Przed nami targi TTM 2018. Te stoiska warto odwiedzić.

27 marca 2018, 9:18

Targi Techniki Motoryzacyjnej to z pewnością jedna z najważniejszych imprez roku w branży części i napraw samochodowych. Najlepiej zawczasu zapoznać się z listą wystawców i wybrać stoiska, które warto odwiedzić. Poniżej kilka naszych propozycji.

Bosch

Firma Bosch na swoim ogromnym, liczącym ponad 200 m.kw. stoisku zaprezentuje kilka ciekawych nowości:

  • System do pomiaru geometrii kół FWA w technologii 3D z dwiema kamerami. Urządzenia FWA 6620 / 6720 / 6820 służą do pomiaru geometrii układu jezdnego samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych. Dają możliwość badania małych i dużych rozstawów osi (od 1800 mm do 4500 mm).
  • ACS 753/763/863 – nowe urządzenia do obsługi klimatyzacji usprawniające serwisowanie klimatyzacji z użyciem czynników: R134a i R1234yf. Seria nowych urządzeń zapewnia prostą obsługę najważniejszych funkcji serwisowych.
  • BAT 645 / BAT 690 – w pełni automatyczne, uniwersalne ładowarki akumulatorów, uniwersalne w zastosowaniu, dysponują wyjściami prądowymi 45A lub 90A. Obie ładowarki mogą być stosowane zarówno do 12-woltowych akumulatorów samochodów osobowych, jak i 24-woltowych akumulatorów pojazdów użytkowych.
  • Oprogramowanie CoRe Connected Repair, które umożliwia wzajemne połączenie urządzeń warsztatowych Bosch. CoRe nadaje się do małych warsztatów i nie stawia dużych wymagań sprzętowi używanemu w warsztacie. CoRe łączy systemy, wyposażenie warsztatowe oraz dane o pojazdach i naprawach.
  • Promocyjny leasing na 102% z okazji 30-lecia testerów KTS. Leasing na 102% na pakiety KTS z oprogramowaniem ESI[tronic]. Firma Bosch we współpracy z Idea Leasing SA przygotowała promocyjną ofertę w segmencie urządzeń do diagnostyki sterowników typu KTS.

.

Coframa

Na tegorocznych TTM swoje stoiska zaprezentuje wiele firm, oferujących wyposażenie warsztatowe. Wśród nich także firma Coframa, która od ponad osiemnastu zajmuje się kompleksowym wyposażaniem warsztatów. Biorąc pod uwagę aktualne tendencje na rynku takie jak bogacenie się polskiego społeczeństwa z jednoczesnym wzrostem sprzedaży aut nowych (w 2017 padł kolejny rekord: prawie 500 tyś zarejestrowanych aut nowych) i silnym rozwojem dużych serwisów dealerskich, to właśnie serwisy autoryzowane firma wyznaczyła sobie jako kolejny ważny w przyszłych latach target.

W związku z tym zwiększono dostępny na magazynie w Polsce asortyment urządzeń warsztatowych marki Ravaglioli. Jest to największy w Europie producent urządzeń warsztatowych, o najszerszym asortymencie produktów. Kompletność oferty uzupełniają odciągi spalin i instalacje płynów roboczych z monitoringiem olejowym, w którym firma może pochwalić się wieloletnimi referencjami.

Ponieważ w segmencie serwisów dealerskich firma posiada już referencje w serwisach takich jak Skoda, Renault, BMW i Mini, Kia, Suzuki, Seat, Toyota, miała okazję poznać specyfikę tego segmentu klienta. Jest to Klient wymagający. Nie chodzi tu tylko o profesjonalną dostawę i serwis urządzeń. Oferowane urządzenia nie tylko muszą być dopasowane do wymogów producenta danej marki, przy tym atrakcyjne cenowo.

.

