“KRAFT 100” w Inter-Team

8 grudnia 2004, 0:00

Firma Inter-Team wprowadziła do swojej oferty nowy produkt – szarpak KRAFT 100. Urządzenie produkowane jest na potrzeby Inter-Team przez polską firmę, która posiada długoletnie doświadczenie w wytwarzaniu tego rodzaju sprzętu.
KRAFT 100 przeznaczony jest do wymuszania szarpnięć kołami jezdnymi pojazdu, w celu kontroli i wykrywania luzów w zwrotnicach, na drążkach kierowniczych i przegubach oraz innych elementach zawieszenia i układu kierowniczego. Urządzenie umożliwia badanie pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t.
Lekka a jednocześnie trwała konstrukcja szarpaka sprawia, że może on być montowany na stałe w posadzce, na podnośniku lub w razie potrzeby można łatwo zmieniać jego położenie wzdłuż długości kanału. Dzięki temu urządzenie jest praktyczne i łatwe do adaptacji nawet w warsztatach o niewielkiej powierzchni.
KRAFT 100 składa się z dwóch zespołów kontrolnych, halogenowej lampy (pełniącej jednocześnie funkcję sterownika), blokady hamulca nożnego, transformatora zasilającego 220V/24V 100VA oraz przewodów niezbędnych do podłączenia urządzenia. W każdym z zespołów kontrolnych znajdują się siłowniki pneumatyczne i zawory sterujące. Obok umieszczone są płyty najazdowe napędzane przez siłowniki, mogące wykonywać ruchy wzdłużne (przeciwstawne), obrót kątowy (zbieżny – w kierunku osi pojazdu) oraz złożenie obydwu ruchów.
 ]1[
 ]2[
Lampa halogenowa służąca do oświetlania kontrolowanych podzespołów, ma zamontowany w rękojeści wyłącznik zasilania elektrycznego oraz przyciski sterowania ruchami roboczymi płyt najazdowych. Naciśnięcie odpowiedniego przycisku umożliwia wykonywanie pojedynczych lub złożonych ruchów płyt roboczych.
Dane techniczne:
 ]3[

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!