Czy legalne znaczy drogie?

12 grudnia 2012, 14:33

Od 2 do 15 zł dziennie – tyle zapłacisz za właściwą aktualizację programów do urządzeń diagnostycznych i serwisowych. Zagrożenia i konsekwencje wynikające z użytkowania nielegalnych testerów będą znacznie kosztowniejsze.

Współcześnie wykorzystywane w warsztatach urządzenia diagnostyczne i serwisowe cechuje wysoki poziom złożoności i zaawansowania technicznego. Często są to wysokospecjalistyczne systemy przetwarzające informacje, pracujące w oparciu o programy komputerowe, a czasem nawet o wiele funkcjonalnie połączonych programów komputerowych tworzących systemy informatyczne. Wykorzystując w działalności gospodarczej urządzenia tego typu, tj. obejmujące zarówno hardware, jak i software, należy uwzględniać prawną ochronę programów komputerowych. Programy komputerowe podlegają ochronie przewidzianej przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późn. zm.), dalej zwanej prawem autorskim. Jest to ochrona zarówno na gruncie prawa prywatnego (cywilnego), jak i prawa karnego.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że korzystając z nielegalnego oprogramowania, naraża się na poważne konsekwencje prawne. Przy wykryciu nielegalnego oprogramowania wysokie grzywny, które wielokrotnie przewyższają wartość programów, wydają się być karą najlżejszą. Dodatkowo może nastąpić konfiskata komputerów i wykorzystywanego z nielegalnym oprogramowaniem sprzętu diagnostycznego oraz istnieje ryzyko pozbawienia wolności, utrata szacunku klientów i narzędzi do pracy.

Uczciwość w cenie

Niestety w gronie użytkowników oprogramowania do diagnozy pojazdów czy danych technicznych i regulacyjnych służących do napraw znajduje się grupa osób, która woli ryzykować i pracować na „pirackim” oprogramowaniu, „nie wyrzucając” dodatkowych pieniędzy na legalne oprogramowanie.

Ile rzeczywiście może nas „kosztować” wewnętrzny spokój spowodowany posiadaniem legalnego oprogramowania – jedynego z pełną gamą funkcjonalności, uaktualnieniami, wsparciem technicznym?  Około 15 zł/dziennie. Tyle kosztuje nas jedno z najdroższych oprogramowań do diagnozy pojazdów wiodącego testera diagnostycznego z oferty Inter Cars SA. Warto, więc się zastanowić, czy to rzeczywiście jest wiele, w stosunku do tego ile warsztat może zarobić dzięki tym urządzeniom.

Dodatkowo należy nadmienić, że producenci programów zarówno diagnostycznych, jak i danych technicznych dla warsztatów samochodowych coraz częściej wprowadzają preferencyjne warunki zakupu oraz promocje specjalne dla wszystkich posiadaczy oprogramowań wykorzystywanych w pracy warsztatowej. Wśród bogatej oferty akcji promocyjnych i specjalnych dostępnych w sieci Inter Cars SA, klienci coraz częściej mogą skorzystać z pojawiających się promocji wiodących dostawców oprogramowania jak:

Axes – stała opłata aktywacyjna za pominięte wersje, jeden z najtańszych abonamentów na rynku.
Bosch – promocyjne ceny na wieloletni abonament, jednorazowe wersje oprogramowania dla wybranych modeli testerów.
Delphi – nowe promocyjne ceny na abonament, brak opłat za „zaległe wersje”, dożywotnia gwarancja na interfejs diagnostyczny DS150E NEW VCI w przypadku posiadania aktualnej, nieprzerwanej licencji. Możliwość wejścia w program dożywotniej gwarancji dla użytkowników poprzedniej wersji testera, poprzez zamówienie nowej aktualizacji do końca 2012 roku.
Hella Gutmann – pakiet specjalny dla posiadaczy „zaległych aktualizacji”, bezpłatne pakiety licencyjne do nowych testerów.
Magneti Marelli – promocyjne ceny na abonament, brak opłat za „zaległe wersje”, wymiana starego urządzenia na nowe z rocznym abonamentem w cenie.
Precyzja Service/Autodata – gwarancja stałej ceny dla wieloletnich abonentów, wsparcie techniczne i pomoc w użytkowaniu oprogramowania, atrakcyjne promocje dla jednostek oświaty. 
TEXA – promocyjne ceny na wieloletni abonament, pakiety specjalne dla posiadaczy „zaległych aktualizacji”

Aby skorzystać z akcji promocyjnych na zakup oprogramowania, wystarczy skontaktować się ze swoim opiekunem w Inter Cars SA, zadzwonić pod numer 22 714 17 98 lub po prostu wysłać e-mail na adres ic.diagnostyka@intercars.eu

