Zestaw diagnostyczny do wtryskiwaczy Proline

, 4 marca 2019, 15:31

Zestaw umożliwia sprawdzenie stanu technicznego wtryskiwaczy Bosch, Siemens, Denso, Delphi. W jego skład wchodzi 31 elementów, które czynią z niego wydajne narzędzie diagnostyczne.

W celu zbadania stanu technicznego wtryskiwaczy trzeba dobrać odpowiedni konektor i podłączyć go wraz z menzurkami przelewowymi do wtryskiwaczy. W komplecie otrzymujemy:

  • jedną menzurkę zbiorczą,
  • 24 konektory przyłączeniowe,
  • 6 zapięć pozwalających połączyć konektory z menzurkami
  • 6 menzurek pojedynczych do testowania wybranych wtryskiwaczy.

Zasada działania zestawu nie jest skomplikowana, w krótkim czasie można stwierdzić, czy wtryskiwacze działają poprawnie czy też konieczna jest ich regeneracja lub wymiana. Można to ocenić porównując, objętość paliwa w podłączonych menzurkach. Jeżeli po kilku sekundach tzw. kręcenia rozrusznikiem w menzurka cała wypełni się paliwem – oznacza to, że wtryskiwacz jest uszkodzony – przecieka i należy go wymontować i wymienić lub poddać procesowi regeneracji w wyspecjalizowanym punkcie naprawczym.

Zastosowanie zestawu Proline 46852 może także wykluczyć wtryskiwacze jako przyczynę awarii. Jeśli w opisywanej tu sytuacji menzurki wypełnią się w takim samym niewielkim stopniu, to przyczyną niewłaściwej pracy silnika może okazać się np. zanieczyszczony filtr paliwa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!