Żarówki samochodowe ColorVision Philipsa

29 października 2013, 16:20

ColorVision to nowe żarówki samochodowe wprowadzone przez Philipsa. Są one dostępne w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i fioletowym. Zapewniają o 60 procent więcej światła białej barwy i zwiększają widoczność na drodze aż o 25 metrów.

Efekt kolorowego światła ColorVision

ColorVision to pierwsza seria kolorowych żarówek, spełniających wszystkie wymagania dotyczące oświetlenia samochodowego i posiadających homologację ECE R37 dopuszczającą do użytku drogowego w Europie. Pozwala na wprowadzenie zmian w wyglądzie auta, które były dotychczas niemożliwe. Oferuje możliwość spersonalizowania auta poprzez wybór jednego z czterech kolorów świecenia.

Dzięki specjalnej powłoce optycznej żarówki ColorVision dają efekt kolorowego światła w reflektorze. Efekt ten został uzyskany poprzez odbicie światła w reflektorze samochodu. Po włączeniu, światła świecą na niebiesko, zielono, żółto lub fioletowo, w zależności od wybranej żarówki. Jednak strumień światła oświetlający drogę przed samochodem pozostaje biały. ColorVision zostały tak zaprojektowane, aby zoptymalizować parametry świetlne. Emitują do 60 procent więcej światła niż standardowe żarówki samochodowe i zwiększają widoczność aż o 25 metrów.

Szkło kwarcowe zastosowane do budowy ColorVision zapewnia odporność na wilgoć i ekstremalne wahania temperatur. Żarówki dodatkowo zostały pokryte specjalną powłoką anty-UV, która blokuje promienie ultrafioletowe, chroniąc w ten sposób klosze lamp przed zmatowieniem i zżółknięciem.

Każda żarówka z serii ColorVision spełnia wszystkie europejskie wymogi prawne i jest dopuszczona do użytku drogowego. Jednak sam pomysł kolorowych świateł samochodowych jest na tyle rewolucyjny, że w każdym opakowaniu żarówek ColorVision znajduje się certyfikat potwierdzający dopuszczenie ich do użytku, który można pokazać w przypadku kontroli drogowej.

Ze względu na swoją charakterystykę, ColorVision osiągają najlepszy efekt kolorystyczny w reflektorach tradycyjnych (refleksyjnych). Nie są natomiast polecane do stosowania w reflektorach soczewkowych (projekcyjnych). 

ColorVision są dostępne w najbardziej popularnych typach: H4 i H7. Cena detaliczna zestawu dwóch żarówek to w przypadku H4 ok. 159 zł i ok. 199 zł w przypadku H7.

Dowiedz się więcej

Żarówki dające więcej światła od Philipsa
Żarówki dające więcej światła od Philipsa

Aby pogodzić dwa sprzeczne ze sobą cele, czyli jak najlepsze oświetlenie drogi przy równoczesnym braku oślepiania innych uczestników ruchu, producenci oświetlenia wciąż prowadzą intensywne prace rozwojowe. Propozycją Philipsa jest bogata oferta rynkowa żarówek dających więcej światła. Maksymalna ilość światła Badania rozwojowe dotyczą takich parametrów jak odpowiednie ukształtowanie strumienia świetlnego, jego moc czy temperatura barwowa. Widocznym […]

O czym pamiętać montując ksenony – porady
O czym pamiętać montując ksenony – porady

Lampy ksenonowe mają wiele zalet. Mogą jednak także zaszkodzić, zwłaszcza te nieposiadające homologacji lub instalowane w nieprzystosowanych do tego autach lub, mogą stanowić zagrożenie. Zalety lamp ksenonowych Pierwszym seryjnym samochodem, w którym pojawiła się możliwość wyboru świateł ksenonowych było BMW serii 7 z 1991 roku. W następnych latach rozwiązanie to zaczęły stosować inne marki. Obecnie […]

Nowe lampy ksenonowe Osram
Nowe lampy ksenonowe Osram

Rodzina Osram Night Breaker Unlimited poszerzyła się o lampy ksenonowe Xenarc w dwóch typach – D1S i D2S. To najjaśniejsze tego typu produkty na rynku. Podobnie jak żarówki halogenowe rodziny Night Breaker, lampy wyładowcze Xenarc mają większy zasięg (nawet o 20 m) i generują więcej światła (do 70 proc.) w kluczowych punktach na drodze. Dodatkową […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!