, dla których poprawnej pracy potrzebne są filtr oleju, filtr paliwa i filtr powietrza dolotowego. Współczesne samochody nie mogą obyć się także bez filtra kabinowego, odpowiedzialnego za jakość powietrza dostarczanego przez nawiewy do kabiny pojazdu. Samochody zasilane silnikami spalinowymi (zwłaszcza wysokoprężnymi) często wyposażone są również w filtr cząstek stałych, odpowiedzialny za separację cząstek sadzy. Więcej informacji o wszelkich filtrach stosowanych w samochodach można znaleźć w artykułach z tej kategorii.