Znana marka oświetlenia samochodowego wraca z nową ofertą

10 marca 2020, 13:49

Tungsram jest zaliczany do czołowej trójki producentów oświetlenia samochodowego na świecie. Jego asortyment trafia do producentów samochodów i reflektorów samochodowych, na rynek części zamiennych i detaliczny w ponad 100 krajach. Teraz będzie dostępny także w Polsce z nową ofertą.

 

Marka Tungsram ogłasza powrót do europejskiej branży motoryzacyjnej po wykupieniu w kwietniu 2018 r. oddziału amerykańskiego GE, wytwarzającego źródła światła dla pojazdów samochodowych. Oferta firmy skierowana jest do producentów samochodów, warsztatów i wszystkich użytkowników aut. Wkrótce marka Tungsram całkowicie zastąpi markę GE na rynku żarówek samochodowych.

W Polsce fabryki samochodów są zaopatrywane w żarówki marki Tungsram do reflektorów przez firmy Valeo Chrzanów, Marelli Sosnowiec jak też do lusterek wstecznych produkowanych przez Ficomirrors Poland. Dystrybucją na polskim rynku wtórnym zajmuje się główny przedstawiciel, Autolamp sp. z o.o. Polscy klienci znają też markę Tungsram dzięki produktom oświetleniowym nieprzeznaczonym do samochodów.

– Wiemy, że firma Tungsram wraz z GE jest obecna na rynkach europejskich, w tym polskim, od niemal 60 lat. Z kolei badania i rozwój oraz produkcja były realizowane bez przerwy – mówi Davide Meinardi, główny dyrektor ds. sprzedaży produktów motoryzacyjnych Tungsrama. – Będziemy intensywnie pracować nad zwiększeniem rozpoznawalności marki Tungsram, aby mieć pewność, że nasi klienci – producenci samochodów, warsztaty, sprzedawcy detaliczni i kierowcy – wiedzą, dlaczego warto wybrać nasze produkty. – Zaczynamy z silnej pozycji: mamy jakość potwierdzoną nagrodami i nowoczesne zakłady produkcyjne – kontynuuje Meinardi. – Z myślą o przyszłości inwestujemy w innowacje i rozwój nowych technologii, aby budować zaufanie klientów do marki Tungsram i ich wiarę w nasze dziedzictwo, jakość i wydajność.

Tungsram z siedzibą w Budapeszcie (Węgry) to jedna z najstarszych marek na światowym rynku oświetleniowym. Firma powstała w 1909 roku i obecnie jest liderem w dziedzinie oświetlenia do mieszkań, obiektów handlowych i zastosowań specjalistycznych. Może się też pochwalić 60-letnim doświadczeniem w produkcji i dystrybucji żarówek samochodowych.

Kompleksowy asortyment produktów marki Tungsram obejmuje żarówki halogenowe, lampy ksenonowe HID, żarówki miniaturowe i pomocnicze, wkłady nierozbieralne i zamienniki żarówek w technologii LED. Produkty marki Tungsram są projektowane i wytwarzane w Europie. Wszystkie pięć zakładów na Węgrzech posiada najwyższy certyfikat projektowania i standardów produkcji. Obecnie firma zatrudnia 4000 osób na całym świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

LukLbn, 10 marca 2020, 22:26 2 0

Kto pisal wam ten artykul chyba wrocil do kraju po paru latach Przeciez tak marka jest ciagle obecna na rynku PL

Odpowiedz

MałyHurt, 21 marca 2020, 15:02 0 0

Autolamp dystrybuuje też Osrama i Philipsa co nóż wszczynsjąc wojny cenowe, nie dbając o mały hurt. Jeśli to oni będą dbali o wzrosty marki Tungsram na polskim rynku i wzrost świadomości marki to Niemcy i Holendrzy już zacierają ręce.

Odpowiedz