Zestaw narzędzi do prac przy autach elektrycznych

26 maja 2021, 10:21

Firma Wiha, producent narzędzi, oferuje odpowiednie rozwiązania dla warsztatów, obsługujących pojazdy elektryczne. Są to walizka narzędziowa XL i wózek warsztatowy eMobility.

Walizka może również być stosowana mobilnie, do instalacji stacji ładowania pojazdów. Oba zestawy oferują, oprócz szerokiego wyboru narzędzi ręcznych, również dodatkowe zalety w kwestiach bezpieczeństwa i wydajności.

Odpowiednio do konkretnych zastosowań, wymagań i potrzeb pracowników warsztatów samochodowych, firma Wiha opracowała dwa różne rozwiązania, o różnym zakresie. Wszystkie narzędzia w każdym z zestawów posiadają certyfikat VDE, są izolowane i przetestowane przy 10 000 V AC oraz dopuszczone do użycia pod napięciem 1000 V AC.

113-częściowy zestaw wózka warsztatowego eMobility

Wszystkie narzędzia w wózku są podzielone na pięć szuflad i w uporządkowany sposób ułożone w dopasowanych przegródkach piankowych. Szuflady można całkowicie wyjąć, uzyskując nieograniczony i szybki dostęp do ich zawartości. Dzięki dodatkowej półce i wbudowanemu poczwórnemu gniazdku, wózek można wyposażyć także w narzędzia elektryczne. Dzięki płozom kółek, wózek warsztatowy można ładować mobilnie do 150 kg i wygodnie przemieszczać go w obrębie warsztatu. Jednocześnie hamulce zamontowane w płozach kółek zapewniają stabilność i nieruchome ustawienie, dzięki czemu wózek można stosować również jako stabilny stół warsztatowy lub półkę do odkładania przedmiotów. Do istotnych elementów wyposażenia zaliczają się m.in. wkrętak elektryczny speedE® electric, izolowane narzędzia dynamometryczne, nasadki kluczy, wkrętaki, szczypce, klucze płaskie, wielofunkcyjna latarka z funkcjami LED, laserem i światłem UV, i wiele innych narzędzi. Od próbnika napięcia, przez klucze dynamometryczne, rękawice ochronne, po znaki ostrzegawcze.

Skrzynka narzędziowa dla profesjonalistów ceniących bezpieczeństwo

Skrzynka narzędziowa XL eMobility może być używana stacjonarnie w warsztacie samochodowym, jak i mobilnie, np. do instalacji stacji ładowania. Przegródki zostały skonstruowane z myślą o efektywnej pracy, dlatego też wszystkie narzędzia można wyjmować szybko i łatwo. Dodatkowo zawartość skrzynki można zabezpieczyć przed kradzieżą, zawieszając w przystosowanych do tego celu uchwytach kłódki. Dodatkowe miejsce w dnie zwiększa przestrzeń do przechowywania. Ergonomiczny, dwuelementowy uchwyt zapewnia wygodne transportowanie walizki. Wytrzymała walizka jest wyposażona w amortyzatory gazowe, utrzymujące pokrywę w różnych pozycjach i zapobiegające jej niekontrolowanemu zatrzaśnięciu, a tym samym odniesieniu obrażeń przez użytkownika. Oprócz izolowanego zestawu narzędzi dynamometrycznych, nasadek klucza, śrubokrętów i szczypiec, wyposażenie wózka warsztatowego obejmuje takie elementy jak próbnik napięcia, rękawice ochronne i znak ostrzegawczy. Walizka jest ponadto optymalnie przygotowana i wyposażona również do zastosowań mobilnych.

Więcej szczegółów na temat zestawu eMobility Wiha i innych rozwiązań systemowych można znaleźć na stronie www.wiha.com/showtime.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!