OTC D730 – najnowszy tester w firmie Sosnowski

4 lutego 2013, 15:14

Na polskim rynku pojawił się tester OTC D730, przeznaczony do profesjonalnej pracy z układami elektroniki w pojazdach produkowanych na rynki europejskie, amerykańskie i azjatyckie. Procedury diagnostyczne zgodne są z procedurami w urządzeniach fabrycznych dedykowanych dla poszczególnych marek pojazdów. Program zawiera także pełną diagnostykę zgodną z OBDII/EOBD.

Urządzenie łączy w sobie doświadczenie producentów zrzeszonych w grupie Bosh Automotive Servive Solutions – amerykańskiego OTC produkującego testery fabryczne, oraz europejskiego Tecnotestu, producenta znanego w Polsce urządzenia Reflex.

OTC D730 jest oparty na procesorze Samsung, taktowanym zegarem 200 Mhz, z systemem operacyjnym Windows CE. Urządzenie obsługuje się poprzez duży 7-calowy, kolorowy ekran dotykowy TFT, w wyniki diagnozy można wydrukować na wbudowanej drukarce termicznej lub zapisać w formie tekstowej bądź graficznej na karcie pamięci SD.

Licencja na oprogramowanie jest bezterminowa: urządzenie nie posiada blokady abonamentowej, może więc działać dożywotnio bez wnoszenia dodatkowych opłat. Dostęp do częstych aktualizacji oprogramowania przez pierwszy rok po rejestracji jest bezpłatny. Aby korzystać z aktualizacji w późniejszym czasie należy wykupić dostęp na kolejny rok. Zakupu można dokonać w dowolnym terminie i nie jest on wymagany do pracy urządzenia.

Tester dostarczany jest w walizce transportowej, z kompletem wszystkich dostępnych złączy diagnostycznych.  Instrukcja obsługi w języku polskim jest wgrana w pamięci testera i dostępna jest z poziomu głównego menu. Dystrybutor oferuje również pomoc techniczną przez telefon i Internet oraz możliwość rozszerzenia gwarancji do 3 lat.

Zestaw zawiera:

 • tester diagnostyczny OTC D730
 • kartę pamięci SD 8GB
 • piórko, do pracy z ekranem dotykowym
 • główny przewód diagnostyczny
 • końcówki diagnostyczne: OBD 16 pin, MB 38 pin, MB 4 pin, BMW 20 pin, Fiat 3 pin, GM/Daewoo 12 pin, KIA 20 pin, Mazda 17 pin, Toyota/Lexus 17 pin, Toyota/Lexus 22 pin, Mitsubischi/Hyundai 12 16 pin, Honda 3 pin, VW/Audi 2 2 pin, Nissan 14 pin, Citroen OBD 16 pin, Fiat OBD 16 pin
 • przewód do odczytu kodów błyskowych
 • adapter SD/USB
 • zasilacz sieciowy 230V
 • przewód zasilania z gniazda zapalniczki 12V
 • przewód zasilania z akumulatora pojazdu 12V
 • walizkę transportową


Więcej informacji na stronie www.sosnowski.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Premiera z targów Automechanika w ofercie firmy Sosnowski
Premiera z targów Automechanika w ofercie firmy Sosnowski

Firma Sosnowski wprowadza do oferty nową montażownicę bezłyżkową Hofmann Monty 8600. Jest ona przeznaczona do opon niskoprofilowych, Runflat i UHP w pojazdach osobowych i dostawczych. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak laserowe pozycjonowanie ramienia montażowego, w pełni automatyczne narzędzie montażowe, dwa dyski odbijające do odparzania stopki opony oraz system mocowania koła poprzez otwór centralny felgi, Monty […]

HELLA Gutmann wprowadza mega macs PC
HELLA Gutmann wprowadza mega macs PC

HELLA Gutmann wprowadza na rynek mega macs PC – profesjonalne oprogramowanie zmieniające komputer w urządzenie diagnostyczne. Nowe rozwiązanie jest adresowane głównie do mniejszych warsztatów, serwisów oponiarskich i tych, którzy w codziennej pracy nie wykorzystują wszystkich funkcji klasycznego urządzenia diagnostycznego. mega macs PC nie jest klasycznym urządzeniem diagnostycznym, lecz oprogramowaniem, które zmieni komputer w urządzenie diagnostyczne. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!