Nietypowe awarie: Kolejny zagadkowy Peugeot – rozwiązanie

2 kwietnia 2013, 10:02

Przegrzewający się silnik Peugeota 307 długo przysparzał kłopotów jego właścicielom. Na szczęście w końcu udało się zdiagnozować przyczynę usterki. Nie było to jednak proste.

Silnik Peugeot 307 – rozwiązanie zagadki

awaria Peugeot 307 1.4Awaria Peugeota 307 była trudna do poprawnego zdiagnozowania w warsztacie, ponieważ problem przegrzewania silnika nie występował zawsze. Przyjmując auto mechanicy mieli kilka hipotez, co do przyczyny usterki. Ich zdaniem winny mógł być termostat, pompa wody, głowica, układ chłodzenia. Dla pewności każdy element poddano dokładnym oględzinom. Nic jednak nie dawało objawów niepoprawnego działania.

W końcu jeden z mechaników, prawdopodobnie przez przypadek poruszył element, w którym krył się powód całego zamieszania. Okazało się, że cieniutki wężyk prowadzący od chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego był zatkany zaschniętym sylikonem (zdjęcie). Ta niedrożność nieregularnie, ale dość często zaburzała pracę układu chłodzenia. Po wymianie niepozornego przewodu problemy z przegrzewaniem ustały i więcej nie powróciły.

Za nadesłanie opisu usterki dziękujemy warsztatowi:  Mechanika Pojazdowa Stanisław Cempiel ul. Krakowska 125, 43-300 Bielsko-Biała www.cempiel.pl

Uprzejmie dziękujemy za podejmowane próby odnalezienia diagnozy. Tym razem postanowiliśmy nagrodzić upominkiem użytkownika o loginie maciekx23 za komentarz ,,Pewnie zapchany był jakiś kanał wodny, który powodował niedostateczny przepływ cieczy". Przypominamy, że w celu ubiegania się o nagrodę niezbędne jest zalogowanie się przed wpisaniem komentarza (jeśli nie jesteś posiadaczem konta na MotoFocus.pl, zarejestruj się klikając w link). 

Zachęcamy także do nadsyłania swoich propozycji z opisem przypadku do cyklu „Nietypowe awarie":

Napisz do nas

Zdarzyło Ci się spotkać z podobnie trudną do zdiagnozowania usterką? Nadal nie wiesz co dolega pojazdowi Twojego klienta? Napisz do nas! Opublikujemy Twój przypadek na łamach portalu.

Dowiedz się więcej

Nietypowe awarie: Kolejny zagadkowy Peugeot
Nietypowe awarie: Kolejny zagadkowy Peugeot

Okazuje się, że Peugeot 307 to samochód, który lubi dostarczać mechanikom materiałów do zabawy w detektywa. Tym razem jeden z naszych Czytelników przysłał do nas nietypowy opis usterki auta, w którym przegrzewał się silnik. Przegrzewający się silnik 307 Peugeot 307 był już bohaterem jednego z odcinków cyklu. Tym razem mamy jednak do czynienia z zupełnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 8 kwietnia 2013, 9:33 2 0

W samochodzie Peugeot 307 przy pewnej prędkości gasły reflektory. Okazało się, że przyczyną było przekraczanie prędkości światła.

Odpowiedz