Magnum Technology w JC Auto

26 listopada 2004, 0:00

Od października oferta JC Auto została wzbogacona o wysokiej jakości amortyzatory Magnum Technology wyprodukowane pod własną marką handlową.
Głównymi atutami nowej marki jest przede wszystkim niezawodność, atrakcyjna cena i jakość przewyższająca często standard produktów oferowanych przez najbardziej renomowane firmy. Magnum Technology charakteryzuje się także niezawodną sprawnością działania w różnych temperaturach.
Dodatkowym atutem nowej marki jest 2-letnia gwarancja bez limitu przebiegu kilometrów.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że zły stan amortyzatorów powoduje dodatkowo szybsze zużywanie się wszystkich elementów zawieszenia oraz dodatkowo opon, przegubów oraz tulei metalowo-gumowych.
Warto powiedzieć o tym klientowi!
Amortyzator, obok układu hamulcowego, to jeden z ważniejszych elementów auta, wpływający bezpośrednio na bezpieczeństwo. Dlatego wiodący producenci sugerują kierowcom przeprowadzenie raz w roku badania stanu zużycia amortyzatorów. Pozwala to na wczesne wykrycie usterki, dopasowanie stylu jazdy do stanu technicznego i zaplanowanie ewentualnych wydatków.
Amortyzatory technicznie
Do niektórych zastosowań niezbędny jest amortyzator o charakterystyce zależnej od położenia tłoka w cylindrze (siła tłumienia zmienia się w określony sposób).
Specjalna konstrukcja amortyzatora sprawia, że siła tłumienia w określonej części skoku tłoka jest niższa, niż w pozostałej. Położenie tłoka w cylindrze określa, czy siła tłumienia jest wysoka, czy niska. Nie wpływa to na żywotność amortyzatora.
W pojazdach o zawieszeniu pneumatycznym zapewnia to dodatkowy komfort. W pojazdach resorowych może być rozsądnym kompromisem, gdy różnica pomiędzy pustym a całkowicie obciążonym pojazdem jest zbyt duża dla tradycyjnego amortyzatora.
 ]1[

Dla komfortu
Czy wymiana amortyzatorów na nowe może w znaczący sposób podnieść komfort jazdy samochodem?

Amortyzatory mają duży wpływ na komfort podróżowania autem. Nowe z reguły lepiej tłumią drgania nadwozia występujące na nierównościach drogi. Jednak podstawową korzyścią z wymiany amortyzatorów jest lepsze prowadzenie i hamowanie auta. Trzeba jednak pamiętać, że zastosowanie amortyzatorów gazowych może w niektórych przypadkach wyraźnie usztywnić zawieszenie, co przez niektórych kierowców bywa mylnie postrzegane jako pogorszenie komfortu jazdy.


UWAGA: Niebawem w JC Auto katalog Magnum Technology

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!