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Pirackie oprogramowanie – więcej strat niż korzyści
Pirackie oprogramowanie – więcej strat niż korzyści

Pirackie wersje oprogramowania nigdy nie zapewnią poziomu obsługi, oferowanego przez wersje legalne. Decydując się na kopię z niepewnego źródła rezygnuje się z aktualizacji, które ukazują się często, usprawniając i optymalizując pracę urządzeń. Pirackie kopie nie są także wolne od błędów czy wirusów. Dlatego warto zainwestować w legalne wersje programów. Stop nielegalnemu oprogramowaniu! Urządzenia diagnostyczne i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 13 grudnia 2012, 7:56 0 0

Ciekawy artykuł - bardzo tanio, wręcz za darmo, czyli od 8 do 60 groszy za godzinę, co przy stawce 100,00zł, za godzinę to są naprawdę groszowe wydatki.prawda że taniej się już nie da
ID

Odpowiedz

Anonim, 13 grudnia 2012, 14:50 0 0

Można napisać w drugą stronę.
15zł - dziennie
450zł - miesięcznie
5400zł - rocznie
albo jeszcze dalej
54000zł - na 10 lat pracy firmy
No teraz to już to tak różowo nie wygląda.

Odpowiedz

Anonim, 14 grudnia 2012, 8:33 0 0

Powyżej 8PLN dziennie to drogo dla większości

Odpowiedz

Anonim, 14 grudnia 2012, 18:40 0 0

To ogólnie kpina jest. Nie wiem jak w innych miastach ale w Częstochowie sprzęt diagnostyczny nie zarabia sam na siebie, oczywiście klienci chcieliby aby sprzęt był jak najlepszy i oczywiscie legalny ale jak przyjdzie wydać 30 - 50 zł za diagnostyke to chętnych nagle brakuje. Różne cudaki i fejsiarze popsuli rynek oferując pseudo diagnostyke za 15 zł, rok temu zainwestowałem w nowy sprzęt dobrej klasy, aktualizacje mam jeszcze bezpłatne, ale inwestycja nie zwróciła sie nawet w połowie, a gdzie zrobek ??

Odpowiedz

Anonim, 15 grudnia 2012, 12:14 0 0

Szanowny Autorze tych rewelacji!! Czy Ty pracujesz 365 dni w roku? Bo albo ja nie umiem liczyć, albo te wyliczenia "miały dobrze wyglądać" na zamówienie. A może napiszmy od razu otwartym tekstem:"prowadzący działalność do obozów pracy"? Dzisiaj sprawdzane: CDIF/2 abonament roczny to 984,- brutto dzielone na średnio 220 dni roboczych daje 4,47 dziennie; dla TEXY to 5904,- dzielone na 220 daje 26,84 dziennie. A gdzie koszt zakupu sprzętu? I co, jak kupię taką TEXĘ to już nic więcej nie potrzebuję? Jestem całym sercem za legalnym oprogramowaniem, ale może pomyślcie troszkę bardziej w kierunku jak zrobić, żeby było ono bardziej dostępne (czyt. naprawdę tańsze) , a nie oszukujcie kulawymi wyliczeniami!!!

Odpowiedz

Anonim, 16 grudnia 2012, 13:11 0 0

Stawka roboczogodziny w Serwisie Boscha w Polsce to dzisiaj max. 100,00zł. brutto
Stawka roboczogodziny w Serwisie Boscha w Niemczech ro 80,00 do 140,00 Euro
Oprogramowanie EiToinic w Niemczech jest ok. 10 do 20% tańsze niż w Polsce.
Tak więc macie obraz jakim obciążeniem jest koszt zakupu oprogramowania, jasno widac dlaczego warsztatowcy kombinują

Odpowiedz

Anonim, 16 grudnia 2012, 13:11 0 0

Stawka roboczogodziny w Serwisie Boscha w Polsce to dzisiaj max. 100,00zł. brutto
Stawka roboczogodziny w Serwisie Boscha w Niemczech ro 80,00 do 140,00 Euro
Oprogramowanie EiToinic w Niemczech jest ok. 10 do 20% tańsze niż w Polsce.
Tak więc macie obraz jakim obciążeniem jest koszt zakupu oprogramowania, jasno widac dlaczego warsztatowcy kombinują

Odpowiedz

Anonim, 16 grudnia 2012, 13:17 0 0

Jeszcze jedna uwaga, nie zgadzam się z podaną przez MF najdroższą stawką za oprogramowanie 15,00zł. nawet gdyby przyjąć ze pracujemy 365 dni to za pełne oprogramowanie Boscha ESI netto zapłacimy więcej

Odpowiedz