Ten film powinien zobaczyć każdy klient, który pyta dlaczego wymiana filtra paliwa jest potrzebna

, 20 listopada 2015, 11:43

Każdy mechanik dobrze wie, że większość części mechanicznych w samochodzie po jakimś czasie się zużywa. Nie bez znaczenia jest również rola wszelkiego rodzaju filtrów, które mają za zadanie dbać o prawidłową pracę innych podzespołów poprzez niedopuszczanie do przedostania się niepożądanych zanieczyszczeń do wrażliwych elementów samochodu.

O ile bardziej zorientowani kierowcy są w stanie wymienić samemu filtr powietrza w samochodzie, z filtrem paliwa już nie jest tak łatwo. Prawdopodobnie ze względu na skomplikowane umiejscowienie i niezbyt prosty sposób demontażu.

 

Jak istotny jest prawidłowo funkcjonujący filtr paliwa postanowił przetestować popularny kanał Youtube dla mechaników ChrisFix. W bardzo bardzo przemyślanym teście chciał pokazać, jak funkcjonuje filtr paliwa po przejechanych 300 tys. mil, 130 tys mil i 30 tys. mil. Youtuber postanowił rozebrać używane filtry, sprawdzić jak wyglądają w porównaniu do nowego, a co najważniejsze jaką przepuszczalnością benzyny się charakteryzują i jak wygląda paliwo po przefiltrowaniu. Wynik filtra, który pracował na prawie 0.5 miliona kilometrów jest przerażający. Ilość zanieczyszczeń i czas potrzebny do przepuszczenia paliwa na pewno muszą wpływać na ogólną kondycję silnika.

 

Warto rozważyć propozycję wymianę filtra klientom odwiedzającym nasz warsztat, a przynajmniej zapytać kiedy ostatnio był wymieniany. Jeżeli będzie mówił, że jest to naprawa zbędna, warto mu wówczas pokazać ten film. 

Dowiedz się więcej

Denckermann wprowadza 77 referencji filtrów
Denckermann wprowadza 77 referencji filtrów

W ofercie Denckermann w ostatnim czasie pojawiło 77 nowych referencji filtrów. Są to głównie filtry kabinowe (35 referencji) oraz powietrza (26 pozycji), a także paliwa (9 produktów) i oleju (7 referencji). Szczegółową listę nowości znajdą Państwo poniżej oraz w załączniku:   Nr DKM Nazwa Zastosowanie     A140943 Filtr powietrza Hyundai H1 2500CRDI 16V 2007- A140972 […]

Niesamowity mały mechanik wymienia łożysko
Niesamowity mały mechanik wymienia łożysko

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób posiada fach w ręku. Większość decyduje się na wyższe wykształcenie, które najczęściej związane jest z usługami lub informacją. Dzieci rzadko mają zainteresowania, które przekładają się na konkretne umiejętności. Ten młodzieniec udowadnia jednak, że wciąż jest nadzieja. Dlatego tym bardziej trzeba pochwalić malca i jego tatę, że rozwija w dziecku […]

Ten silnik Hemi V8 jest wyjątkowy
Ten silnik Hemi V8 jest wyjątkowy

Ludzie mają różne hobby. Jedni lubią sklejać modele inni grać w brydża. Jednak bycie mechanikiem to powołanie i jest się nim 24 godziny na dobę, czego dowodzi ten amerykański inżynier i jego cudowne rękodzieło. Modelarstwo to dość popularne hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu. Chyba wszyscy w swoim życiu mieliśmy styczność z plastikowymi zabawkami, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 24 listopada 2015, 22:38 1 0

Sto piecdziesiat tys.km i filtr jak nowy w aucie z92 roku
Hgffc

Odpowiedz

Anonim, 3 grudnia 2015, 16:30 0 0

Fram rules:)

Odpowiedz