Nowości firmy Bosch na targach Automechanika 2010

21 lipca 2010, 0:00

Na tegorocznych targach Automechanika, które odbędą się we Frankfurcie w dniach 14 – 19 września 2010, Bosch zaprezentuje swoją ofertę dla warsztatów samochodowych. Jako jedyna firma Bosch jest w stanie zaoferować warsztatom kompleksową obsługę w zakresie urządzeń diagnostycznych oraz części zamiennych – wszystko od jednego producenta.

Motto: Partner warsztatów przyszłości

Głównym tematem ekspozycji targowej w tym roku jest serwisowanie pojazdów hybrydowych. Firma Bosch jest producentem wszystkich ważnych komponentów dla pojazdów wykonanych w technologii hybrydowej. Teraz firma Bosch oferuje warsztatom samochodowym, które zajmują się serwisowaniem pojazdów hybrydowych, szerokie wsparcie w postaci urządzeń diagnostycznych, aktualnych danych o pojazdach hybrydowych w oprogramowaniu ESI[tronic] oraz odpowiednich szkoleń praktycznych. Bosch zaprezentuje nowy, ręczny tester FSA 050, przystosowany do pracy z systemami wysokonapięciowymi, który komunikuje się drogą radiową z urządzeniami bazowymi systemów diagnostyki FSA serii 7.

Firma Bosch zaprezentuje po raz pierwszy nowe, efektywne narzędzie wprowadzane na początku na rynku niemieckim, a mianowicie specjalną infolinię techniczną dla warsztatów korzystających z oprogramowania warsztatowego ESI[tronic]. W przypadku skomplikowanej diagnozy ekspert infolinii będzie mógł połączyć się za pomocą tzw. programu Remote bezpośrednio z testerem Bosch i przeprowadzić diagnozę w pojeździe zdalnie, przez Internet.

Podczas targów Bosch przedstawi nowy program serwisowania i napraw pojazdów użytkowych. Głównymi atrakcjami będą nowe testery diagnostyczne Bosch KTS Truck i KTS 800 Truck. Stworzone specjalnie z myślą o potrzebach pojazdów użytkowych testery KTS Truck wraz z pakietem oprogramowania ESI[tronic]-Truck uzupełniają kompleksową ofertę firmy Bosch w zakresie części zamiennych i urządzeń diagnostycznych dedykowanym transporterom, ciężkim pojazdom ciężarowym, autokarom i przyczepom. Bosch oferuje nowe testery w dwóch wariantach: moduł KTS do użytku z warsztatowym komputerem PC lub laptopem oraz kompletny system KTS 800 Truck z nową jednostką DCU (Diagnostic Control Unit) i wytrzymałym tabletem PC.

Premierę na targach będzie miało również nowe stanowisko probiercze EPS 708 do diagnostyki pomp wtryskowych i wtryskiwaczy Common Rail firmy Bosch oraz innych producentów. W przypadku komponentów Bosch możliwa jest także ocena gwarancyjna. Zintegrowany system chłodzenia, elektroniczny pomiar objętości wtrysku oraz kompleksowy system samodiagnozy umożliwiają warsztatom komfortową i profesjonalną pracę oraz ułatwiają rozszerzenie oferty napraw o systemy Common Rail z piezowtryskiwaczami.

Kolejną innowacją jest system Denoxtronic 2 Retrofit, specjalne i wyjątkowe w skali rynku wtórnego rozwiązanie dla silników Diesla. System umożliwia redukcję emisji NOx nawet do 90 proc.

Na wyciągnięcie ręki: diagnostyka, części zamienne i usługi serwisowe
W 2010 roku ekspozycja Bosch koncentruje się na klientach warsztatowych, których Bosch wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie motoryzacji i którym umożliwia naprawę wszystkich pojazdów, nawet tych najnowocześniejszych. Podczas licznych demonstracji produktów i usług w różnych modelach pojazdów, odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć, jakie ułatwienia oferuje diagnostyka, części zamienne i usługi serwisowe Bosch. Przewidziano między innymi pokaz diagnostyki przy użyciu testera KTS w mało znanym w Europie modelu Tata Nano.

Podczas innych prezentacji odwiedzający targi będą mogli w interaktywny sposób przekonać się, jak efektywna może być identyfikacja usterek, serwisowanie i naprawa pojazdów dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu i oprogramowania oraz wykorzystaniu know-how firmy Bosch. Zaprezentowana zostanie także kompleksowa oferta urządzeń diagnostycznych w zakresie pomiaru geometrii nadwozia oraz serwisu ogumienia.

Koncepcje warsztatowe Bosch na żywo

Na targach Automechanika zostaną przedstawione także koncepcje warsztatowe Bosch, np. Bosch Car Service oraz AutoCrew. Kompletny warsztat Bosch Car Service będzie prezentował minimalne wymagania stawiane przyszłym warsztatom partnerskim. Tuż obok będzie można bliżej przyjrzeć się innym koncepcjom warsztatowym: AutoCrew i AutoCrew Truck & Trailer z obszerną ofertą usług. Koncepcje te zostaną po raz pierwszy przedstawione jako marki warsztatowe Bosch.

Inne marki Bosch na targach

Podczas targów Automechanika po raz pierwszy zostaną zaprezentowane obok siebie marki Bosch dla handlu i warsztatów. Marka Beissbarth oferuje szeroki program urządzeń warsztatowych, obejmujący nowe produkty, np. połączenie stanowiska rolkowego do badania hamulców z diagnozą sterowników. Marka Sicam przedstawi kompletny program produktów do serwisowania ogumienia wraz z nowymi wyważarkami i montażownicami kół. Marka HC Cargo pokaże kompleksową ofertę elektrycznych części zamiennych i akcesoriów do pojazdów.

Na ekspozycji Boscha o powierzchni blisko 1.800 m2 zostanie zaprezentowanych i zademonstrowanych 15 nowych i aktualnych produktów oraz tematów z dziedzin takich, jak diagnostyka, części zamienne i usługi:
• Akumulatory z technologią EFB/AGM dla pojazdów wyposażonych w system Start/Stop
• Analizator spalin z kontrolą zadymienia w pojazdach z silnikami Diesla BEA 080 (Opazimeter II)
• Części zamienne i diagnostyka dla pojazdów hybrydowych, hybrydowe koncepcje napędowe
• Diagnoza Remote i DXP (Data Exchange Platform) dla warsztatów w sieci

• ESI[tronic]: pojazdy hybrydowe w oprogramowaniu ESI[tronic], ESI[tronic] Truck, integracja danych InCat (ZF)
• Halogenowe reflektory robocze i dodatkowe, np. Pilot 175 wykonany w technologii ksenonowej
• Koncepcja naprawy wtryskiwaczy Common Rail (CRI/ CRIN etap 3)
• Naprawa komponentów elektronicznych wraz ze sterownikami
• Program części Truck, np. wycieraczka Aerotwin w nowej wersji dla pojazdów użytkowych

• Prostowniki C3 i C7 do akumulatorów
• Stanowisko probiercze EPS 708 do diagnostyki Diesla
• System Denoxtronic 2
• Tester dla pojazdów hybrydowych FSA 050 do modułu pomiarowego FSA 500
• Testery diagnostyczne KTS Truck i KTS 800 Truck

• Urządzenie do obsługi klimatyzacji ACS 751

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!