Flashlube Diesel Filtr – sposób na zmniejszenie zanieczyszczenia paliwa

29 października 2014, 12:23

Flashlube opracował nowy filtr paliwa do silników Diesla z prefiltrem 30 mikronów, zaprojektowanym, aby zminimalizować uszkodzenia silnika powodowane przez zanieczyszczony olej napędowy.

Nowoczesne układy wtrysku bezpośredniego Common Rail w silnikach Diesla działają cicho, podczas korzystania zużywają mniej paliwa, wytwarzają mniej substancji szkodliwych i robią to wszystko lepiej niż typowy mechaniczny wtrysk. Jednak wtrysk typu common rail również natrafia na różne problemy – brudny olej napędowy jest jednym z nich.

Paliwo może być zanieczyszczone przez wiele rzeczy, w tym cząstki rdzy i brud z dna zbiornika paliwa lub poprzez cząsteczki wody w powietrzu. Silniki Diesla są szczególnie podatne na tego typu zanieczyszczenia, ponieważ ich komponenty mają bardzo niski poziom tolerancji na takie elementy. Każda wilgoć lub zanieczyszczenie może przechodzić przez nie do układu paliwowego, może zatem potencjalnie uszkodzić wtryskiwacze, pompy lub inny kosztowny mechanizm.

Flashlube opracował nowy filtr paliwa do silników Diesla z prefiltrem 30 mikronów, zaprojektowanym, aby zminimalizować uszkodzenia silnika powodowane przez zanieczyszczenie paliwa. Zanieczyszczenia mogą potencjalnie powodować zatory, jeśli przejdą przez oryginalny filtr pojazdu (4 mikrony), który jest stosowany w większości nowoczesnych silników Diesla.

Flashlube Diesel Filtr można łatwo zamontować w każdym nowoczesnym układzie wtrysku bezpośredniego Common Rail jako pierwotny filtr do czyszczenia brudnego paliwa. Flashlube Diesel Filtr został skompletowany z Flashlube Common Rail Diesel Conditioner (50ml) by pomóc oczyścić, nasmarować i ochronić system common rail oraz wesprzeć dalszą bezawaryjną pracę i zmniejszyć koszty operacyjne. System pre-filtru powoduje, że wilgoć z paliwa, tworząc kropelki wody, zespala się z miską spustową z pleksiglasu i to może powodować szkody. Szkło akrylowe wykorzystywane w produkcji miski sprawia, że filtr skutecznie działa, unikając uszkodzeń, które mogą wystąpić na szkle z przyczyn takich jak mróz czy kamienie.

Flashlube rozpoczął również rozwój dodatkowych zestawów montażowych towarzyszących filtrom, które obejmują uchwyty oraz wszelkie niezbędne śruby i nakrętki potrzebne do montażu urządzenia w pewnych typach silników, a także przewód wtryskowy zaprojektowany, aby wytrzymać długotrwałe korzystanie z wszystkich mieszanek paliwowych, w tym agresywnych mieszanek, takich jak biodiesel i etanol. Są one teraz dostępne dla coraz większej gamy pojazdów. Dostępne są również filtry zamienne i liczne części, w tym uszczelki, korki spustowe i czujnik wody w desce rozdzielczej, zaprojektowany aby migać na czerwono, gdy miska spustowa filtra jest już prawie napełniona.

Gwarancje większości największych producentów pojazdów nie oferują pokrycia szkód  wynikających z zanieczyszczonego paliwa, firmy ubezpieczeniowe wymagają odrębnych klauzul, dlatego Flashlube Diesel Filtr to stosunkowo niedrogie rozwiązanie do potencjalnie trudnej sytuacji. Flashlube Diesel Filtr jest już dostępny we wszystkich sieciach samochodowych i warsztatach specjalistycznych. Więcej informacji można uzyskać wchodząc na stronę internetową producenta: www.flashlube.com

Dowiedz się więcej

Najnowszy produkt Flashlube dla  samochodów z instalacją LPG lub CNG
Najnowszy produkt Flashlube dla samochodów z instalacją LPG lub CNG

Flashlube, australijski producent płynów i dodatków do silników zaprezentował Electronic Valve Saver Kit 2. Najnowszy produkt został stworzony w Australii i ma służyć zminimalizowaniu zjawiska cofania się gniazda zaworów silnika (w skrócie VSR) w samochodach z instalacją LPG lub CNG. Starsza wersja, Flashlube E2 Kit, która cieszyła się popularnością na świecie doczekała się kilku usprawnień, […]

Nietoksyczny dodatek Flashlube Valve Saver
Nietoksyczny dodatek Flashlube Valve Saver

Płyn Flashlube Valve Saver jest skoncentrowanym dodatkiem, stworzonym z myślą o minimalizacji zużycia gniazd zaworów w pojazdach z silnikami benzynowymi oraz napędzanymi gazem LPG i CNG. Formuła Flashlube została wynaleziona przez Wolfganga Kluennera ponad 30 lat temu. Jest to jedyny produkt w swoim segmencie z etykietą „non-hazardous” – czyli nietoksyczny. Płyn Flashlube jest pakowany w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!