Okulary ochronne w ofercie Würth Polska

12 marca 2021, 11:19

Oczy są bardzo delikatnym, podatnym na uszkodzenia narządem. Do ich urazu często dochodzi podczas pracy, dlatego bardzo istotne jest stosowanie odpowiednich środków ochronnych. Würth Polska przygotował ofertę okularów i gogli ochronnych zgodnych z normami EN166 i EN170.

Wiele osób zdaje sobie sprawę z ryzyka urazu oka podczas pracy, ale tylko część z nich podejmuje odpowiednie kroki, by temu zapobiec. Według US Bureau of Labor Statistics, każdego roku dochodzi do około 20000 urazów oczu podczas pracy. Z kolei badanie przeprowadzone przez Amerykańską Akademię Okulistyki (AAO) wykazało, że jedynie 35 proc. respondentów nosi okulary ochronne podczas wykonywania domowych napraw. Według AAO używanie gogli ochronnych to najłatwiejszy krok, aby zapobiec aż 90 proc. urazów oka i utarcie wzroku.

Ochrona oczu to coś więcej niż tylko noszenie okularów korekcyjnych. Zwykłe okulary nie uchronią oczu przed uderzeniem czy zanieczyszczeniami – wprost przeciwnie, w przypadku ich stłuczenia, szkło może spowodować jeszcze większe obrażenia. Do prawidłowego zabezpieczenia należy wybrać okulary i gogle wykonane z materiału odpornego na pęknięcia i zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV. W ofercie Würth Polska znajdują się m.in.:

Okulary ochronne ARRAKIS

Okulary z 1 klasy optycznej o sportowym designie zapewniają bezpieczeństwo pracy, nie utrudniając wykonywania czynności manualnych. Optymalnie dopasowują się do kształtu głowy, posiadają również dodatkową regulację. Odporne na uderzenia F (45 m/s), chronią również przed parowaniem i promieniami UV. Dostępne są także w wersji przeciwsłonecznej. Okulary są zgodne z normami EN 166 i EN 170.

Okulary ochronne VISION

Okulary z 1 klasy optycznej w modnym kształcie zapewniają doskonałą ochronę i duże pole widzenia, a metalowa oprawka jest gwarancją wytrzymałości. Dzięki specjalnemu materiałowi są odporne na uderzenia F (45 m/s), parowanie, zarysowania i promienie UV. W ofercie znajduje się również wersja przeciwsłoneczna tego modelu. Okulary są zgodne z normami EN 166 i EN 170.

Okulary ochronne BETRIA

To okulary z 1 klasy optycznej, oznaczającej możliwość pracy w trybie ciągłym. Zapewniają duże pole widzenia, dzięki czemu są gwarancją bezpieczeństwa i wygody. Wykonane z wytrzymałego tworzywa, są odporne na uderzenia F (45 m/s). Okulary są zgodne z normami EN 166 i EN 170 i chronią przed parowaniem i promieniami UV.

Gogle FS2020-01 ze specjalną osłoną

Dzięki dwukomponentowej technologii gogle zapewniają wysoki komfort noszenia. Indywidualnie regulowany pałąk sprawia, że dopasowują się do kształtu głowy i umożliwiają widzenie peryferyjne. Specjalna budowa pozwala nosić je na okularach korekcyjnych, a w połączeniu z dodatkową osłoną zabezpieczają drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami. Pośredni system wentylacji gwarantuje ochronę przed kroplami i rozpryskami, a dzięki specjalnemu materiałowi są odporne na parowanie, zarysowania i promienie UV. Chronią także przed uderzeniami B (120 m/s).

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!