Nowy zestaw ADAS od Delphi Technologies

13 listopada 2020, 8:59

BorgWarner, właściciel Delphi Technologies, wprowadza nowe rozwiązanie diagnostyczne do aftermarketowego portfolio marki. Umożliwia to warsztatom dodawanie nowego rodzaju usług diagnostycznych do ich oferty usług. Technologia ADAS staje się jednym głównych systemów w większości pojazdów i może stanowić istotną część prac serwisowych i naprawczych.

– Od 2020 roku ponad 40% nowych pojazdów będzie wyposażonych standardowo w co najmniej dwa typy ADAS, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie – komentuje Alex Bertoli, dyrektor ds. diagnostyki i rozwiązań serwisowych w Delphi Technologies Aftermarket. – Rosnąca liczba samochodów wyposażonych w tę zaawansowaną technologię stanowi doskonałą okazję dla warsztatów do oferowania klientom usług związanych z kalibracją systemu ADAS co jest krytyczne dla bezpieczeństwa i daje możliwość rozwoju działalności warsztatu.

Aby wesprzeć ten rosnący segment rynku, nowy program ADAS obejmuje modułowy zestaw, który współpracuje z istniejącym tabletem i oprogramowaniem diagnostycznym DS. Podstawowy zestaw zawiera: główny wspornik, belkę regulacyjną z laserami, mocowania na felgach, stopniowane wsporniki i lusterka, ponadto występuje szereg akcesoriów w opcji, takich jak panele pomiarowe do kalibracji przednich kamer popularnych marek, m.in.  Volkswagen, Mercedes-Benz, Renault, Peugeot, Citroen, Toyota i Mazda.

Zestaw pozwala na obsługę 284 modeli z kalibracją kamer i 146 modeli z kalibracją radaru, pokrywając 31 marek pojazdów będzie rozszerzony w ramach ciągłych programów rozwoju oprogramowania. Delphi Technologies stara się nadążać za zmieniającym się rynkiem systemów ADAS i poszerzać swój program, zapewniając warsztatom możliwość wykonywania kalibracji w coraz szerszym zakresie zastosowań motoryzacyjnych.

Funkcje wymagające takiej kalibracji obejmują regulację kamery cofania, kalibrację kamery przedniej po stronie kierowcy i pasażera, a także kalibrację radaru dla szerokiego zakresu układów bezpieczeństwa wykorzystujących systemy detekcji. Może być używany w trybie dynamicznej kalibracji lub z panelami i oryginalnym serwisowym wyposażeniem producenta pojazdu. Zawiera również instrukcje krok po kroku, wbudowane w oprogramowanie, umożliwiające szybką i dokładną kalibrację.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.delphiautoparts.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ADIK, 9 stycznia 2021, 5:02 0 0

Ciekawe czego jest to klon?

Odpowiedz