Elkur

Firma Elkur promować będzie najnowszą linię urządzeń marki ELPRO. Grupa ta obejmuje podnośniki warsztatowe oraz urządzenia do obsługi ogumienia, tj. montażownice i wyważarki, a także kompresory tłokowe i śrubowe. Montażownice i wyważarki z grupy ELPRO posiadają dwuletnią gwarancję oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. W zależności od ceny i możliwości obsługowych dostępne są urządzenia od modeli stosunkowo prostych, do maszyn bardziej zaawansowanych technologicznie.

.

Warsztaty zajmujące się obsługą klimatyzacji z pewnością zwrócą uwagę na tegoroczną premierę roku – najnowocześniejszą włoską stację klimatyzacji OKSYS ERMES, którą można będzie zobaczyć na stoisku Elkur. Jest to innowacyjne, profesjonalne urządzenie najnowszej generacji przystosowane do pracy na czynnik R1234yf lub R134a. Posiada funkcję płukania, wbudowany system badania nieszczelności mieszaniną azotu z wodorem (hydrogen), duży, kolorowy wyświetlacz dotykowy, drukarkę, port USB oraz 4 zbiorniczki. Stacja posiada wbudowaną bazę. Dodatkowo istnieje możliwość wbudowania: identyfikatora czynnika lub (jako jedna z nielicznych na świecie) systemu bluetooth umożliwiającego połączenie online z urządzeniem w celu diagnozy i napraw serwisowych.

Esen

Na tegorocznych targach zaprezentuje się także firma Esen. Dystrybutor zaprezentuje bogaty asortyment części, wśród których będzie wiele nowości.

Najnowsze produkty w ofercie SKV to m.in. aż 170 referencji łożysk piast koła.  Wprowadzane przez markę SKV piasty, charakteryzuje podwójnie hartowana i wzmocniona pierścieniem bieżnia. Dodatkowo szpilki piast są podwójnie anodowane z dodatkiem aluminium, co zabezpiecza je przed korozją i zapiekaniem się. Żywotność piast została wydłużona, dzięki zastosowaniu podwójnego i wzmocnionego uszczelnienia, które zapobiega dostawaniu się do wnętrza piasty zanieczyszczeń drogowych. Piasty sygnowane logiem SKV wyposażone są w japoński całkowicie zgodny z normami OE czujnik ABS, który zapewnia prawidłową pracę w zakresie temperatur -40°C do +150°C. Zastosowano też najwyższej jakości smar litowo-wapniowy.

Impreza TTM w Poznaniu będzie też dla Esen okazją do przedstawienia klientom kolejnej nowej linii produktowej jaką są czujniki temperatury spalin. Z całą pewnością wielu odwiedzających stanowisko firmy Esen zaciekawi się też najbardziej dynamicznie rozwijaną obecnie ofertą zacisków hamulcowych obejmującą obecnie ponad 380 modeli.

Jest to oczywiście ułamek całej oferty SKV, z pełną gamą  produktów będzie można zapoznać się na TTM w pawilonie 8 na stanowisku nr 30.

 

.

Inter Cars

Inter Cars SA zaprasza do odwiedzenia specjalnej strefy, która została utworzona w związku z udziałem firmy w Poznań Motor Show.

Przestrzeń, którą otwiera polski dystrybutor, została zaprojektowana w taki sposób, aby dostarczyć jak najwięcej pozytywnych wrażeń i doznań. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które z pewnością spotkają się z zainteresowaniem wszystkich gości targów.

Jednym z najważniejszych punktów harmonogramu jest polski finał konkursu Young Car Mechanic 2018, który odbędzie się 5 kwietnia o godz. 09:45 podczas pierwszego dnia Poznań Motor Show W zawodach, którymi partnerami są Elring i Bosch, wyłoniona zostanie trójka młodych mechaników, którzy reprezentować będą nasz kraj w międzynarodowym finale Young Car Mechanic.

