Najnowszy produkt Flashlube dla samochodów z instalacją LPG lub CNG

8 października 2014, 12:59

Flashlube, australijski producent płynów i dodatków do silników zaprezentował Electronic Valve Saver Kit 2. Najnowszy produkt został stworzony w Australii i ma służyć zminimalizowaniu zjawiska cofania się gniazda zaworów silnika (w skrócie VSR) w samochodach z instalacją LPG lub CNG.

Starsza wersja, Flashlube E2 Kit, która cieszyła się popularnością na świecie doczekała się kilku usprawnień, m. in. poprzez dodanie „inteligentnej” pompy oraz ulepszonego sterownika wtrysku (ECU).

Od 2009 roku pierwsza wersja Flashlube Electronic Kit to lider wśród produktów osłaniających gniazdo zaworów, zdobył wiele prestiżowych odznaczeń, m. in. TUV. Inżynierowie z Flashlube zauważyli kilka elementów, które mogłyby zwięk-szyć efektywność. Wraz z ekspertami z australijskiego uniwersytetu RMIT, ulep-szyli istniejący produkt.

Sterownik wtrysku w nowym E2 Kit zsynchronizuje się z każdą instalacją LPG lub CNG, posiada również pokrętło regulacji, które służy do dopasowania się do po-jemności cylindra danego samochodu. Kolejną nowością jest dodanie kabli „plug and play” co eliminuje problem kłopotliwej instalacji oraz lutowania niektórych elementów. Ryzyko niepoprawnego montażu zostało zminimalizowane do zera poprzez umieszczenie migającej diody sygnalizującej poprawne podłączenie systemu.

Kolejnym usprawnieniem zastosowanym w E2 Kit jest „inteligentna”pompa zaprojektowana tak, aby zaczęła wtrysk płynu zaworowego w momencie poprawnej instalacji, a kończyła go kiedy płyn sięskończy. Eliminuje to sytuacje, gdy system działa „na sucho”oraz znacznie wpływa na ochronęzaworów.

Każdy zestaw E2 Kit, zostałwzbogacony o 500 ml płynu do zaworów Valve Saver Fluid. Jego formuła, wynaleziona w 1979 roku przez niemieckiego naukowca Wolfganga Kleunera, była pierwszym na świecie rozwiązaniem, które ograniczało cofanie sięzaworów silnika i wciążpozostaje jedynym tego typu produktem, który nie jest toksyczny.

Dowiedz się więcej

Nietoksyczny dodatek Flashlube Valve Saver
Nietoksyczny dodatek Flashlube Valve Saver

Płyn Flashlube Valve Saver jest skoncentrowanym dodatkiem, stworzonym z myślą o minimalizacji zużycia gniazd zaworów w pojazdach z silnikami benzynowymi oraz napędzanymi gazem LPG i CNG. Formuła Flashlube została wynaleziona przez Wolfganga Kluennera ponad 30 lat temu. Jest to jedyny produkt w swoim segmencie z etykietą „non-hazardous” – czyli nietoksyczny. Płyn Flashlube jest pakowany w […]

Flashlube Diesel Filtr – sposób na zmniejszenie zanieczyszczenia paliwa
Flashlube Diesel Filtr – sposób na zmniejszenie zanieczyszczenia paliwa

Flashlube opracował nowy filtr paliwa do silników Diesla z prefiltrem 30 mikronów, zaprojektowanym, aby zminimalizować uszkodzenia silnika powodowane przez zanieczyszczony olej napędowy. Nowoczesne układy wtrysku bezpośredniego Common Rail w silnikach Diesla działają cicho, podczas korzystania zużywają mniej paliwa, wytwarzają mniej substancji szkodliwych i robią to wszystko lepiej niż typowy mechaniczny wtrysk. Jednak wtrysk typu common […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!