Narzędzia motoryzacyjne Högert Technik – nowość

20 listopada 2019, 10:10

Marka Högert Technik znana dotychczas głównie z asortymentu narzędzi mechanicznych, budowlanych, akcesoriów do elektronarzędzi czy artykułów BHP rozszerza swoją ofertę o nową kategorię – narzędzia motoryzacyjne.

W nowej kategorii znajdują się specjalistyczne produkty, dedykowane wybranym pracom zarówno w mniejszych warsztatach samochodowych, jak i profesjonalnych serwisach motoryzacyjnych. Są to m.in. podnośniki, ściągacze i rozpinacze, blokady rozrządu, mierniki ciśnienia czy narzędzia do naprawy układu hamulcowego. W ofercie dostępne są narzędzia posiadające uniwersalne zastosowanie, jak również specjalistyczne, dedykowane wybranym markom samochodowym.

Wśród nowości dostępnych w sprzedaży od listopada znalazły się m.in. klucze do pompy wodnej VAG, oznaczone indeksami HT8G328 oraz HT8G329, przeznaczone do montażu pompy wodnej w pojazdach marki VW i Audi. Klucz HT8G328, posiadający średnicę wewnętrzną równą 32,5 mm, dedykowany jest pojazdom w wersji bez klimatyzacji. Natomiast klucz HT8G329, o średnicy wewnętrznej 30,5 mm, przeznaczony jest do pojazdów wyposażonych w klimatyzację.

Kolejną grupę stanowią ściągacze do przegubów i sprężyn. Ściągacze do przegubów w wersji dwu- i trzyramiennej wykonane są ze stali stopowej chromowo-wanadowej, odkuwane, posiadają trapezowy gwint. Zarówno dwu- jak i trzyramienne dostępne są w rozmiarach od 75 do 200 mm (maksymalna szerokość) oraz od 60 do 175 mm (maksymalna głębokość). Oznaczone zostały indeksami HT8G200-203 (dwuramienne) oraz HT8G205-208 (trzyramienne). Ściągacze do sprężyn, odkuwane, przeznaczone do demontażu sprężyn zawieszenia, posiadają wyprofilowane uchwyty oraz śruby napędowe z gwintem trapezowym w rozmiarze 21 m i zakresie pracy 355 mm (HT8G245) oraz 24 mm i zakresie pracy 305 mm (HT8G246, HT8G247).

Kolejną nowością w ofercie marki jest zestaw separatorów do zacisków hamulcowych HT8G374. Znajdzie on zastosowanie przy montażu i demontażu tłoczków w cylindrach układu hamulcowego, używany przy hamulcach tarczowych. Adaptery dostosowane zostały do wielkości tłoczków hamulcowych w większości europejskich i azjatyckich samochodów osobowych. Zestaw HT8G374 zawiera praskę prawoskrętną jak i lewoskrętną, co przyśpiesza i ułatwia pracę, belkę do zapierania praski o siodło zacisku hamulcowego oraz zestaw krążków do wyciskania tłoczków hamulcowych większości aut dostępnych na rynku (Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Jaguar, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Subaru, Toyota, Vauxhall/Opel, VW, Volvo). Zestaw zapakowany został w pudełko z tworzywa sztucznego ułatwiające transport i przechowywanie.

Narzędzia motoryzacyjne dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki Högert Technik na terenie całego kraju od listopada bieżącego roku. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!