Nowa seria narzędzi warsztatowych Högert Technik

1 sierpnia 2018, 14:59

Portfolio produktów marki Högert Technik zostało rozszerzone o rozwiązania współpracujące z kompresorami i urządzeniami pneumatycznymi. Nowości obejmują pistolety do przedmuchiwania, pompowania i czyszczenia, a także przewód ciśnieniowy przeznaczony do łączenia kompresora z urządzeniami peryferyjnymi.

Produkty wprowadzone do oferty znajdą zastosowania w pracach motoryzacyjnych, serwisowych i budowlanych.

Pistolet do przedmuchiwania HT4R750 to uniwersalny model kompatybilny
z każdym wężykiem i kompresorem, wyposażony w krótką i długą dyszę (26,5 mm/127,0 mm). Przeznaczony jest do usuwania kurzu, pyłu i innych drobnych materiałów podczas prac naprawczych i konserwatorskich. Maksymalne ciśnienie wejściowe dla tego modelu wynosi 87 PSI/6 BAR. Ergonomiczny pistolet, wyposażony w antypoślizgowy uchwyt wykonano z aluminium i stali.

Pistolet do pompowania z manometrem HT4R757 jest dedykowany zarówno do warsztatów, zakładów wulkanizacyjnych czy serwisów samochodowych jak i prac domowych. Nowość posiada uniwersalny wtyk pasujący do szybkozłączki. Maksymalne ciśnienie robocze urządzenia wynosi: 0-12 BAR/ 0-174 PSI. Duży zegar został zabezpieczony  specjalna gumową osłoną, chroniącą go przed potencjalnym uszkodzeniem. Pistolet marki Högert Technik został wykonany ze stopów aluminium, stali, gumy i tworzywa. Wężyk pistoletu posiada 450 mm długości. Nowość w ofercie Högert Technik posiada ponadto zawór umożliwiający spuszczanie nadmiaru powietrza.

Pistolet do ropowania HT4R755 to funkcjonalne narzędzie dedykowane do skutecznego czyszczenia i konserwacji elementów karoserii, podwozia i innych elementów trudno dostępnych. Narzędzie pneumatyczne posiada maksymalne ciśnienie robocze 3-4 BAR/43-58 PSI oraz średnicę dyszy wynoszącą 4,5 mm. Stalowy zbiornik wykonany z aluminium i stali ma pojemność 900 ml. Umożliwia stosowanie zarówno smarów płynnych jak i mas bitumicznych. Wysoka jakość wykonania gwarantują długi okres eksploatacji pistoletu do ropowania HT4R755.

Przewód ciśnieniowy występujący w czterech długościach (5, 9, 10 i 15 m) jest przeznaczony do połączenia kompresora z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak pistolety do przedmuchiwania, pompowania czy ropowania. Zastosowanie poliuretanu (PU) zapewnia wysoką elastyczność oraz wzmocnioną wytrzymałość.

Rozwiązania warsztatowe Högert Technik dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki na terenie całego kraju od lipca bieżącego roku.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!