Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie funkcjonuje od 15 lat. W ciągu ostatnich 2 lat szkolenia z zakresu diagnostyki i naprawy pojazdów ukończyło 2000 osób. W szkoleniach mogą uczestniczyć pracownicy warsztatów wszystkich sieci, przedstawiciele szkół technicznych oraz wielbiciele motoryzacji.
Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie rozpoczęło swoją działalność w roku 1996. We wrześniu 2009 roku wraz z otwarciem nowej siedziby spółki Robert Bosch zostało przeniesione do budynku przy ulicy Jutrzenki 105.
Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej firmy Robert Bosch w Warszawie prowadzi szkolenia w trzech zakresach: silniki benzynowe, silniki Diesla oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. W trakcie opracowywania są nowe tematy szkoleniowe: diagnostyka automatycznych skrzyń biegów i diagnostyka geometrii pojazdów.
Pomieszczenia centrum szkoleniowego zajmują dwie sale wykładowe do zajęć teoretycznych oraz dwie bardzo dobrze wyposażone hale do ćwiczeń praktycznych, zaprojektowane zgodnie z wytycznymi firmy Bosch. Korzystając z nabytej w części teoretycznej wiedzy, a także z dostępnych urządzeń diagnostycznych, w części praktycznej kursanci mają za zadanie zlokalizować usterkę, zadaną wcześniej przez szkoleniowca w silniku lub samochodzie szkoleniowym.
Warsztat szkoleniowy, w którym odbywa się część praktyczna, wyposażony jest w całą gamę urządzeń diagnostycznych firmy Bosch, w tym testery KTS, diagnoskopy FSA, urządzenia do obsługi klimatyzacji ACS, testery wtryskiwaczy EPS i urządzenia do ustawiania geometrii FWA. Podczas zajęć szkoleniowych wykorzystywane są zarówno samochody, jak i sześć silników szkoleniowych: dwa benzynowe i cztery Diesla. Jeden z silników benzynowych wyposażony jest w układ pośredniego, a drugi w układ bezpośredniego wtrysku benzyny. Cztery silniki Diesla demonstrują cztery różne systemy: układ z pompą rozdzielaczową VE EDC, układ z pompą VP44, pompowtryskiwacze oraz układ common rail.
Główną grupą docelową szkoleń w Centrum Szkoleniowym Techniki Motoryzacyjnej Bosch są pracownicy warsztatów niezrzeszonych, jak i warsztatów zrzeszonych w sieci Bosch Service i Auto Crew. Coraz częściej w szkoleniach uczestniczą przedstawiciele technicznych szkół średnich i wyższych, czy też pasjonaci techniki motoryzacyjnej.
W latach 2009-2011 przy wsparciu ze strony Europejskiego Funduszu Społecznego centrum realizowało projekt pod nazwą "Sieć warsztatów samochodowych Bosch Service – program rozwoju pracowników". W ciągu dwóch lat przeszkolonych zostało niemal 200 serwisów samochodowych, co daje łączną liczbę 2000 przeszkolonych osób.
Więcej na temat szkoleń na stronie www.szkoleniabosch.pl
Komentarze