Montażownica Hofmann z Certyfikatem VW

27 listopada 2012, 15:27

Koncern Volkswagen nadał swój certyfikat urządzeniu do montażu opon firmy Hofmann – model Monty 8600 VW i umieścił je w swoim wykazie maszyn pod oznaczeniem VAS 6824.

Monty 8600 – najnowsza montażownica firmy Hofmann z Certyfikatem VW

Montażownica HofmannFirma Profit Romuald Lange z Poznania jest importerem urządzeń firmy Hofmann W – T GmBH, należącym do grupy Snap–on. W ofercie Profit znajduje się montażownica, która otrzymała właśnie certyfikat niemieckiego producenta samochodów.

Monty 8600 (VAS 6824) jest przeznaczone do opon bezdętkowych o bardzo niskim profilu i opon typu Run Flat, dla których wszystkie czynności przy oponie i feldze, wykonywane są na kole zamocowanym w poziomie, na wale maszyny. Również odparzanie opony odbywa się na kole zamontowanym w poziomie. Monty 8600 pozwala na bezproblemową obsługę ogumienia wszystkich typów. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o optymalizacji procesu montażu i demontażu, maksymalnie zwiększając ergonomię pracy obsługującego. Mocowanie koła jest centryczne na specjalnym pionowym wale, w poziomie. Takie rozwiązanie daje możliwość swobodnego i delikatnego odparzania obydwu stron opony równocześnie, bez używania zbyt dużej siły, a zastosowanie lasera do pozycjonowania talerza odparzającego górnego i dolnego (ESDB) równocześnie, przyśpiesza prace mechanika.

Automatyczny „palec” montażowy podnoszący stopkę opony, zastępuje tradycyjną łyżkę oraz zwiększa wydajność, przyspieszając  pracę operatora, zaś plastikowa nakładka zabezpiecza przed uszkodzeniem felgi. Zastosowanie udogodnień dla operatora takich jak: podnośnik koła, uchwyt do mocowania koła poprzez otwór centralny felgi, eliminuje ryzyko uszkodzenia i porysowania jej. Laser synchronizujący prace odparzania opony od felgi równocześnie od góry i dołu, przyspiesza pracę operatora szczególnie przy dużych oponach Run Flat.
 

Specyfikacja techniczna:

 • Średnica felgi 12” – 30”
 • Max. szerokość felgi 13”
 • Max. średnica koła 47” / 1200 mm
 • Max. szerokość koła 15” / 381 mm – koła standardowe oraz koła typu Reverse (z odwróconym wewnętrznym kanałem/wgłębieniem montażowym)
 • Max. ciężar koła 70 kg
 • Max. zakres pracy odbijaka 717 mm / 28.2”
 • Skok odbijaka 280 mm / 11”
 • Siła nacisku odbijaka (max.) 11500 Nm / 1173 kg
 • Prędkość obrotowa 7/14 obr/min
 • Obrót moment obrotowy (max) 1500 Nm
 • Zasilanie elektryczne 230 V AC 1 faza 50/60 Hz
 • Ciśnienie 8 – 10 bar / 800 – 1000 kPa / 116 – 145 psi

 

Wymiary:

 • Wymiary urządzenia (D x G x W) 1700 x 1500 x 2260
 • Waga urządzenia 430 kg

 

Więcej informacji na temat oferty urządzeń Hofmann można uzyskać u bezpośredniego importera i przedstawiciela – firmy Profit Romuald Lange w Poznaniu.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Geoliner 670 3D w zestawie promocyjnym w ofercie Profit
Geoliner 670 3D w zestawie promocyjnym w ofercie Profit

Firma Profit przygotowała promocję wersji limitowanej urządzenia do kontroli i regulacji geometrii Geoliner 670 lift firmy Hofmann, w zestawie z dodatkowym wyposażeniem i oprogramowaniem Gold. Wersja czarna Geolinera 670 lift Gold version zawierająca w komplecie: urządzenie 3D Geoliner 670 lift version oprogramowanie GOLD stojak z urządzeniem wyposażony w kółka, możliwość montażu wraz z podstawą słupa monitor […]

Premiera z targów Automechanika w ofercie firmy Sosnowski
Premiera z targów Automechanika w ofercie firmy Sosnowski

Firma Sosnowski wprowadza do oferty nową montażownicę bezłyżkową Hofmann Monty 8600. Jest ona przeznaczona do opon niskoprofilowych, Runflat i UHP w pojazdach osobowych i dostawczych. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak laserowe pozycjonowanie ramienia montażowego, w pełni automatyczne narzędzie montażowe, dwa dyski odbijające do odparzania stopki opony oraz system mocowania koła poprzez otwór centralny felgi, Monty […]

Narzędzia pneumatyczne dla warsztatu w ofercie Profit
Narzędzia pneumatyczne dla warsztatu w ofercie Profit

Oferta Profit poszerzyła się o narzędzia pneumatyczne niemieckiego producenta – firmy Pneutec GmbH. Wśród nowości znajdują się klucze pneumatyczne ½” z najmocniejszej linii „Power Line”, które charakteryzują się najwyższymi parametrami pracy oraz odpornością na uszkodzenia. Klucz z linii „Power Line” w promocyjnej cenie Klucz pneumatyczny ½” firmy Pneutec, model UT 8180 – powszechnie używany jest […]

Montażownica M&B TC 525 w LE-GUM
Montażownica M&B TC 525 w LE-GUM

LE-GUM wprowadza do oferty montażownicę M&B TC 525 o zakresie pracy 12-22/14-25 cali. To model pośredni, pomiędzy TC 522 a TC 528. Istotną cechą urządzenia jest obsługa kół przez uchwyt na zewnątrz felgi, o średnicy 22 cali. Konstrukcję urządzenia oparto na sprawdzonych rozwiązaniach. Standardem modeli TC jest tzw. RACING, a w przypadku TC 525 również […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!