MOVEO wkręca się na obroty

, 6 lipca 2016, 12:55

Organizacja Pracodawców Motoryzacyjnych MOVEO powołała 28 czerwca 2016 roku Dyrektora ds. Operacyjnych. Został nim Witold Rogowski. Krok ten ma na celu wzmocnienie organizacji i umożliwienie jej podjęcia zdecydowanych działań wspierających niezależne warsztaty w Polsce.

Po co powstało MOVEO?

Organizacja MOVEO została powołana, by reprezentować środowisko warsztatów motoryzacyjnych oraz wspierać warsztaty w sprawach, które są niezbędne w ich sprawnym funkcjonowaniu. Do tej pory takiego podmiotu brakowało – sieci warsztatowe dystrybutorów opierają się tylko na relacjach handlowych dystrybutora z warsztatami.

– Od momentu przeczytania informacji o powstaniu MOVEO śledzę jej losy. Zdecydowanie uważałem i nadal uważam, że taka organizacja jest warsztatom niezależnym potrzebna. Producenci i dystrybutorzy mają wsparcie w postaci SDCM, które należycie reprezentuje ich interesy na szerszym forum. Brakowało natomiast reprezentanta środowiska warsztatowego. – wyjaśnia Witold Rogowski – Oczywiście istnieją zagadnienia branżowe, w których głosy SDCM i MOVEO będą zbieżne, tak samo jak istnieją dziedziny, w których zarówno dystrybutor jak i warsztat mówią jednym głosem – tutaj powołam się na jeden z najważniejszych celów MOVEO jakim jest redukowanie szarej strefy, przez którą tracą wszyscy: od Skarbu Państwa, poprzez dystrybutorów, właścicieli legalnie prosperujących warsztatów, kończąc na kierowcach. – dodaje Dyrektor ds. Operacyjnych MOVEO.

Plan działania

– Swoje działania dla MOVEO podzieliłbym na dwa główne zakresy. Pierwszym jest pozyskiwanie warsztatów do naszej organizacji – jesteśmy świadomi, że MOVEO będzie silnym i liczącym się reprezentantem środowiska tylko wtedy gdy będzie liczyło wielu członków. Do tego niezbędne jest przygotowanie programu oferującego warsztatom konkretne korzyści z przynależności do MOVEO. Są wśród członków MOVEO zarówno warsztaty należące do sieci producentów części jak również warsztaty uczestniczące w sieciach warsztatowych prowadzonych przez dystrybutorów. Nasze działalności nie wykluczają się: w wielu aspektach współpracujemy ze sobą. – mówi Witold Rogowski – Zapraszam do udziału w MOVEO warsztaty zrzeszone w sieciach dystrybutorów, zapraszam warsztaty niezrzeszone, zapraszam Stacje Kontroli Pojazdów – im więcej będziemy mieli głosów wewnątrz, tym skuteczniej będziemy mogli wdrażać kolejne korzyści płynące z naszej działalności. – dodaje.

Drugą płaszczyzną mojej działalności będzie reprezentowanie zrzeszonych warsztatów na zewnątrz. Mimo solennych zapewnień nikt nie chce rozmawiać, a już tym bardziej brać pod uwagę głosów pojedynczych podmiotów gospodarczych. Jedynie silna organizacja może być organizacją skuteczną. Tutaj najlepszym przykładem mogą być działania SDCM. – przekonuje Witold Rogowski.

Wiele planowanych zmian w prawie może być szkodliwych dla warsztatów, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Nie uporządkowano jeszcze wszystkich spraw związanych z kontrolą gazów (obsługa układów klimatyzacji), a pojawiło się kolejne zagrożenie – podatek dla sieci handlowych. Widmo tego podatku wisiało nad warsztatami zrzeszonymi w sieciach dystrybutorów.

– To sprawy najnowsze, będzie ich coraz więcej – to jest pewne. Nie dziwię się, że właściciele warsztatów nie zawsze potrafią odnaleźć się w gąszczu tych zmian. Ktoś musi im w tym pomóc. –  deklaruje Dyrektor ds. Operacyjnych MOVEO. – Nasza oferta wsparcia warsztatów będzie stale poszerzana. Jesteśmy otwarci na współpracę i sugestie naszych członków. Zapraszam wszystkich do współpracy. – dodaje.

Ci, którzy chcieliby skontaktować się z Witoldem Rogowskim, mogą wysłać do niego wiadomość e-mail pod adres: witold.rogowski@moveo.org.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Konkurencja , 6 lipca 2016, 13:44 1 0

Ha!! Szok! Wreszcie! Szczerze powodzenia!

Odpowiedz

klient, 6 lipca 2016, 19:54 1 0

Gratuluję i życzę powodzenia.

Odpowiedz

Tajemniczy_Don_Wasyl, 7 lipca 2016, 8:27 0 0

Komuno wróć! - to co przeczytałem.

Odpowiedz

PIECIA, 7 lipca 2016, 14:34 0 0

Dyrektor musi być Dyrektorem......

Odpowiedz

turbinka, 13 sierpnia 2016, 10:22 0 0

SNWS v2.0 Powrót króla...

Odpowiedz

Anonim, 18 kwietnia 2017, 13:25 0 0

strona www.moveo.org.pl juz nie działa, a sama Organizacja funkcjonuje jeszcze ?

Odpowiedz