Nowa wyważarka kół firmy Corghi

, 10 grudnia 2008, 0:00

Nowość w ofercie firmy S-A-M – wyważarka Corghi EM 7470 to nowoczesna maszyna przeznaczona do obsługi/wyważania kół samochodowych i motocyklowych, których masa nie przekracza 75 kg. Najlepszy komputer pomiarowy CORGHI pozwala na uzyskanie pomiarów z najwyższą precyzją. Wymiary koła, jak średnica i odległość, wprowadzane są automatycznie za pomocą niewymagającego kalibracji czujnika bezdotykowego.

Poza oprogramowaniem podstawowym (wyważanie statyczne, dynamiczne, dla kół z lekkich stopów i dla kół motocyklowych) dostępne są takie tryby pracy jak :

Program „ruchomych płaszczyzn” – brak konieczności obcinania ciężarka klejonego;
Program „ukrytego ciężarka” – możliwość umieszczenia ciężarka z tyłu szprych;

Program ciężarka dzielonego” – możliwość umiejscawiania ciężarka po obu stronach szprychy;
Program szybkiej optymalizacji wyważania koła;
RPA – automatyczne ustawianie koła w pozycji do nakładania ciężaru do wyważenia.

Nawet po prawidłowo wykonanej procedurze wyważania mogą utrzymywać się wibracje koła spowodowane jego zniekształceniami geometrycznymi.

Dlatego firma S-A-M wprowadziła wyważarkę z programem do wykrywania niewyważeń – dzięki któremu możliwa jest kontrola i kompensacja zniekształceń geometrycznych felgi i opony (promieniowych i poprzecznych) za pomocą ultradźwiękowych czujników. Zeskanowane krzywizny przejrzyście zobrazowane są na monitorze za pomocą wykresów, z możliwością wydruku. Zastosowany tryb pracy jest w pełni przydatny w momencie rozpatrywania przypadków reklamacyjnych.

Zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na skrócenie czasu procesu wyważania, umożliwiają oszczędzanie energii a pozycja koła wysunięta w kierunku operatora ułatwia umieszczanie naklejanych ciężarków.Przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań wyważarki Corghi zachowują prostotę procedur obsługi oraz serwisu.

Szczegóły pod numerem telefonu (32) 414 92 32

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!