Szkolenie z zakresu Auto-Elektryki

27 maja 2004, 0:00

Wydawnictwo Goldman – wydawca miesięcznika „Nowoczesny Warsztat” organizuje szkolenie z zakresu Auto Elektryki. Szkolenie odbędzie się w Warszawie dnia 15 czerwca 2004 roku. Czas trwania szkolenia: jeden dzień. Cena: 390 zł.
Tematyka szkolenia:
Prąd i napięcie w samochodzie
Posługiwanie się przyrządami pomiarowymi
Instalacja elektryczna
Czujniki pomiarowe i elementy wykonawcze
Sterownik samochodowy
Komunikacja ze sterownikiem przy pomocy skanera diagnostycznego.
Szczegółowe informacje
Prąd i napięcie w samochodzie.
Podstawowe zjawiska fizyczne dotyczące napięcia i prądu. Źródła napięcia w samochodzie. Umiejętność intuicyjnej oceny zjawisk fizycznych i proste obliczenia matematyczne. Przyrządy pomiarowe jako niezbędne narzędzia do badania samochodu. Omówienie próbnika lampowego i diodowego oraz multimetru jako niezastąpionych przyrządów pomiarowych w każdym warsztacie. Trochę więcej o elektryczności Pole elektryczne i magnetyczne. Działanie podstawowych elementów półprzewodnikowych takich jak diody, tranzystory i tyrystory. Układy logiczne. Wykres jako niezbędny wizerunek zjawisk fizycznych zmieniających się w czasie. Temperatura, drgania i zabrudzenia jako podstawowe czynniki zmieniające działanie układów elektrycznych.
Posługiwanie się przyrządami pomiarowymi
Właściwy przyrząd pomiarowy do odpowiedniego pomiaru. Dokładność pomiaru i podstawowe błędy towarzyszące pomiarom. Jakość instrumentów pomiarowych, przewody pomiarowe i chwytaki ułatwiające przeprowadzenie badań. Oscyloskop i jego miejsce podczas naprawy samochodu. Skaner diagnostyczny jako przyrząd pomiarowy.
Instalacja elektryczna
Instalacja elektryczna jako zbiór kabli w samochodzie i schematy elektryczne, jako uporządkowana teoria. Odczytywanie schematów elektrycznych, posługiwanie się nimi i maksymalne wykorzystanie jako źródło wiedzy teoretycznej. Symbole i oznaczenia stosowane na schematach elektrycznych.
Czujniki pomiarowe i elementy wykonawcze
Sterowania procesami jako zjawisko polegające na odczytywaniu wartości z czujników pomiarowych, przetwarzanie informacji i sterowanie elementami wykonawczymi. Niezbędna teoria działania czujników pomiarowych. Zjawiska fizyczne w wybranych czujnikach pomiarowych. Procesy zachodzące podczas przetwarzania informacji. Praca elementów wykonawczych. Wpływ środowiska na precyzję wykonania poleceń przez elementy wykonawcze. Opis działania wybranych elementów wykonawczych.
Sterownik samochodowy
Jak działa sterownik – wiedza zbędna, czy konieczna?
Jak poznać nieprawidłowe działanie sterownika?
Regulacja, adaptacja, mapy i inne pojęcia.
Komunikacja ze sterownikiem przy pomocy skanera diagnostycznego.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!