Oprócz zgromadzonych gości i widzów, zawodników do walki zagrzewać będzie Bartosz Ostałowski – drifter, który prowadzi samochód za pomocą stóp. Bartek jest żywym przykładem, że upór oraz ciężka praca w połączeniu z konsekwencją i pasją, są w stanie przeistoczyć się w ogromny sukces.To jednak niejedyny powód jego obecności. Podczas wydarzenia ogłoszona zostanie arcyciekawa informacja, która z pewnością spotka się dużym zainteresowaniem całego świata motoryzacji. To właśnie w trakcie trwania finału Young Car Mechanic, o 13:45, odsłonięty i zaprezentowany zostanie samochód, którym Bartek wystartuje w nadchodzącym driftingowym sezonie, a którego sponsorami będą Inter Cars, Sachs oraz Castrol.

Dodatkowo podczas wszystkich dni trwania targów Inter Cars przygotował wiele ciekawych propozycji, które zainteresują zarówno branżowych specjalistów, jaki i zwykłych fanów motoryzacji. Od imponujących ciężarówek Show Car, gdzie będzie można spotkać i wysłuchać specjalistów przez porady dotyczące Motor Sportu, aż po ciekawą ofertę działu Wyposażenia Warsztatów. Strefa Inter Cars będzie mieścić się w hali nr 4.

.

Italcom

W dziale wyposażenia warsztatów nie zabraknie także firmy ITALCOM. Pokaże ona kilka rynkowych nowości, a wśród nich m.in.:

  • urządzenia do geometrii 3D nowej generacji
  • testery jakości bieżników opon
  • urządzenie do ADBlue
  • przyrządy do kontroli i ustawiania świateł samochodowych (led, xenon itp…)
  • urządzenia do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów

Z okazji targów firma przygotowała również promocje – wiele ciekawych ofert obejmujących niezbędne w każdym warsztacie urządzenia (klimatyzacja, geometria, testery diagnostyczne itp.). Wśród nich wyróżnia się akcja „Wymień stare na nowe„. Na stoisku Italcom (pawilon 7A, stoisko numer 5), oddając jakiekolwiek urządzenie (bez względu na stan techniczny) można skorzystać z bardzo korzystnych warunków zakupu najbardziej nowoczesnych urządzeń warsztatowych

Dodatkową atrakcją, przygotowaną na poznańskie spotkanie branży motoryzacyjnej przez Italcom będzie Muzeum Ferrari. Przypominamy – stoisko nr 5 pawilon 7A, więcej informacji: www.italcom.com.pl. Kontakt: 32  204 35 13, e-mail: marketing@italcom.com.pl

JANMOR

Dostawca cewek i przewodów zapłonowych, pabianicka firma Janmor, zaprasza wszystkich fanów techniki motoryzacyjnej na swoje stoisko. Będzie ono miało numer 28 i znajdzie się w pawilonie 8a. Na stosiku będzie można zapoznać się z ofertą produktową firmy obejmującą przewody i cewki zapłonowe do aut współczesnych, zabytkowych, motocykli i wózków widłowych.

.

NGK

NGK SPARK PLUG, jeden z wiodących na świecie dostawców części układu zapłonowego oraz czujników, zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na targach TTM w pawilonie 8, stoisko nr 35.

Przedstawiciele firmy będą tam prezentować asortyment produktów pod markami NGK i NTK, a zwłaszcza wprowadzone ostatnio na rynek przepływomierze powietrza, czujniki ciśnienia absolutnego oraz czujniki ciśnienia doładowania. Badania rynkowe NGK wykazały, że popyt na takie czujniki ciągle rośnie. 270 mln samochodów w Europie jest wyposażonych w przepływomierz powietrza lub czujnik ciśnienia absolutnego, a niektóre nawet w obydwa typy czujników. Asortyment NTK zapewnia 93-procentowe pokrycie rynku, co oznacza najwyższą możliwą dostępność. W trakcie targów Reprezentanci NGK udzielą wyczerpujących informacji na temat tych produktów.

