CDN Group Sp.z o.o. (przygotowane przez CDN)

, 7 września 2005, 0:00

Dynamicznie rozwijający się rynek sprzedaży części zamiennych do samochodów, zaskakiwany częstymi zmianami dotychczasowego podziału rynku spowodował, że małe i średnie firmy tej branży znalazły się w niepewnej sytuacji. Coraz trudniej jest się poruszać im w materii od lat poukładanych zależności i zwyczajowych związków. Rynek zdominowały duże firmy, gubiąc po drodze wiele małych od wielu lat działających na lokalnym terenie rodzinnych sklepów i małych hurtowni. Sytuacja ta wytworzyła potrzebę powołania czegoś co reprezentować będzie właśnie małe firmy.
Wiosną 2004 r. we Włocławku spotkało się kilka firm zajmujących się sprzedażą części, które postanowiły powołać wspólną reprezentację tej właśnie grupy. Efektem tych spotkań stało się powołanie Stowarzyszenia Niezależnych Dystrybutorów Części CDN z siedzibą we Włocławku.
26 stycznia 2005 r. w KRS w Toruniu pod nr 0000227151 Stowarzyszenie CDN zostało oficjalnie zarejestrowane. Skrót nazwy powstał od pierwszych liter wyrazów Części-Dystrybucja –Niezależność.
Do stowarzyszenia przystąpiło 28 firm z całej Polski, w wyniku tego CDN stał się partnerem z którym łatwiej i chętnie każdy chce rozmawiać.
W międzyczasie CDN został zaproszony na spotkanie Grupy Inicjatywnej Stowarzyszenia Dystrybutorów SDCM w Warszawie gdzie prowadzone były prace nad powołaniem stowarzyszenia reprezentującego duże firmy z branży motoryzacyjnej. Powołano Komitet Założycielski, w skład którego weszła nasza koleżanka Ela Gęsicka. Cieszymy się, że praca ta zaowocowała powstaniem Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych SDCM którego CDN został członkiem.
C D N zostało utworzone w celu podjęcia szeroko pojętej współpracy w tworzeniu niezależnego rynku części zamiennych. Podmiotami zrzeszonymi są handlowe firmy motoryzacyjne małej i średniej wielkości na niekonkurencyjnych względem siebie rynkach.
Podstawowe cele:
– Tworzenie wspólnych grup zakupowych dla osiągnięcia lepszej pozycji przetargowej u dostawców i producentów.
– Poszukiwanie nowych alternatywnych dobrej jakości produktów.
– Wspólna reklama i promocja niezależnej sieci.
– Współpraca pomiędzy zrzeszonymi firmami.
– Wymiana informacji na temat rynku pozwalająca na szybsze dopasowanie ofert zakupowych.
Realizując te cele 11 stycznia 2005r. została powołana spółka prawa handlowego CDN Group Sp.z o.o. z siedzibą we Włocławku. Zadaniem jej jest organizowanie zakupu części oraz prowadzenie magazynu dostępnego wyłącznie dla członków CDN. Magazyn taki już powstał i działa od marca w Koninie. Udziałowcami zostały 24 firmy, które wpłacając udziały utworzyły kapitał początkowy. Każda firma ma łączność internetową z magazynem, skąd codziennie wysyłany jest zamawiany towar do udziałowców.
CDN pokusił się na wprowadzenie nowego brandu pod nazwą KROON, co ułatwia na rynku utrzymanie dobrej marży unikając zaniżania cen poprzez nie prowadzenie konkurencji cenowej. Obecnie są już dostępne pod tą nazwą tarcze hamulcowe, uszczelki silnika, oraz kable WN a w realizacji są przeguby, sprężyny, pompy wody.

CDN Group dysponuje dużym potencjałem sprzedaży w postaci sieci własnych dystrybutorów. Dystrybutorzy ci bazując na rynkach lokalnych zaopatrują warsztaty, mniejsze sklepy i klientów detalicznych. Stanowią tym samym małe lokalne hurtownie dopasowane do własnego rynku. CDN Group jest alternatywnym niezależnym źródłem zaopatrzenia w części zamienne o dobrej jakości i niskiej cenie, zrównanej praktycznie z cenami producentów.
Stowarzyszenie Niezależnych Dystrybutorów Części „C D N” jest otwarte dla nowych członków z zasadą niekonkurencyjności między sobą na danym rynku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!