Nowa seria młotków Facom

, 22 listopada 2012, 14:54

Facom wprowadza nową serię pobijaków i młotków. Młotki bezodrzutowe pomagają zminimalizować uszkodzenia uderzanej powierzchni i jednocześnie kontrolować siłę uderzenia przy minimalnym odbiciu.

Nowe młotki dla mechaników od Facom

Młotki FacomFacom wprowadził dwie nowe linie:

  • 216 obejmującą młotki montażowe bezodrzutowe, jednoczęściowe,
  • 212A  z młotkami montażowymi, bezodrzutowymi, z wymiennymi końcówkami.

 

Główka oraz trzon młotka zostały wypełnione mikrokulkami stalowymi. Eliminuje to odbicie przy uderzaniu w dowolną powierzchnię.

Młotki bezodrzutowe linii 216 zostały zbudowane ze stali całkowicie obudowanej poliuretanem. Dzięki temu, w przypadku odłamania się główki, mikrokulki nie rozsypią się po podłodze warsztatu. Co więcej, poliuretan charakteryzuje się wysoką odpornością na substancje chemiczne, co znacznie wydłuża żywotność młotka w porównaniu do młotków o tradycyjnie zbudowanych końcówkach. Seria  młotków 216 charakteryzuje się powierzchnią bijaka o twardości (wg Shore’a) równej D45 +/-5.

Podbijaki FacomMłotki 212A z wymienialnymi końcówkami zostały również wyposażone w trzon z włókna szklanego oraz korpus ze stali i ergonomiczny uchwyt z PCV. Są one wyposażone w szereg różnych łatwo wymienianych końcówek nylonowych z twardością (wg Shore’a) równą D74 +/-5.

Dzieki nylonowym i poliuretanowym koncówkom młotków od Facoma, mechanicy mogą używać narzędzi na częściach metalowych o wysokiej twardości bez ryzyka powstania odprysków.

Pobijaki bezodrzutowe 214.R zostały zbudowane ze stali o podobnej konstrukcji odbijania, co młotki. Są one również wyposażone w wymienne końcówki nylonowe i mogą być stosowane ręcznie w bardziej delikatnych czynnościach lub tych, które są wykonywane przy pomocy młotka.

Więcej informacji na temat nowości można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Dowiedz się więcej

Praska do zacisków hamulcowych od Facom
Praska do zacisków hamulcowych od Facom

Facom wprowadził do swojej oferty praskę do tłoczków hamulcowych DF.23. Narzędzie nadaje się do stosowania zarówno przy zaciskach stałych, jak i swobodnych. Praska DF.23 od Facom W miarę zużywania się klocków hamulcowych, tłoczki pozostają wysunięte, i w celu ich cofnięcia konieczne jest użycie stosownego narzędzia. Umożliwia to zainstalowanie nowych klocków. Narzędzia obecnie dostępne na rynku […]

Nowa seria wózków warsztatowych Facom – Chrono+
Nowa seria wózków warsztatowych Facom – Chrono+

Facom proponuje klientom nową linię wózków warsztatowych. Chrono+ to druga, po wprowadzonej w zeszłym roku Jet+, seria oferująca kilka innowacyjnych rozwiązań. Szafki Chrono+ od Facom Blat szafki Chrono+ został wykonany z polipropylenu odpornego na uderzenia i węglowodory, co zapewnia mu wytrzymałość. Projekt stworzono, pamiętając o praktycznych zastosowaniach produktu – został wyposażony w brzegi zapobiegające spadaniu […]

RL.NANO – kompaktowe zestawy narzędzi od Facom
RL.NANO – kompaktowe zestawy narzędzi od Facom

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na mniejsze zestawy narzędzi, Facom rozszerza swój asortyment narzędzi nasadowych o RL.NANO. Facom – zestaw RL.NANO RL.NANO to kolejny po R2NANO i R360NANO zestaw z serii. Z łatwością mieści się w kieszeni, zajmuje niewiele miejsca w skrzynce narzędziowej i posiada wiele zastosowań. Zestawy narzędzi nasadowych RL.NANO cechowane są w systemie […]

Jak produkuje się śrubokręt?
Jak produkuje się śrubokręt?

Zakład marki Facom w Arbois we Francji od ponad 120 lat specjalizuje się w produkcji śrubokrętów. Zakład produkuje ponad 17 milionów śrubokrętów rocznie (około 65 000 śrubokrętów dziennie). Firma postanowiła opisać proces produkcji tego niezbędnego w warsztacie narzędzia. Zakład w Arbois produkuje śrubokręty dla marek grupy Stanley Black & Decker, takich jak Facom i Expert. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!