Asystent parkowania Beep&Park

, 1 października 2008, 0:00

W zależności od konfiguracji, asystent parkowania wykrywa przeszkody znajdujące się za pojazdem lub/i przed pojazdem, pozwala na uniknięcie uszkodzenia samochodu podczas manewru parkowania.

Kompletny system składający się z  4 lub 8 ultradźwiękowych czujników z systemem mocowania w zderzaku, wyświetlaczem (opcja), wiązkami i modułem sterującym. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne do montażu akcesoria – opaski zaciskowe, szybkozłączki, wkręty, wiertło z otwornicą o rozmiarze odpowiednim do średnicy czujników oraz instrukcję z dokładnymi rysunkami ukazującymi sposób montażu. Gama asystentów „Beep&Park” składa się z pięciu zestawów.

Zestaw 1 – zawiera 4 tylne czujniki oraz powiadomienie dźwiękowe. Może być rozbudowany o dwa typy wyświetlacza, przedni montowany na lusterku wstecznym, lub tylny montowany nad tylną szyba. Tylne wyświetlacze dostępne są w kolorach: czarnym, brązowym lub szarym.
Zestaw 2 – zawiera 4 tylne czujniki oraz wyświetlacz do zamontowania na lusterku wstecznym
Zestaw 3 – zawiera 4 tylne czujniki oraz kolorowy wyświetlacz do zamontowania na desce rozdzielczej. Może on być montowany w samochodach wyposażonych w hak holowniczy.
Zestaw 4 – zawiera 4 przednie czujniki oraz powiadomienie dźwiękowe

Zestaw 5 – zawiera 8 czujników, 4 tylne i 4 przednie oraz kolorowy wyświetlacz do zamontowania na desce rozdzielczej.

We wszystkich zestawach czujniki są w kolorze czarnym matowym. Uzupełnieniem gamy są części zamienne – wyświetlacze oraz czujniki. Czujniki dostępne są w kolorach czarnym matowym lub błyszczącym, srebrnym, szarym lub białym.

Zestaw z czujnikami tylnymi uaktywnia się po załączeniu biegu wstecznego. W przypadku zestawu z czujnikami przednimi, system uaktywnia się na 30 sekund po uruchomieniu silnika, lub po załączeniu biegu wstecznego. Dźwięk „beep” informuje o uaktywnieniu się czujników. System informuje dźwiękiem „beep” o przeszkodach znajdujących się z tyłu/przodu pojazdu jeżeli są w odległości mniejszej niż 1,5m. Częstotliwość dźwięku wzrasta wraz z malejącą odległością do przeszkody. Jeżeli odległość jest mniejsza niż 30 cm sygnał staje się ciągły. W zestawach z wyświetlaczem dodatkowo pokazywana jest odległość od przeszkody oraz jej lokalizacja (przód/tył, prawa/lewa strona). W przypadku uszkodzenia lub niewłaściwego podłączenia czujników kierowca jest powiadamiany poprzez wyświetlacz lub sygnał dźwiękowy o jego lokalizacji.


Asystent parkowania przeznaczony jest do samochodów w jakich czujniki mogą być zamontowane w zderzaku 45-65 cm nad ziemią. Spełnione muszą być następujące warunki: brak ochronnej belki metalowej na zderzaku, odległość pomiędzy czujnikami >45cm, kąt nachylenia zderzaka >5stopni, długość pojazdu >5m.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!