Ponadto firma NGK jest bardzo aktywna w sportach motorowych poprzez sponsoring i rozwój produktów m.in. dla czołowych Teamów Formuły 1. Z kolei w królewskiej klasie MotoGP w minionych latach praktycznie nie wygrano wyścigu bez świec zapłonowych NGK. To zaangażowanie będzie również odzwierciedlone na stoisku – poprzez jego grafikę, ale przede wszystkim możliwość zrobienia zdjęć na prawdziwym motocyklu, który brał udział w wyścigu po lodzie w Szwecji. Natomiast entuzjaści sportowej rywalizacji będą mogli spróbować swoich sił w wyścigach motocyklowych na symulatorze. Dla uczestników przewidziane są nagrody, a goście stoiska otrzymają upominki.

.

Świstowski SA

Firma Świstowski SA, oferująca zaopatrzenie serwisów ogumienia, zaprezentuje wybrane urządzenia warsztatowe. Między innymi będą to: montażownica bezstołowa Teco 100 Variant oraz wyważarka diagnostyczna Teco 750. Te dwie maszyny wyznaczają najnowsze trendy rozwoju urządzeń swego typu. Pokazane będą również materiały wulkanizacyjne japońskiej firmy Maruni, od niedawna obecne w nowej, bardziej nowoczesnej szacie. Zaprezentowane zostaną narzędzia, czujniki i akcesoria do TPMS, urządzenia do obsługi klimatyzacji, narzędzia pneumatyczne oraz inne produkty, których gama zaspokoi potrzeby każdego serwisu ogumienia.

Podczas targów będzie można porozmawiać ze specjalistami w zakresie obsługi ogumienia oraz obsługi koła, którzy podzielą się swoją wiedzą i postarają się odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania. Dla gości stoiska, firma Świstowski SA przygotowała specjalną, obniżoną cenę szkoleń „Naprawa ogumienia oraz obsługa koła” oraz „Serwisowanie klimatyzacji wg nowych regulacji prawnych”.

.

.

TOMEX Hamulce

Firma TOMEX – polski producent elementów układu hamulcowego, zaprezentuje na swoim stoisku (Pawilon 8, stoisko 39) klocki hamulcowe o zmodyfikowanym składzie mieszanki ciernej, w której zmniejszono udział składników metalicznych na rzecz składników ekologicznych, przyjaznych dla środowiska.

Dzięki temu klocki pracują ciszej i przede wszystkim skuteczniej. Ponadto na stoisku będzie można otrzymać kupon zniżkowy upoważniający do 10% rabatu na klocki hamulcowe oraz płyn hamulcowy DOT4 i dodatkowe 10% zniżki na usługę ich wymiany w wybranych poznańskich serwisach.

Zaprezentowana także zostanie nowa odsłona kampanii wizerunkowej, skierowanej także do młodszego pokolenia pasjonatów motoryzacji.

Więcej informacji: www.tomexbrakes.pl

.

Werther

Firma Werther na targach zaprezentuje m.in. uniwersalne stanowisko do geometrii kół w technologii 3D MUNSTER 9004 3D HIBRID. Przyrząd został specjalnie zaprojektowany do badań samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów. Może stanowić wyposażenie stanowiska przejazdowego. Pozwala na pomiar kątów ustawienia kół pojazdów o rozstawie osi od 2 do 18 metrów.

Zasada działania oparta jest na przetwarzaniu obrazu wideo z 4 kamer wysokiej rozdzielczości. Algorytm komputerowy rozpoznaje położenie tarcz z markerami w przestrzeni trójwymiarowej. Tarcze są sztywnie powiązane za pomocą uchwytów szybkomocujacych z obręczami kół.

METODA 3D pomiaru geometrii kół i ustawienia osi pojazdów należy do najszybszych i najobiektywniejszych metod pomiarowych. Ryzyko uszkodzenia zostało ograniczone przez brak jakichkolwiek elementów elektronicznych mocowanych do kół. Kamery są łączone bezpośrednio z komputerem za pomocą Internetu.
Tarcze refleksyjne zawierają precyzyjnie nadrukowane markery zabezpieczone przed działaniem paliw i olejów. Obudowa jest odporna na uderzenia.

Urządzenie będzie eksponowane na stoisku firm WERTHER-HERKULES. Więcej informacji na www.werther.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!