Grupa Topex otwiera pierwsze Centrum Narzędziowe

12 marca 2013, 16:37

Grupa Topex otworzyła w marcu 2013 roku dwa pierwsze Centra Narzędziowe, położone w Nowym Mieście Lubawskim i w Brodnicy. Centra mają być początkiem szeroko zakrojonego projektu wsparcia punktów sprzedaży tradycyjnej.

Pilotażowe Centrum Narzędziowe powstało w Nowym Mieście Lubawskim przy współpracy z lokalnym partnerem – firmą Szlifmar. Ideą nowego centrum jest kompetentna i kompleksowa obsługa w zakresie wyboru narzędzi. Dla klientów udostępniono specjalne miejsce do testowania produktów przed ich zakupem. Dodatkowo, Centrum będzie mogło oferować usługi wypożyczania narzędzi. Podobne punkty już wkrótce pojawią się na terenie całego kraju. Według planów do końca 2014 roku ma ich powstać kilkaset.

Grupa Topex wyposażyła centrum w nowoczesne systemy ekspozycyjne, a przestrzeń sklepowa została zaaranżowana przy współpracy z architektami wnętrz specjalizującymi się w projektowaniu przestrzeni sprzedażowych.

– „Nasza wieloletnia współpraca z Grupą Topex weszła w kolejne stadium. Dzięki pomocy specjalistów Grupy nasze centrum jest dziś jednym z najnowocześniejszych tego typu punktów w kraju, dostosowanym do potrzeb i wymagań zarówno rynku, jak i konsumentów.” – powiedział Marek Nowiński, właściciel centrum.

– „Zdajemy sobie doskonale sprawę z wagi trwałych relacji handlowych z detalistami” – podkreśla Grzegorz Łastowiecki, dyrektor sprzedaży Grupy Topex. – „Ich silna pozycja wpływa także na nasz rozwój. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie nowatorskiego w branży projektu Centrów Narzędziowych, które będą w stanie sprostać oczekiwaniom rynku i konsumentów. Wierzymy, że ta inwestycja pozwoli zarówno nam, jak i naszym partnerom rosnąć w siłę.” – dodaje.

Koncept wsparcia punktów sprzedaży tradycyjnej został opracowany przez dedykowany zespół specjalistów Grupy Topex w oparciu o badania rynku i zachowań konsumenckich. W kolejnych latach Centra Narzędziowe będą uruchamiane również za granicą.
 

Dowiedz się więcej

Klucze z pokrętłem grzechotkowym Torx marki Facom
Klucze z pokrętłem grzechotkowym Torx marki Facom

Facom wprowadza na rynek klucze z pokrętłem grzechotkowym Torx, które są pierwszym takim produktem tej marki. Śruby o charakterystycznym kształcie sześcioramiennej gwiazdy zapewniają dobre dopasowanie i uchwyt w porównaniu do tradycyjnych elementów łączących, zmniejszają też ryzyko przeciągnięcia śruby w czasie ich użytkowania. Zapotrzebowanie ze strony klientów doprowadziło do opracowania przez Facom nowej serii kluczy 464TX […]

Kieszeń na narzędzia Topex
Kieszeń na narzędzia Topex

Oprócz narzędzi ręcznych, w ofercie marki Topex można znaleźć tylko solidne narzędzia ręczne, ale także wiele dodatkowych akcesoriów. Jednym z nich jest nowa kieszeń na narzędzia Topex. Kieszeń na narzędzia Topex 79R430 została wyposażona w 11 przegród, w których można umieścić różne narzędzia „pierwszej potrzeby”. Dodatkowo kieszeń posiada specjalnie wzmocniony uchwyt na młotek, zwiększający bezpieczeństwo […]

Jubileusz marki Facom
Jubileusz marki Facom

Marka narzędzi Facom obchodzi 95-lecie rozpoczęcia działalności. Od początku, czyli od 1918 roku, tworzy ona narzędzia dla zawodowców, które spełniają ich wymagania i czynią wykonywane przez nich prace łatwiejszymi i bezpieczniejszymi. Dziś 250 inżynierów zatrudnionych przy badaniach i rozwoju pracuje w 10 oddzielnych biurach. Dzięki temu Facom jest znana jako projektant i producent profesjonalnych narzędzi […]

Superbrands Created in Poland dla marki Topex
Superbrands Created in Poland dla marki Topex

Marka Topex została uhonorowana nagrodą Superbrands Created in Poland 2013. Jest to plebiscyt, w którym co roku nagradzane są najsilniejsze marki dostępne na polskim rynku. Nagroda dla marki Topex W tym roku w ramach projektu ruszyła inicjatywa Superbrands Created in Poland wyróżniająca marki powstałe w Polsce. Marka Topex, podobnie jak i inne biorące udział w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 14 marca 2013, 11:46 0 0

Świetny pomysł

Odpowiedz